همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
نیروی درمانگــر حیــوانـات خانگــی

کارشناسان پزشکی پس از مطالعات بسیار و سالها تحقیق  به این نتیجه رسیده اند که ، برعکس باور بیشتر ایرانیان،  نگهداری  از حیوان  خانگی  (یا آنطور که در کشورهای متمدن نامیده میشوند،  دوستان پشمالو) تاثیر قابل توجه ای در سلامتی ا نسان داشته و به فواید بسیار  نگهداری از حیوان خانگی و اثر مثبت آن از نظر جسمی، روحی و همچنین اجتماعی پی برده اند .   ازجمله تقویت انرژی ،   پائین آوردن فشار خون، کنترل میزان تری گلیسرید و کلسترول و همچنین  تسکین بخشیدن  نگرانی و اضطراب ، افزایش احساسات عاطفی و در مراحل چشمگیری حتی نجات جان  ا نسان ها.

 

نگهداری از حیوان خانگی احساساتی از قبیل تنهائی؛ افسردگی، استرس و  انزوا را کاهش میدهد.  سالمندان با نگهداری از حیوان خانگی با انرژی بیشتری از عهده انجام کارهای روزمره زندگی خود بر میایند.   همچنین حیوانات تاثیر چشمگیری بر روی روحیات و رفتار بچه ها میگذارند، زیرا حیوان بطور غریزی توانائی قبول کردن عشق بدون قید و شرط و نشان دادن متقابل آنرا به آنان  می آموزد.

حیوان  بدون هیچگونه تظاهر،حسادت، دروغ و بقیه خصلت های ناپسندی که در انسانها وجود دارد.. بدون درنظر گرفتن هیچ حد و مرزی برای برقرار کردن رابطه عاطفی، خصلت واقعی خود را نشان داده حالات و روحیات صاحب خود را در شرایط شادی  و غم  بخوبی درک کرده و عکس العمل نشان میدهد.

طی 15 سال گذشته  دانشمندان در سر تا سر جهان به ارزش درمانی نگهداری از حیوان خانگی پی برده اند. در کمبریج  انگلستان محققین کشف کرده اند که بعد از یکماه نگهداری از گربه یا سگ در خانه، صاحبان آنها  دگرگونی آشکاری در تقلیل ناخوشی های جزئی خود گزارش داده اند.

موسسه تحقیقاتی پزشکی بیکر در ملبورن استرالیا بعد از مطالعات بر روی حدود 6000 نفر ثابت نمود افرادی که از حیوان خانگی نگهداری میکنند دارای میزان فشار خون و کلسترول پائین تری میباشند  و نتیجتا" احتمال بروز حمله قلبی در آنها بسیار کمتر است.    همچنین پژوهشگران آمریکائی باین نتیجه رسیده اند که حتی بعد از بروز حمله قلبی کسانی که در خانه خود از حیوان خانگی نگهداری میکنند زودتر بهبود یافته و عمر طولانی تری درمقایسه با دیگران داشته اند.  به گفته کارشناسان حیوان خانگی حالت تحریک پذیری انسان را بطور چشمگیری کاهش میدهد که این خود یکی از دلایل عمده پائین آمدن فشار خون میباشد.

موسسات پزشکی در آسیا نیز بطور چشمگیری به فواید نگهداری از حیوان خانگی پی برده اند. در ژاپن  برنامه حیوان-درمانی (animal-therapy) ماهانه توسط بیش از 900 نفر  داوطلب که سگ و یا گربه خود را به بیمارستانها،  مهد کودک ها و یا خانه سالمندان میبرند اجرا میگردد.

برطبق گزارش یک موسسه تحقیقات پزشکی در ژاپن  افراد بالای 65 سال که درخانه خود از سگ یا گربه نگهداری میکنند درمقایسه با دیگران  40% کمتر  به پزشک مراجعه مینمایند.


[ تگ ها : ]
+
نازا شدن از گربه .... جمله ای که فقط در ایرانزمین شنیده میشود


در کشور گل و بلبل ایرانزمین یکی از دلایل اصلی دوری از حیواناتی مانند سگ و گربه... ترس از گرفتن بیماریهای وحشتناک است (که ما عاقبت نفهمیدیم این بیماریها چیست؟) خیلی برایم جالب است مردم ایران معمولا"‌ اخبار سیاسی که از رادیو تلویزیون پخش میشود و یا در جراید بچاپ میرسد را باور ندارند ولی اگر یک مکانیک اتومبیل بعنوان پزشک بیاید و کلی در مورد خطرناک بودن نگهداری از حیوانات در مصاحبه تلویزیونی سخنرانی کند همه دچار وحشت میشوند و میافتد به جان حیوانات بدبخت خانه و پارک و کوچه و خیابان.

