همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
دوست داران حیوانات خانگی در ایران


حیوان دوستی هم در این مملکت با کشورهای دیگر دنیا کلی فرق داره.. یعنی اگر در نظر بگیریم   ۲۰٪     خودشان را دوست دار حیوانات خانگی یدانند از این تعداد فقط ۲ ٪  حیوان دوست واقعی هستند... در کشورهای متمدن اگر کسی مسئولیت نگهداری از گربه یا سگی را به عهده میگیره اون حیوان را جزئی از خانواده خودش بحساب میاره... بهش علاقمند میشه همانگونه که فک و فامیل و همنوعان خودش را دوست داره و تا آخر عمر هم حاضر نمیشه به هیچ قیمتی ازش جدا بشه (مگر در موارد خاص و اجباری) ولی در مملکت گل و بلبل ما خیلی ها حیوان را که میاورند به خانه شان  بعد از مدتی به دلایل گوناگون یا میخواهند واگذارش کنند یا مثل ملک و املاک بفروشند به دیگران.  نمیخواهند درک کنند و قبول کنند که حیوان هم احساس داره.. دلبسته میشه به صاحب خود و به خانه ای که درش زندگی میکنه و گناه بزرگی است که بعد از مدتی  اونو بخواهند در به درش کنند.. بیاندازنش در یک پارک .. ببرند  بگذارند در خانه یکی دیگه که گربه ها رو دوست داره (نمونه اش خودمن) و به هیچ وجه به فکرشان خطور نکنه  که این شخص خودش کلی گرفتاری و دردسر داره !!!! یا اگر خیلی بخواهند لطف کنند یک آگهی بگذاند برای واگذاری یا فروش به یک انسان دیگه.

 اگر به سایت (پرشین پت) مراجعه کنید از این موارد بسیار مشاهده خواهید کرد.. این سایت توسط یک دامپزشک جوان اداره میشه که خودش از دوست داران واقعی حیواناته و در آپارتمان چندین سگ و گربه نگهداری میکنه.   سایت پرشین پت  دارای قسمت های مختلف از جمله تالار گفتگو برای رد و بدل کردن اطلاعات در مورد حیواناته  که در این تالار بخشی هم برای واگذاری و فروش حیوانات در نظر گرفته شده  .. من فکر میکنم نیت مدیر این تالار در اصل این بوده که اگر برفرض کسی بچه گربه کوچک و بی پناهی تو کوچه پیدا کنه ولی خودش شرایط نگهداری اونو نداشته باشه و یا اگر برفرض کسی گربه یا سگی داره که زایمان کرده و طرف شرایط نگهداری از توله ها را نداشته باشه از طریق این سایت صاحبی دلسوز برای آنها پیدا کنه... نه اینکه یک نفر گربه یا سگی را چند سال نگهداره بعد دلش را بزنه و آگهی فروش یا واگذاری بگذاره .. چند روز پیش با یکی از این موارد برخورد کردم.. شما هم بخوانید و قضاوت کنید :

من یک گربه دارم به اسم پرشیا که ۲ ساله نگهداری میکنم و ماده است و عقیم هم شده.. حالا میخواهم فوری گربه  را بفروشم :‌

 

        

 

این هم یک عکس دیگه از پرشیا که خیلی هم مهربان است !!!

 

 

آخه یکی نیست بگه بی انصاف این حیوان به تو دلبستگی پیدا کرده .. تو را مثل مادر یا پدر خودش میدونه چطور دلت میاد بعد از ۲ سال حیوان را بفروشی و آواره کنی ؟!  آیا به پول  احتیاج داری؟ شاید هم دوست پسر یا دوست دختر جدیدت از گربه بدش میاد یا میترسه ؟! آیا فک و فامیل آنقدر از بیمار شدن در گوشت خوانده اند که به این دلیل میخواهی ردش کنی ؟!

