همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
تاسیس اولین پناهگــاه گــربـه هــا با یاری انسانهای واقعی

 

 صندوق کمک به تاسیس خانه گربه ها  

متاسفانه دیروز صاحب ملکی که در نظر داشتیم اجاره کنیم زد زیر قولش و بما آن مکان را اجاره نداد .. فکر میکرد ما قصد داریم گربه پرورش بدهیم برای فروش !!! خیلی جالبه که این همه دارند شتر مرغ و سوسمار ومار و مارمولک و... پرورش میدهند برای هزار گونه استفاده از پوست وگوشت و آلت تناسلی و غیره حیوانات نگونبخت و  هیچ ایرادی هم در کارشان نیست و با افتخار در همه رسانه ها درموردش صحبت میشه.. ولی ما که قصد داریم کار خیری انجام بدهیم با مشکل روبرو میشویم.

ما ناامیدنیستیم و همچنان در جستجوی مکان مناسبی برای ایجاد پناهگاه میباشیم و حتما"‌موفق خواهیم شد و انسانهای واقعی ودلسوز حیوانات را مطلع خواهیم کرد.

 

 

قبل از هر چیز به خوانندگان محترم اعلام میکنم اینجانب (انجمن حمایت از حیوانات ایرانزمین) نیستم.. یک آدم معمولی هستم با درآمدی متوسط که سالهاست  به سختی درکنار گربه های خانگی خودم زندگی میکنم و کلی حیوان خیابانی را سیر میکنم.  والله جای اضافی ندارم برای نگهداری و تیمار گربه بیشتر.  پس لطف کنید شما انسانهای مهربان که بچه گربه نوزاد یا گربه مریض و تصادفی پیدا میکنید. اگر واقعا"‌براتون مهمه خودتان مدتی نگهداری کنید و بهش رسیدگی کنید.. چرا هی به من زنگ میزنید.عصبانی  کلافهدرضمن برای راهنمائی :  درقسمت پارکینگ بیشتر آپارتمانها اطاق های کوچکی است به نام انباری.. من انباری خودم را زیاد شلوغ نکردم تا اگر حیوان مریض یا تصادفی پیدا کردم مدتی انجا ازش نگهداری کنم تا خوب بشه و بعد جای امنی رهایش سازم.  درضمن اگر ایوان داریددر گوشه ای از آن نیز میتوانید حیوانی را موقتی نگهداری کنید. پس اگر دلتان میخواهد واقعا" کمکی کنید به یک گربه مریض یا بچه گربه نوزاد بدون مادر و یا گربه تصادفی.. لطف کنید خودتان کمی سختی راتحمل کنید  و نخواهید این مسئولیت را بیاندازید به گردن دیگران . مگر خون شما از مال من و امثال من رنگین تر است که طاقت حتی مدت کمی رسیدگی به مخلوقات بیزبان خدا را ندارید. گاهی میزنه به سرم برم مخابرات شماره تلفنم را عوض کنم ولی دلم نمیاد میگم دست کم میتونم از طریق تلفن کمک فکری  باشم برای انسانهای مهربان و با وجدانی که تصمیم میگیرند خودشان از یک  حیوان آسیب دیده  نگهداری کنند و نیازمند راهنمائی افراد باتجربه تری هستند. لذا اعلام میکنم : اینجانب آماده راهنمائی برای نگهداری از گربه ها هستم ولی جائی برای نگهداری آنها  فعلا" نداریم تا به لطف و یاری خداوند و همچنین کمک همه دوستداران حیوانات بتوانیم محلی تاسیس کنیم برای پناه دادن به تعدادی گربه .

 