قبل از هرچیز برویم سر دلیل اصلی تنفر و وحشت بیشتر خانم های آلامد و با فرهنگ و حتی دانشجویان و اساتید!!!! از گربه یعنی (نازائی). خانمهای محترم و تحصیل کرده !!‌ نازائی از گربه اصلا" وجود خارجی ندارد .. یعنی مسئله نازاشدن از گربه را شما فقط و فقط در ایران میشنوید. شکر خدا با پیشرفت علم و تکنولوژی و وجود یک کامپیوتر در 90%‌ از خانه ها هرگونه اطلاعات پزشکی و بیماریهای مختلف را میتوانید از منابع موثق دنیای متمدن کسب کنید.. میتوانید براحتی خودتان سرچ بفرمائید و ببینید اصلا" نازائی از گربه در سایت معتبری پیدا میشود؟! مسئله نازائی به نوعی مربوط میشود به بیماری توکسوپلاسموز که درصورت ابتلا و ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن ،‌ ممکن است یکبار باعث سقط جنین زن حامله شود و بعد از آن بدن آن زن در برابر بیماری توکسوپلاسموز مصون میشود و میتواند 10 فرزند سالم و زیبا بدنیا میاورد (که ایرانیان این را به نازا شدن تغییر داده و به یکدیگر قبولانده اند). حال مسئله اصلی گرفتن توکسو پلاسموز است که در زیر بطور خلاصه برای شما توضیح میدهم امروزه توسط محققین برجسته ثابت شده گرفتن توکسو از گربه بسیار بسیار سخت است. 

توکسوپلاسموز بیماری عفونی است که توسط انگل تک سلولی به اسم توکسوپلاسما باعث مبتلا شدن انسانهائی که سیستم دفاعی بدنشان ضعیف است میشود. گربه های خیابانی با خوردن گوشت خام و آلوده حیوانات دیگر (مثل موش و پستانداران دیگر) ممکن است مدتی میزبان این انگل در مدفوع خود باشند (فقط و فقط در مدفوع یعنی اصلا" و ابدا" به موی گربه ربطی نداره که همه میگن موی گربه برای دخترهای جوان خطرناکه) لذا امکان مبتلا شدن گربه های خانگی که غذای پخته و سالم میخورند ‌ صفر است. لازم به یاد آوریست که انگل توکسوپلاسموز در مدفوع گربه بعد از چند روز اگر باقی بماند تخم گذاری میکند. لذا خاک گربه خانگی که هر روز تمیز میشود نمیتواند مشکل ساز باشد، زن حامله تنها زمانی که دستش به مدفوع بخورد و قبل از شستن با همان دست نشسته چیزی بدهان خود بگذارد مبتلا میشود، یعنی به عبارتی انگل باید وارد جهاز هاضمه انسان شود تا او را درگیر کند. درحالیکه انگل توکسو پلاسموز در گوشت حیواناتی از قبیل گوسفند بوفور یافت میشود به همین دلیل همواره توصیه میشود بعد از بریدن و تکه کردن گوشت... دست و کارد و تخته و میز که گوشت با آن در تماس بوده میبایستی با دقت شسته و تمیز شود و از خوردن گوشت نیم پز خود داری گردد (بخصوص برای خانم های حامله). توجه کنید عادتی که بیشتر خانمهای کدبانوی ایرانی دارند این است که در آشپرخانه بعد از تکه کردن گوشت با همان دست آلوده تکه نان یا شیرینی یا حبه انگوری بدهان میگذارند و اگر احیانا"‌مبتلا به توکسو پلاسموز شوند فوری آنرا به گردن گربه بدبختی که از حیاطشان عبور کرده میاندازند. درضمن این بیماری آنطور که ذهن مردم را آشفته کرده خطرناک و مهلک نیست و با تشخیص و تجویز و مصرف دوره ای داروی آنتی بیوتیک درمان میشود. درزمانهای قدیم که علم اینقدر پیشرفت نکرده بود برای بعضی ها دردسر ساز میشد. در دنیای مدرن کنونی با یک آزمایش خون همه چیز مشخصی میشود و قابل درمان است. 

پس اینقدر دهن بین نباشید و چرندیات بقال و خاله و خانباجی و یک مشت بیسواد ضد حیوان را باور نکنید. خودتان دنبال اصل مطلب بروید و پیدایش کنید

 


[ تگ ها : ]
+
بگذارید گربه ها نیز مادری کنند

 

بهار است و فصل شکوفائی طبیعت و زایمان حیوانات همزیست ما .. گونه هائی که از بین هزاران گونه با انسان عیاق شدند و شدند حیوانات خانگی (در اکثر نقاط دنیا) که البته در ایران اگر به آنها گربه های آواره بگوییم به واقعیت نزدیک تر است. 

مخلوقاتی که ایرانزمینیان آنها را مزاحم و عامل شیوع بیماری (به غلط ) و خطرناک !!!مینامند، و گویا یادشان رفته است که پایشان را از گلیمشان درازتر کرده اند و شده اند صاحت و مالک بی چون و چرای سیاره زمین. آگر گربه بیچاره ای از سر ناچاری به زیر زمین .. موتورخانه یا حتی زیر جعبه های تلنبار شده در گوشه حیاطشان پناه آورده و فرزندان کوچکش را به دنیا بیاورد حتما و بی چون و چرا باید رانده شوند و حال یا به زور لگد و آب و این قبیل ادوات یا حتی در مواردی از بین بردن بچه گربه هائی که بعد از 2 ماه سختی کشیدن مادر بالاخره به دنیا آمده اند.

ای هموطن کمی به عقل و خرد خدادای خود رجوع کن... بالاخره هر طور هست چه خوشت بیاید و چه چندشت شود و چه متنفر باشی و چه هر احساس دیگری داشته باشی گربه ها و سگ ها - گنجشک ها و کلاغ ها نیز جزو لاینفک این سرزمین هستند .. حیوانات بی پناهی که حالا ما تنها پناهشان هستیم. آنها فصل سختی را در پیش دارند .. فصل بهار .. فصل زندگی و فصل بچه داری. پس به آنها کمک کنید. از قدیم گفته اند که (برکت خانه ای که حیوانان از آن نان بخورند زیاد میشود)
 
      
 
 
 
          

[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!