با یکی از حیوان دوستان دیگر  تلفنی درهمین مورد صحبت میکردم بهش گفتم اسکندر که به خاطرش ۱۶ سال حتی به مسافرت نرفتم که تنها نمونه هیچ ..همین فیلیپ را هم که ۲ ساله آورده ام اگر ۱۰ میلیون تومان هم براش کسی پول بده به هیچ وجه حاضر نمیشم از خودم جدا کنم.. من گربه های خودم را دوست دارم و آنها را همراهان زندگی خودم میدونم تا وقتی که زنده هستند و تا وقتی که من زنده هستم....

 


[ تگ ها : ]
+
حیوان اهلی - حیوان وحشی


دیروز بعد از ظهر با اسکندر تو حیاط بودم و طبق معمول ۲ تا از گربه های کوچه هم پشت در حیاط نشسته بودند که  ۳ تا خانم تیتیش مامانی با ماشین آخرین سیستم از راه رسیدند پارک کردند .. زنگ زدند و وارد شدند .. تا چشمشان افتاد به گربه ها یکیشون گفت :‌ وای ببین اینجا چقدر گربه زیاده !!! یکی دیگه گفت :‌این یکی چقدر هم زشت و بد ترکیبه آدم میترسه.. من هم که طبق معمول نمیتونم در مقابل این گونه افراد ساکت بمونم گفتم :‌خانم عزیز ۳ تا گربه بیشتر نیست همچین میگی چقدر گربه زیاده انگار  ۱۰۰۰ تا جلوت ایستاده بعد هم این گربه کجاش زشته؟! مگه گربه هم زشت میشه؟!  خانومه گفت : آخه این گربه ها خیلی بی چشم و رو و بی صفت هستند‌!!! ‌بعد هم چپ چپ نگاهی به من کردند و رفتند داخل ساختمان.

راستی این صفت ها چیه ما به حیوانات میدیم ؟!  گربه بی چشم و رو... از کجا آمده این بی چشم و روئی؟!  ما که این همه با گربه زندگی و معاشرت کردیم هیچ کدام بی چشم و رو نبودند.. نه کلکی زدند.. نه دروغی گفتند.. نه گذاشتند رفتند.. نه پشت سر کسی حرف در آوردند.. پس این بی چشم و روئی از کجا آب میخوره...
روباه مکار؟؟!!  روباه بیچاره داره زندگی خودش رو میگذرونه.. چه مکری بکار برده خداداندو بس ؟؟  دیگه از آدمیزاد مکارتر نیست که فقط جونش را میگیره تا دمش را بدوزه به یقه پالتوش و به دیگران فخر بفروشه !!! یا ..گرگ درنده.. گرگ بدبخت برای سیر کردن شکمش یه گوسفند یا مرغ شکار میکنه میخوره.. حالا شده گرگ درنده... شیر وحشی....و یا بوقلمــون صفـت   ...... من که فکر میکنم همه این صفت ها فقط زیبنده وجود خود آدمیزاد است و بس.  جالب اینجاست وقتی عمل ناجوری از انسانی سر میزنه بهش میگن :‌حیوان صفت !!!‌ کدام حیوان را می شناسی که حرص و آزش به اندازه بشر ۲ پا باشه ؟!

خنده دارتر از همه حیوانات شهری که به دو دسته اهلی و وحشی تقسیم شده اند.. گربه بدبختی که کلی سنگ و چوب و لگد خورده اگر تو کوچه جلوی رویمان ظاهر بشه و از ترس پا بزاره به فرار بهش میگیم گربه وحشی بود ترسید در رفت !!!! نه عزیز.. اون گربه وحشی نبود... ما وحشی هستیم که با دیدنمان فرار میکنه اونم بدلیل اینکه نمیدونه چه عاقبتی در  انتظارشه.. به ما حمله نکرده که بهش بگیم وحشی..
 