تصمیم قطعی برای ایجاد یک پناهگاه

با چند نفر از دوستان تصمیم گرفتیم محلی در شرق تهران (بومهن - رودهن - جاجرود) رهن و اجاره کنیم برای نگهداری از تعدادی گربه معلول و مصدوم و بچه گربه های خیلی کوچک.  جمعه قبل با 2 تن از حامیان  خانه ای دیدیم 200 متر +  ٢٠٠٠ مترفضای باز  که برای این کار بسیار مناسب است  و امروز مالک ملک نیز موافقت خود را با ایجاد این پناهگاه اعلام کرد (هم ذوق کرده ام و هم تشویش دارم چون کار آسانی نخواهد بود). طی هفته جاری برای بستن قرارداد ملاقاتی خواهیم داشت (تعداد زیادی از حیوان دوستان مقیم خارج و داخل کشور مایل به تهیه چنین مکانی بودند).   مبلغ رهن و اجاره ماهیانه را من و دوستانم تقبل میکنیم ولی بطور قطع این ساختمان نیاز به هزینه های زیادی دارد که از عهده ما چند نفر بر نخواهد آمد.  از کلیه دوستانی که میتوانند در این امر خیر به ما کمکی کنند (چه از نظر مالی با پرداخت مبلغ ماهانه جزئی چه از نظر فیزیکی - به این معنی که بتوانند گاهی چند ساعتی به محل سر زده و به کار گربه ها رسیدگی کنند و چه از نظر تامین بعضی وسائل مورد نیاز از قبیل یخچال و گاز و موکت و پتو و....) خواهش میکنم در کامنت خصوصی با گذاشتن شماره تلفن یا ایمیل آدرس آمادگی خودشان را اعلام کنند تا دراسرع وقت با آنها تماس گرفته شود.

  نیازمند کمک انسانهای واقعی برای برآورده شدن این آرزوی بزرگ هستیم

 

 واما بیمارستان دامپزشکی کامرانیه و آمبولانس حمل حیوانات !!!!!

دیشب 2 تن از دوستان تماس تلفنی گرفتند که حتما" یکی از کانال های تلویزیون جمهوری اسلامی ایران را که در آن دامپزشک بسیار سرشناسی مشغول بدگوئی و مضحکه حیوانات بود تماشا کنم.  متاسفانه (یابهتر است بگویم خوشبختانه) من آنتن تلویزیون وطنی را ندارم ولی به گفته دوستان جناب دکتر محبی که از صدقه سر سگ و گربه ها با ایجاد بیمارستان تخصصی دامپزشکی تهران کلی پول به جیب میزنه ذهن مردم ایرانزمین را با ابراز نگرانی از وجود 5 میلیون گربه در تهران و عواقب وحشتناک مدفوع کردن آنها مشوش نموده است  (گویا ایشان وقت آزاد خود را صرف رفتن به خیابانها و شمارش گربه ها مینمایند  از خود راضی) .دوستان محترم از شما خواهش میکنم  سگ و گربه های خود را به این مکان نبرید. اولا" که زیادحالیشون نیست (خودم با چند بار تجربه به این نتیجه رسیدم).  2-3 برابر بیشتر از دیگر کلینیک های دامپزشکی  پول از شما میگیرند و بیشتر مواقع هم سگ و گربه های مردم را بجای مداوا میخوابانند (یعنی میکشند).  اگر دامپزشک خوب خواستید در کامنت خصوصی به شما معرفی خواهم کرد.  زنگوله خان گربه ام را وقتی مریض شد از روی ناچاری اول بردم آنجا یک آزمایش خون ازش گرفتند که خودشان هم سر درنیاوردند چیست. یک آنژیوکت هم به دستش بستند که اصلا" امکان تزریق ازآن وجود نداشت و 50 هزار تومان هم از من پول گرفتند(ناگفته نماند چند دامپزشک با تجربه خوب از قبیل دکتر دهقان و شیرانی گاهی دراین کلینیک حیوانات را ویزیت میکنند که میتوانید از تجربه  آنها با مراجعه به کلینیک دانشکده دامپزشکی خیابان اسکندری استفاده کنید).    بد گوئی دکتر محبی از حیوانات به هیچ وجه قابل تحمل حامیان حیوانات نیست. خواهش میکنم به همه حیوان دوستان تذکر دهید از بردن حیوان خود به کلینیک کامرانیه  خودداری کنند.


[ تگ ها : ]
+
نجات پرشین کت ها از قفس باغ وحش و.....

هفته بسیار سختی را گذراندم و اصلا"‌ روز و شبم را نفهمیدم.  همین الان که در حال نوشتن هستم دلشوره بسیار بدی به جانم افتاده. 

مهم تر از همه .. یکی از گربه های خودم  (خـان ) مدت ۴ روزه که بیماره و لب به هیچ غذایی نمیزنه.  دکترش میگه چیز مهمی نیست و عفونت جزئی داره  که بر طرف میشه.  امیدوارم واقعا" جدی نباشه. این گربه ها تنها مونس زندگی من هستند. خواهش میکنم برای زنگوله خان دعا کنید.

