همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
تـابستـان گرم و طولانی و مـن و گربــه ها

اصلا"‌مهم نیست اگر از مطالب این وب لاگ برای آگاهی ذهن دیگران  استفاده شود.  ولی بی انصافی است که  سایت ها و اشخاص مختلف نوشته ها را به نام خودشان کپی میکنند.. خیلی اتفاق افتاده مطالب این وب لاگ را توسط  ایمیل از دیگران دریافت کرده ام ...از جمله مطلبی که چندی قبل در رابطه با پوست حیوانات نوشته بودم.   دست کم ذکر کنید (منبع : ناشناس).افسوس

تا زمانیکه انسان به بدرفتاری با حیوانات و کشتار آنها ادامه دهد، دست از کشتار و ظلم و ستم به همنوعان خود نیز بر نخواهد داشت، براستی  انسانی که تخم درد و رنج و قتل را میکارد .. نمیتواند انتظار رویش و درو کردن عشق و محبت را داشته باشد    (فیثاغورٍٍث)  

درفصل گرم تابستان کار من و امثال من خیلی سخت تره (منظور غذا پختن و بردن و قسمت کردن بین گربه های آواره کوچه در گرماو شنیدن هزار جور بد و بیراه و توهین از شهروندان).. شب ها بلنده و مردم  الاف و فضول ایرانزمین  بیشتر در کوچه و خیابان پرسه میزنند و بیشتر دنبال بهانه ای میگردند تابه بقیه گیر بدهند  (ازجمله هنرهائی که فقط نزد ایرانیان است و بس ).  روزی نیست که ماجرائی با حیوان ستیزان چه در برخورد روزانه در شهر و چه در دنیای مجازی نداشته باشیم.  گویا اینها خبر ندارند در دل ما چه میگذرد و چقدر زندگی به کاممان تلخ است.  والله خدا ما را اینگونه آفریده .. ما خیلی سختی میکشیم.. بیشترمان کارمند معمولی هستیم با یک حقوق ماهیانه که کلی از آن را باید خرج حیوانات گرسنه کنیم.. هیچ انسان پولداری هم بما کمک نمیکنه در این راه.. آندسته هم که میخواهند نزدخداوند  ثواب کنند و به خیال خودشان  تکه ای از زمین بهشت را به خود اختصاص دهند اگر هم کار خیری میکنند برای انسانهای فقیر است (دستشان درد نکند که این نیز کاری است نیکو). پس شما خوانندگانی که اتفاقی به وب لاگ  من و امثال من سر میزنید و بعضی  از شما نیز خود را  سبز اندیش مینامید (دقت بفرمائید نوشتم بعضی.. لطفا"‌ جو گیر نشوید و دست به اعتراض نزنید.. دست کم از سبز اندیشان !!!! توقع بیشتری در رابطه با حیوانات و طبیعت دارم)..  صاف و پوست کنده حرفم را بزنم.. شمائی که مرتب برای من در کامنت خصوصی و علنی مینویسید :‌‌‌ تا وقتی انسانها را دارند میکشند چرا از حیوانها مینویسید؟‌  جوانان را گرفتند و زدند و زندانی کردند.. چرا به فکر حیوانات هستید ؟.. چرا به حیوانها غذا میدهید وقتی انسانها گرسنه هستند؟  چرا خوشی زده زیر دلتان به حیوانات کمک میکنید؟‌ .... چرا و... چرا.... بدان که سبز فقط یک رنگ نیست.. دنیائی معنی دارد :

 زندگی (تولد) - رشد - طبیعت - حیوانات -  واقعیت هستی (در مقایسه با تخیلات و خیال باطل)- جامعه - همبستگی - اعتقاد به عالم ارواح - غریزه. 

  پس واقعا"‌سبز باشید.. ما را شماتت نکنید برای مهربانی با حیوانات.