حتی در طبیعت هم با چسباندن برچسب وحشی روی حیوانات موافق نیستم.. دراصل از بکار بردن (حیات وحش) هم خوشم نمیاد.. اگر یک کوسه به انسان حمله کنه (فراموش نکن که ما رفتیم در قلمرو و زیستگاهش)  باید هر چه زودتر کشته بشه چون خطرناکه و وحشی.. (فیلم های ترسناک کوسه ۱و ۲و ۳ .... را که دیدی؟)  ولی به خودمان اجازه میدیم که هرجا را دلمان خواست روی کره زمین منفجر کنیم و هر حیوانی را دلمان خواست بکشیم و بخوریم و پوستش را لباس تنمان کنیم و لوازم آرایش صورتمان را بریزیم تو چشمهاش کورش کنیم تا نکنه برامون حساسیت زا باشه و آقا فیله را با اون جثه عظیم مجبورش کنیم تو سیرک بشینه رو صندلی توپ بازی کنه و خانم خرسه برامون چاچا برقصه  تا ما بخندیم .. تازه از همنوعان خودمان هم گاهی نمیگذریم .. حمله میکنیم سرخ پوستها را در زیستگاه خودشان قتل عام میکنیم بعد در فیلم هائی که می سازیم همیشه آنها را وحشی جلوه میدهیم.... هیهات !!!!!  انسان برای اینکه با وجدان راحت هر بلائی دلش خواست سر حیوانات بیاره اونا رو رده بندی کرده :‌ حیوانات خانگی .. حیوانات اهلی.. حیوانات وحشی... حیوانات خوردنی.. حیوانات پوشیدنی.. حیوانات آزمایشگاهی .. حیوانات تفریحی.... ولی گوش کن انسان :  ما حق انجام این کارها را نداریم.. ما شریک هستیم با دیگر مخلوقات خدا در زندگی کردن روی کره خاکیُ دیگرانی که همانند ما فقط میخواهند  زندگی  کنند ..

 

 


[ تگ ها : ]
+
ارتباط بی نظیر انسان و طبیعت !!

 

عکس زیر توسط یک خبرنگارهندی از یک زن هندو درحال شیر دادن همزمان به طفل خود و یک آهوبره یتیم گرفته شده که جایزه طلای بهترین عکس مطبوعاتی را نصیب عکاس کرده است.

 


[ تگ ها : ]
+
إLaboratory Animals Libration Week

سالهاست که مدافعین حقوق حیوانات  روز ۲۰ تا ۲۶ آوریل را هفته آزاد سازی حیوانات آزمایشگاهی  نامگذاری کرده و با ترتیب دادن اجتماعات - راه پیمائی ها - کنفرانسهای خبری و مطرح کردن در رسانه ها در حمایت از حیوانات بیگناهی که درلابراتوارها زندانی هستند فعالیت میکنند و براین باورند که وظیفه انسانهای با وجدان است که در دفاع از حقوق حیوانات برنامه هائی ترتیب داده و اعتراض خود را جهت متوقف ساختن انجام آزمایشات و تحقیقات بی فایده روی مخلوقات بیگناه خداوند .. به گوش دیگران برسانند.

انسانهای معمولی  اجازه وارد شدن  به داخل لابراتوارها و تماشای زجر وبدبختی و زندگی فلاکت بار حیوانات اسیر در قفس های تنگ و تاریک را ندارند..  حالا فرقی نداره این حیوان میمون باشه.. یا سگ و گربه یا خرگوش و گوسفند ... درهرحال اجازه تماشای طرز زندگی یکنواخت و دیوانه کننده آنها داخل قفس ها  به هرکسی داده نمیشه. به همین دلیل تعداد بسیاری از انسانها نمیتوانند درک کنند روز و شبهای طولانی  تنهائی مطلق در قفس حتی بدون داشتن یک همدم چه مفهومی میتونه داشته باشه و تنها تفاوتی که حیوان نگون بخت تجربه میکنه..  زمانی است که  دستهای خشن انسانی او را از قفس بیرون کشیده و برای آغاز زجر و شکنجه  به روی میز سرد فلزی آزمایشگاه انتقال میده .  این است زندگی و مرگ بی گناهانی که به اسم پیشرفت علم و دانش بشریت محکوم به زندگی در لابراتوارها هستند.