 

Your image is loading...

 

چندی قبل یک بچه گربه 2 ماهه  سفید رنگ بسیار زیبا، پشمالو و تپلی را نزدیک شرکت دیدم که در پارکینگ یک مجتمع قدیمی زندگی میکرد.  طیق معمول شروع کردم بهش غذا دادن تا  اینکه یکروز صبح زن سرایدار منتظرم ایستاده بود و بعد از کلی جر وبحث گفت گربه را کردند در گونی بردند خیابانهای بالائی ول کردند چون میامد در راه پله ها و باعث ترس و وحشت اهالی میشد تعجب!!! .. خیلی دنبالش گشتم تا اینکه بعد از ١٠ روز پیداش کردم. گربه تپلی بشدت لاغر شده بود و  چشمهاش بشدت عفونت کرده بود از همان روز شروع کردم بهش غذا با مخلوط پودر آموکسی سیلین دادن تا جان گرفت و  عفونت چشم هاخشک شد ( به دلیل ترسو بودن هر چه سعی کردم موفق نشدم بگیرم ببرم دامپزشکی).  این گربه در پارکینگ یک ساختمان بزرگ متعلق به دارائی جا خشک کرده بود و هر روز صبح سر ساعت ٩ از شرکت میرفتم بهش غذا میدادم. با خودم فکر میکردم اینجا یک محل اداری است و احتمالا" کسی کاری باهاش نداره.  طفلکی سرحال شده بود ولی متاسفانه یکی از چشمهاش کاملا" کور شده بود و چشم دیگرش هم چندان دیدخوبی نداشت .  ٢ روز قبل وقتی رفتم سراغش دیدم نیست . یکی ازکارگران آنجا که باغچه را آبیاری میکردگفت خانم گربه را کردند درجعبه و  ازاینجا بردند.  انگار دنیا را روی سرم خراب کردند اینقدر گریه کردم از بی انصافی آدمها.  کارگر مذکور خودش خیلی ناراحت بود و گفت من خودم  هر روز عصر بهش غذا میدادم.  ازش خواهش کردم از کسی که این جنایت را مرتکب شده (بنظرمن این جنایته خیلی بزرگیه)  سئوال کنه کجا انداخته. خلاصه روز بعد رفتم و  کلی با مسئولین اطلاعات آنجا جر و بحث کردم که آخر سر گفتند برده انداخته در ساختمان نیمه کاره بغل مترو چون خیلی اذیت میکرد.. گفتم :‌میشه لطف کنید بگید یک بچه گربه کور کوچک خیلی اذیت میکرد یعنی چکار میکرد ؟!  گفت :‌ در گوشه پارکینگ مدفوع کرده بود و ما حتی خیلی لطف کردیم به بهزیستی !!!!‌متفکر  و 137 زنگ زدیم بیایند ببرندش که جواب دادند اول شما گربه را بکشید  تا ما بیائیم ورش داریم.

این گربه کور بدبخت چه گناهی داشت.. چه ایرادی داشت اجازه میدادند در گوشه کوچکی از آن ساختمان بزرگ  زندگی کنه. ای بی انصاف ها ..ای بی خداها. امیدوارم بدترین بلاها سر مسببین این کار در بیاید.  هنوز دنبالش هستم و امروز  باز خواهم رفت اطراف آن ساختمان را بگردم تا شاید پیدایش کنم. یکی از همکارانم که با مترو رفت و آمد میکنه همان روز جسد له شده گربه ای به همان رنگ را درهمان حوالی دیده بود.

بعد از ٢ سال جر و بحث و برو و بیا عاقبت دیروزموفق شدیم ٣ تا گربه پرشین اسیر در قفس باغ وحش را در قبال پرداخت مبلغی از زندان بیرون بیاوریم.  این طفلکی ها بشدت نیاز به مهر و محبت دارند. امیدوارم صاحبان خوبی برایشان پیدا کنیم تا باقیمانده عمر خود را بعداز چند سال سختی کشیدن در کنار شخصی مهربان زندگی کنند.

 از دکتر رضا ترابی صمیمانه متشکرم که با تماس تلفنی موفق شد رضایت مدیر باغ وحش را برای واگذاری گربه ها جلب کنه.

از دوستان مهربانم (ساناز - مهتاب و انوشه ) سپاسگزارم که همراهم بودند.