واما ...  اخیرا"‌ بطور مرتب با   آدم ٢پاهای بی انصاف روبرو  میشوم که شاکیان غذا دادن به گربه ها و پرنده های گرسنه هستند (از تحصیل کرده کراواتی گرفته تا سرایدار بی سواد منازل). هفته قبل در کوجه بالائی محلی که معمولا"  به یک  گربه ماده خط ماخالی غذا میدم ناغافل زنی از طبقه سوم سرش را از پنجره آورد بیرون و  فریاد زد چرا داری به گربه غذا میدی.. کوچه کثیف میشه ؟! (به حق چیزهای نشنیده) دروغگو.. حالا یکی من بگو .. یکی او بگو.. بهش گفتم برو تو آینه یک خورده بیشتر به صورتت رنگ و روغن بمال و به کار دیگران کاری نداشته باش..  گفت الان زنگ میزنم به 110. گفتم : نامردی اگر زنگ نزنی.. من از اینجا تکان نمیخورم تا تو زنگ برنی به 110 بیاد ببینم میخواد چکار کنه.. زنک میگفت :‌ آسفالت لکه میشه تو به گربه غذا میدی  تعجببه حق چیزهای ندیده ..  بهش گفتم نه اینکه آسفالت این کوچه از بلور درست شده و از تمیزی میدرخشه..  نیشخند بیا پائین لکه های بزرگ  روغن ماشین و آثار باقی مانده و خشک شده محتویات  بینی و گلوی انسانها را نشانت بدهم.. تا ببینی غذائی که آنرا روی تکه ای روزنامه میگذارم جلوی این گربه گرسنه و اثری هم ازش باقی نمیمانه بشتر کوچه را لک کرده یا مابقی دسته گل های آدمیزادگان ..  روز بعد کمی جلوتر آقائی با ظاهری متشخص  گفت اینجا غذا میدی به این گربه پشه جمع میشه!!! (گوشه ای از پیاده رو با فاصله ٣٠  متر از درب مجتمع این آقازاده)  بهش گفتم آقا بیا 2 قدم بالاتر دسته گل آدمی را که لای شمشادها کاشته نشانت بدهم  خودت ببین و قضاوت کن  غذائی که من میدم به گربه و میاستم بالاسرش تا تمام کنه و هیچی ازش نمونه یشتر مگس و پشه دورش جمع میشه یا اون مدفوع گنده.. یا اون کثافت هائی که دور سطل زباله شهرداری ریخته فاصله اش هم به خانه شما خیلی کمتر از اینجاست متفکر وسط راه شرکت هم جائی که سالیان ساله به 4 تا گربه لاغر غذا میدم یک دیو دوسر  80 ساله صبح کله سحر ایستاده بود مچ منو در حین دزدی بگیره (غذا دادن به گربه)... اینجور آدما فوری میگن خانم  برو نزدیک خانه خودت غذا بده.. من هم باید به همه جواب بدم.. نگران نباشید آنجا هم  ١۴-١۵ تا گربه هست که غذا میدم. اینها متعلق به همین محله هستند... من فقط دلم سوخته هر روز یک چیزی میارم بخورند که دراصل وظیفه شماست.  بدتر از همه سرایدار نفهم و کچل کوچه پائینی که قیافه اش عین جنایتکاران فیلم های ترسناکه . در طول ۵ سال اخیر چندین بار با این مرد بیرحم مشاجره داشتم چون مرتب میدیدم گربه هائی که از نزدیک خانه ویلائی که در آن کار میکنه رد میشوند  را با آجر میزنه (خدا ازش نگذره). از شانس بد من یکی از گربه های محله ٢ تا بچه اش را برده در حیاط سرسبز اینها (حتما" بخاطر فرار از گرمای شدید و پنهان شدن زیر سایه درختان)  و این مرد سنگدل مدتیست  مرتب تا منو میبینه شکایت میکنه که بلائی سر اینها خواهد آورد.جالب اینجاست که من این مرد را مرتبا"‌ میبینم که در سطل های زباله شهرداری مشغول کاوش و جستجو برای پیدا کردن نمیدانم چیست ؟!‌  با اینحال  بمن میگوید :‌گربه چیه... منبع میکروبه .. من مریض میشم.. آخباید امروز هر طور شده با صاحب اصلی خانه صحبت کنم ....