                          

 تنها در لابراتوراهای معروفترین دانشگاههای کشور آمریکا سالیانه  بیش از 20 میلیون حیوان  شکنجه و کشته میشوند.  این قربانیان بی گناه درمعرض تست انواع مواد مخدر، مواد شیمیائی ، تشعشعات یونی، سلاح های شمیائی و بیولوژیکی، شوک الکتریکی، محرومیت از غذا و آب،  شکنجه روانی و جراحی های بی مورد و  آزمایشات  وحشتناک دیگر جسمی و روانی هستند.

   

طی 20 سال گذشته میلیونها دلار هزینه مبتلا کردن حیوانات به بیماری ایدز گردید، که تلاش این افراد تا به حال کاملا بیهوده و بی اثر بوده .  محققین موفق به مبتلا کردن شامپانزه ها به  اچ آی وی (HIV) گردیده ولی بیماری ایدز در هیچ کدام بروز نکرد پس بسیار احمقانه است که هنوز براین باورند که آزمایشات روی حیوانات ممکن است راههای مداوا و درمان این بیماری خطرناک را پیدا کند تا جائی که حتی بعضی از افراد مرتبط با این آزمایشات دست به تظاهرات زده و خواهان توقف آن شده اند.  حتی دانشمندانی که از انجام تحقیقات روی شامپانزه ها پشتیبانی میکردند اکثرا"  به بی نتیجه بودن آن اعتراف کرده و معتقدند  سرمایه گذاری های کلان جهت انجام تحقیقات بیماری ایدز برروی حیوانات کاملا" بی فایده میباشد.

 جنگ با بیماری سرطان از زمان ریاست جمهوری نیکسون آغاز شده و محققین باوچود کشت و کشتار میلیونها حیوان بیگناه هنوز در این جنگ پیروز نشده اند.   بیماری سرطان در حیوانات وجود داشته ولی هیچ شباهتی به بیماری سرطان در انسان ندارد. 200 نوع سرطان مبتلا کننده اندام، بافت ها و سلولها در انسان مشاهده شده که بیشتر عامل بروز آن در انسان   ژنتیکی،  نوع تغذیه،  قرار گرفتن در معرض نور وتشعشعات و خلاصه نوع زندگی انسان بوده  که حتی برای تبدیل حیوان به انسان کاذب .. محققین ژن های انسان را به بدن حیوان وارد کرده و بعد آنها را در معرض مواد سرطان زا قرار میدهند..   درهرحال اثر مواد مختلف سرطان زا برای گونه های مختلف (انسان و حیوان) یکجور نمیباشد.

یکی دیگر از مواردی که درآن آزمایشات روی میلیونها حیوان بی ثمر مانده  تحقیقات مربوط به آسیب و صدمات نخاعی میباشد. باوجود سالیان دراز انجام تحقیقات روی حیوانات هنوز راه درمان موثری برای صدمات وارد شده نخاعی در انسان یافت نشده درصورتیکه راههای مختلف برای درمان صدمات نخاعی در حیوان پیدا شده است که هیچ کدام تاثیری در بدن انسان نمیگذارد.

در لابراتوارها میمون ها که شباهت های بسیاری به انسان دارند در قفس های تنگ و کوچک زندانی هستند بدون اینکه حتی چیزی به آنها داده شود تا ذهن کنجکاوشان را مشغول کند.   این تنهائی و ایزوله کردن روی روان آنها تاثیر بسیار منفی گذاشته بطوریکه تعدادی از آنها شروع به گاز گرفتن و کندن تکه هائی از بدن خود میکنند.این حیوانات بدبخت تر از بدبخت ترین انسانها هستند، زیرا حتی قادر به درک و مداخله در تقدیر و سرنوشت خود نیستند.   بخاطر کدام جنایت محاکمه و مجازات میشوند؟!  که  تنها راه نجات آنها از این عذاب و شکنجه،  مرگ میباشد.

صدائی باشیم یرای بی صدایان     Be a Voice for the Voiceless


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!