از ساناز - مهتاب - مرجانک - گوش قرمز و آزاد  ممنونم که تقبل کردند مقداری از هزینه را پرداخت کنند. 

از اورانوس مهربان ممنونم که هزینه ویزیت و شستشو در دامپزشکی و نگهداری موقت  یکی از پرشین ها را تقبل کرد.

از ساناز مهربان ممنونم که هزینه ویزیت و شستشو در دامپزشکی و نگهداری موقت  یکی از پرشین ها را قبول کرد.

و از انوشه عزیز ممنونم که هزینه نگهداری موقت و درمان و شستشوی یکی از پرشین ها را قبول کرد.

 

       متاسفم... اینو به کسی نمیدم  فعلا"‌جاش امنه

 Your image is loading...

مدتی است با چند تن از حامیان حیوانات  تصمیم گرفته ایم جائی درست کنیم  برای پناه دادن به تعدادی گربه نیازمند.. متاسفانه از آنجائیکه همگی کارمندمعمولی هستیم و سرمایه آنچنانی نداریم هنوز به نتیجه مثبتی نرسیده ایم.  انسانهای خیر پولداری که کلی زمین واملاک دارند به ما هیچ کمکی نمیکنند. ما نیز پولی برای خرید محل نداریم.  بهترین گزینه از نطر من اجاره یا رهن یک خانه قدیمی حیاط دار جائی درحومه تهرانه .. البته فقط برای نگهداری موقت بچه گربه های نوزادی که مردم بی شرف از مادر دور میکنند و میاندازند در سطل زباله شهرداری و یا اگر مثلا"‌خیلی با انصاف باشند میاندازند گوشه پارکها.. (راستی چی تو مخ این آدمها میگذره.  چطور نمیفهمند گربه ماده نیز به اندازه یک زن  سختی های دوران بارداری را تحمل کرده و با هزار شوق و ذوق بچه ها را بدنیا آورده.. چرا بایداینها را انداخت در سطل زباله.. مگر آشغالند).  خلاصه من و همراهانم مجبوریم هرکدام در اینگونه مواقع  به داد اینها برسیم. من الان غیر از ٣ تا گربه عزیزتر از جان خودم (مخصوصا" آقای فیلیپ که الهی درد و بلاش بخوره تو سر هر چی آدم حیوان ستیر در ایرانزمین وجود داره)..  یک بچه گربه ٣ ماهه را در حال خیلی وخیم از کوچه پیدا کردم که چشم و بینی اش پر از عفونت بود) خلاصه دو هفته ای درگیر بردن به دامپزشکی و مداوای این گربه بودم که  هنوز هم حال چندان خوبی نداره و به دلیل بیماری گربه خودم فعلا" موقتا" دست دوست عزیزم ساناز است .  گربه دیگری  ٣ ماه قبل پیدا کردم که ماشین زده بود به کمرش و حالا شب ها در انباری من میخوابه و روزها در حیاط مجتمع (چون بدنش هنوز شکل اولیه خودش را بدست نیاورده و فکر میکنم همیشه همینطور بمونه). اینجور گربه هایی که سلامت کامل ندارند را نمیشه ول کرد در دامان مادر طبیعت به امید خداوند  (راستش بهتره بجای مادر طبیعت بگیم درکوچه و خیابانها بین آدم2پاها)  چون بطور قطع بعلت ضعف شدید و در دسترس نداشتن غذای کافی.. از بین خواهند رفت..