شاید خاطرتان باشه مدتی قبل در مورد یکی از دوستان مطلبی نوشتم که بخاطر غذا دادن به چند گربه گرسنه از اهالی کوچه کتک خورده بود... این خانم که زنی است سن و سال دار و تحصیل کرده در خانه قدیمی  شخصی خود با حیاطی کوچک در شمال تهران با ١٠ گربه  زندگی میکند.  ٧ ماه است که  در ساختمان بغلی یک نفر طبقه وسط بعنوان مستاجر ساکن شده که از بدو ورود مرتبا"‌به این خانم توهین کرده.  این شخص هفته قبل از این خانم به کلانتری شکایت کرد.  روز موعود خانم  به کلانتری رفته و بطورخلاصه بگم که شاکی پیروز شد.. یعنی رئیس کلانتری خانم را تهدید کرده که یا گربه ها را بیرون کند و یا خانه را عوض کند و فعلا" ‌هم فوری دورتا دور خانه را با نرده و توری محفوظ کند تا گربه ها مبادا به کوچه پا بگذارند و روی ماشین این آقا بنشینند.. تو رو به خدا مسخره نیست؟  رئیس کلانتری این خانم را تهدید کرده که اگر اینکار را نکند روز بعد  پرونده را میفرستند پیش قاضی و قاضی هم قبل از هر چیز ٢ میلیون تومان ایشان را جریمه میکند و گربه ها را هم جمع آوری میکنندو میکشند.. یعنی به همین سادگی؟؟؟  آیا شخص شاکی با پارتی بازی حرف خود را به کرسی نشانده ؟؟؟‌ به هیچ وجه با عقل جور در نمیاید که با چنین ایراد بیموردی شخصی محکوم به پرداخت جریمه ٢ میلیونی شود‌!!!!متفکر

بگذریم.. گویا طولانی شد... خسته شدید..

ایمیل زیر را امروز از یکی از فرشته های مهربانی دریافت کردم که تمام زندگیش را گذاشته پای حیوانات بی سرپرست :

امروز پیرزن همسایه خونه بغلی که همه محل بخاطر اخلاق بدش مسخره اش میکنند جلومو گرفت و تا تونست داد زد و تهدیدکرد..  گفت گربه هات رو جمع کن وگرنه خودم میکشمشون، مسمومشون میکنم و ازت شکایت میکنم. ازش پرسیدم : حالا مشکل چیه؟  گفت : یکی از گربه ها دیروز توری پنجره را پاره کرده آمده رو تخت من خوابیده.  بهش گفتم : از کجا معلوم گربه من باشه.. تو محل گربه زیاده من که نمیتونم همه را بگیرم اسیر کنم.

خلاصه : من که گربه هام را سپرده ام دست خدا چون از لحظه ای که میرن بیرون دیگه نمیدونم سالم برمیگردند یا نه..  فقط امیدوارم برای خانواده ام دردسری درست نکنه .

ما واقعا" به پناهگاه گربه نیاز داریم..  مخصوصا" برای بچه ها و معلول ها. من الان 3 تا معلول دارم که  نمیدونم اگر دردسری درست بشه کجا باید اینها را نگهداری کنم.

 پی نوشت :‌

قصد داشتم قسمت کامنت ها را مسدود کنم. دوستان اجازه ندادند ولی درخواست کردند از تائید کامنت های بی ربط و شکلک های اضافی خود داری کنم.... لطف کنید اگر کامنت میگذارید در رابطه با مطلب باشد یا سئوال در مورد کمک به حیوانات.

  

 


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!