کوچه های نزدیک منزل و همینطور شرکت  شده پر از بچه گربه.  وقتی صبح و عصرها میرم غذا ببرم خدا شاهده فشار خونم میزنه بالا و سرگیچه میگیرم.. فک کن یکدفعه از دو طرف کوچه خیل گربه گان الوان  در اندازهای مختلف حمله کنند طرفت و تو هم از ترس اینکه نرن زیر لاستیک اتومبیل های  درحال عبور هی جیغ بزنی اون وسط و رهگذران هم هاج و واج نگاهت کنند.....(مطمئنا"‌تا یکماه آینده تعدادی از آنها زیر چرخ له خواهند شد.. هرسال این اتفاق میافته)  خلاصه اوضاع به هیچ وجه بر وفق مراد نیست و یاید کاری کرد.   چندی قبل ایمیل فرستادم برای کانال های ماهواره ای ایرانی مقیم خارج  (از جمله فارسی ١ که همه جای کشور حتی دهات بیننده داره ) که جان مادرتان گاهی برنامه و فیلم هائی درمورد حیوانات بگذارید و کمی فرهنگ سازی کنید... کو گوش شنوا.. اصلا"‌جواب ما را ندادند.  کانال های فارسی زبان  BBC و  VOA  درمورد هر چی که دلتان بخواد برنامه نشان میدهند ولی هیچ برنامه ای درمورد حیوانات نمیگذارند.   حتی تصمیم گرفتم با چند  هنرمند محبوب مردم که بنظر حیوان دوست میایند مکاتبه کنم بلکه کمکی کنند در این راه.. مثلا"‌خانم شهره آغداشلو که بارها دیده بودم گربه پرشین به بغل برای مصاحبه در برنامه های تلویزیونی ظاهر شده بود... خلاصه نامه بلند بالائی برای ایشان نوشتم که حتی زحمت به خودشان ندادند یک خط جواب بفرستند.  تقاضای کمک مالی نکردم فقط خواستم در برنامه های تلویزیونی گاهی به موضوع حیوانات بپردارند.. پس ببینید علاقه نداشتن و بی توجه ای به حیوانات هیچ ربطی به سیاست ودین و حکومت خاص نداره.  چیزی است که در ذات بیشتر ایرانیان است.  وقتی مدیرعامل شرکت ما که آدمی است بسیار تحصیل کرده و مقیم آمریکا هروقت میادایران فوری گوسفند قربانی میکنه که چشمش نزنند!!!! از بقیه چه انتظاری میتوان داشت ؟!

درضمن اکثر کسانی که این روزها مبادرت به نگهداری از سگ یا گربه میکنند و اصرار دارند حتما"‌ گربه نژاد پرشین یا سیامی و .. داشته باشه .. باز هم فقط در پی پز دادن و فخر فروشی واز روی چشم و هم چشمی اینکار را میکنند.  اینها پیرو مد روز  هستند.. فعلا" نگهداری از پرشین کت و سگ هاسکی و قربانی کردن گوسفند برای مردگان شده مد روز ایرانزمینیان  (تا از بقیه عقب نیافتند و کسی حرف براشون در نیاره).  حمعه گذشته  روز آخر جشنواره حیوانات خانگی بود مخصوص انتخاب بهترین نژاد سگ  (البته هنوز سر در نیاوردم شهرداری که دشمنی دیرینه ای با حیوانات داره ومدام مشغول کشتار سگ های بیگناه حتی در مناطق پرت و دور افتاده است چطور  خودش یکی از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره بوده).   انواع نژادهای سگ در درست نیروهای ناجا و ارتش و هلال احمر و آتش نشانی و... بچشم میخورد.    خیلی متاثر شدم دیدم آنجا نیز تعداد زیادی بچه گربه پرشین گذاشتند در قفس برای فروش. هوا سرد بود و این طفلکی ها  همه سرشان را کرده بودند تو شکمشان و میلرزیدند. آخه بی انصاف ها چه اصراریه اینقدر گربه پرشین وارد کنیدو بفروشید.  اصلا" چه کسی مجوز  وروداینها را صادر میکنه؟  مگر نه اینکه تمام مدت  در جراید و رسانه ها مردم را از نگهداری حیوانات منع میکنید..چرا جلوی ورود حیوانات را نمیگیرید؟   ببینم سگ هاسکی که زادبومش قطب هست برای کشیدن سورتمه در ایران چرا اینقدر فراوان شده؟  مگر سگ های خارجی نجس نیستند و فقط سگ های خودمان نجس هستند و باید تیر باران شوند.  خوب همین بدبخت ها را بجای تیر باران کردن ببرند آموزش دهند و تربیت کنند. سگ .. سگه دیگه  حالا چه فرقی میکنه چه نژادی داشته باشه.  فقط باید آموزش داده بشه برای نگهبانی و زنده یابی ومواد یابی و مرده یابی و ....  اگر کسی حیوان دوست باشه و بخوادحیوان نگهداری کنه مگر این همه بچه گربه آواره در خیابان چه ایرادی دارند؟  اینها که ازپرشین کت ها باهوش تر هستند و خیلی بیشتر با انسان ارتباط برقرار میکنند.

به یکی از خانمهای جوان که درغرفه فروش گربه ها بودو با غرور به همه میگفت از اکراین وارد شده اند (حالا انگار اکراین کشور گداخانه جای خاصیه خنده) ..  اعتراض کردم. ایشان گفتند  اتفاقا"‌خیلی کار خوبیه ما واردمیکنیم به مردم آموزش میدهیم که باحیوانات مهربان باشند؟  بهش گفتم خانم حالا نمیشه مردم با همین بچه گربه های شهری خودمان آموزش مهربانی بگیرند؟!  حتما"‌باید گربه شون هم مثل لباس و ماشین و جواهراتشان گران قیمت و مارک دار باشه برای فخر فروشی و پز دادن (ببین ما چه بدبختیم که باید با گربه وارد شده از اکراین و لباس واردشده از ترکیه پز بدیم) .. بعد از یکسال هم دلشون را بزنه ببریند بیاندازند در پارک ها و یا تحویل باغ وحش تهران بدهند !!!   سالیان سال قبل وقتی از ایتالیا آمدم ٢ تا پرشین با خودم آوردم.. هر دو مدتها مریض بودند و بدلیل تفاوت ارتفاع ایران با اروپا دچار اسهال شدید شده بودند. (حال فقط خدا میداند و بس که چند تا از این بدبختهای وارداتی بیمار میشن و از بین میرن) بعد از آن 2 پرشین  همیشه بچه گربه های خیابانی را نگهداری کرده ام که بسیار باهوش تر وسالمتر از پرشین کت ها هستند و خیلی بیشتر با انسان ارتباط برقرار میکنند.  لذا از مردم حیوان دوست خواهش میکنم بجای خرید گربه های گران قیمت از حیوانات بدبخت ایرانزمین نگهداری کنند که در گوشه و کنار خیابان به دلیل نبود غذا مثل گربه ای که بالا نوشتم  بمروز زمان بدنشان عفونت کرده و بعد از تحمل یک ماه شکنجه و درد  به بدترین صورت از بین میروند.    بخاطر خدا اگر واقعا"  قصد نگهداری از گربه را دارید از  بچه گربه های شهری خودمان نگهداری کنید تا جلوی ورود و خرید و فروش بی رویه گربه های ضعیف و بیگناه نژاددار نیز گرفته میشود.  

2 مهرماه 1387  اسکندر منو ترک کرد و به بهشت رفت.. هنوز به یادش هستم و کمبودش را در کنارم حس میکنم.

  Your image is loading...

 

کامنت زیر را از دوست بسیار عزیزی مقیم اروپا دریافت کردم که بدلیل طولانی بودن در این قسمت کپی کردم :

 سلام ژاله جان
در ابتدا خوشحالم که حال پسرک ات بهتر شده. درد و رنج حیوانات خیلی مظلومانه تر از انسانهاست، گوشه ای در سکوت و تنهایی رنج میکشند، آه و ناله و فریادی نمیکشند و امید و انتظاری هم ندارند که کسی به کمکشان بشتابد و متاسفانه انسانهای واقعی مانند تو هم بندرت پیدا میشوند که وقت وهزینه ای برای حیوانات بگذارند و دلسوز و دردرس آنها باشند.

قبل از هر چیز از اینکه قسمت نظریاتت را با این صحبتهای طولانی ام پر میکنم پوزش میخواهم
گفته ای که کانال های فارسی زبان  بی بی سی و صدای امریکا درمورد هر چی که دلتان بخواد برنامه نشان میدهند ولی هیچ برنامه ای درمورد حیوانات نمیگذارند.
اتفاقا من هم میل فرستادم برای بی بی سی و برنامه پارازیت صدای امریکا و پیشنهاد کردم که در برنامه هایشان کمی هم از حقوق حیوانات و ظلم و ستمی که انسانها، مخصوصا هموطنان خودمان به حیوانات روا میدارند بگویند تا کمی طرزتفکر و بینش  غیر انسانی و عقب مانده ی ایرانیان نسبت به حیوانات و حقوق حیوانات تغییر کند.
و البته همانگونه که پیش بینی میکردم آنقدر ادب نداشتند که اقلا جواب منفی به میلم بدهند، مثبت پیشکششان!
راستش از تو چه پنهان من چند تا از ویدئو هایشان را بیشتر ندیدم و همین چند تا کافی بود تا تصمیم بگیرم آب به آسیاب آنها نریزم و برنامه هایشان را نبینم. برنامه های بی جهت کشدار و طولانی ١٠ دقیقه ای که شاید از هر ١٠ تاش یکیش چند ثانیه ای بیشتر پیامی ندارد.
ولی خوب از آنجا که هدف اصلی این برنامه همانطور که خودشان در سایتشان گفته اند: "در اصل قرار نبود که پارازیت باشد، قرار بود مانند هر برنامه ی دیگری از آغاز تا پایان تصاویری صاف و شفاف مثال آینه داشته باشد. ولی این طور نشد. ابتدا تصمیم گرفتیم که چه بکنیم و چه ها نکنیم تا بتوانیم تماشاگر سخت گیر ایرانی را پای برنامه مان نگه داریم. تمام تلاش خود راکردیم تا از امکاناتمان حداکثر استفاده را بکنیم.... نشد. پس تصمیم گرفتیم به پارازیت رو بیاوریم. آن چه هر هفته در این برنامه می بینید حاصل کار...است. پارازیت تلاش می کند با چاشنی طنز، نگاهی دیگر گونه به خبر و حاشیه ی خبر داشته باشد
 لب کلام همین است که خودشان گفته اند:ابتدا تصمیم گرفتیم که چه بکنیم و چه ها نکنیم تا بتوانیم تماشاگر سخت گیر ایرانی را پای برنامه مان نگه داریم.
اینها فقط به فکر تماشاچی بیشتر برای کسب درآمد بیشتر هستند. فعلا دور، دور سیاست است پس فردا دوباره نوبت آنجلینا جولی میرسد!
اگر هم روزی نانشان در حمایت از محیط زیست و حقوق حیوانات باشد فریاد حمایت از حیواناتشان گوش فلک را کر میکند!
اما در مورد اینکه گفته ای: مدتی است با چند تن از حامیان حیوانات  تصمیم گرفته ایم جائی درست کنیم  برای پناه دادن به تعدادی گربه نیازمند.. متاسفانه از آنجائیکه همگی کارمندمعمولی هستیم و سرمایه آنچنانی نداریم هنوز به نتیجه مثبتی نرسیده ایم.  انسانهای خیر پولداری که کلی زمین واملاک دارند به ما هیچ کمکی نمیکنند. ما نیز پولی برای خرید محل نداریم.  بهترین گزینه از نطر من اجاره یا رهن یک خانه قدیمی حیاط دار جائی درحومه تهرانه...
من فکر میکنم بهتر است دیگر بیشتر از این منتظر انسانهای نیکوکار ننشینید و خودتون آستین ها را بالا بزنید!
اگر تمام وبلاگهای هوادار حقوق حیوانات در وبلاگهایشان بطور پیگیر به این موضوع اشاره کنند وپیام رسانی  کنند، میتوان پول کافی برای رهن یا خرید خانه جمع کرد( من شخصا موافق خرید هستم که مبادا یکباره صاحب خانه تصمیم به بیرون کردن شما بگیرد و شما بمانید با ٣٠ تا گربه ی مجروح یا بچه گربه های بی مادر).
کشور ما حدود ٧١ میلیون جمعیت دارد به اضافه ی ١٠٠ها هزار ایرانیه خارج از کشور که اغلب هم دستشان به دهانشان میرسد!اگر فقط ٢٠٠٠٠ نفر از این همه ایرانیهای داخل و خارج نفری ١٠ یورو یا دلار و به پول خودمان ١٠٠٠٠ تومن (پول بلیط یک بار سینما یا دو تا پیتزا در خارج یا یک کیلو گوشت در کشور خودمان!!!) بدهند میشود ٢٠٠ میلیون
حالا حسابش رو بکن با این پول چه کارها که نمیشود کرد!
همانگونه که میبینی مشکل فقط بزرگ منشی و دست و دلبازی است.
و از آنجا که من اطمینان دارم ٢٠٠٠٠ ایرانی شریف راحت پیدا میشوند، کافی است که در ایران، آمریکا, اروپا،استرالیا و... چند حساب بانکی به این منظور باز کنید تا سیل کمک ها سرازیر شود!
با آرزوی موفقیت برای شما
در ضمن من هم مثل خودت یک کارمند ساده هستم پس روی من هم میتوانی حساب کنی!!

وکیل حیوانات   وقت کردید سری بزنید.


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!