همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
باز هم گـــربــه هـــــــا

١٠ روز اخیر برایم خیلی خسته کننده بود.  ۴ تا از  گربه های محله رفتند زیر ماشین.. ٢ تا از آنها واقعا"‌زیبا بودند.   یک گربه سیاه پشمالو گردن کلف ١ ساله و یک گربه پشمالو سفید با پشت خاکستری ٧ ماهه اگر این گربه ها در کشور متمدنی زندگی میکردند به طور یقین سرنوشت دیگری داشتند .   به دیدن جنازه گربه ها عادت کرده ام اوایل خیلی حالم بدمیشد ولی به خودم قبولاندم که زیاد غصه نخورم تا وقتی که زنده هستند  غذائی بهشون  برسانم دیگه طول عمرشون دست خداست.    یک هفته است که دارم از یک گربه بیمار پرستاری میکنم..  هفته قبل این بچه گربه ۴ ماهه  وقتی مثل هر روز ماشینم را نزدیک شرکت  پارک کردم همراه بقیه گربه ها نیامد جلو برای غذا خوردن و همانجا تو پیاده رو وسط شمشادها خوابیده بود..روز بعد باز دیدم همانجا خوابیده فهمیدم‌ یک مرض ویروسی گرفته ،  عصری بارندگی شروع شد در خانه همش فکر حیوان بودم که  نکنه وسط شمشادها زیر باران مانده . نکنه ماشین بهش زده بوده و نمیتونسته راه بره  و من متوجه نشدم.. صبح باز همانجا خوابیده بود برف هم شروع به بارش کرده بود و میبارید روی گربه .  نتوانستم طاقت بیاورم رفتم شرکت یک کارتن بزرگ گرفتم برگشتم گربه را  گذاشتم داخل کارتن و بردم گذاشتم در اتومبیلم.   آوردمش خانه و در انباری  جای گرمی براش درست کردم کمی شیر و آب با سرنگ به خوردش دادم . تب داشت و دندان و لثه هاش متورم.  احتمالا" مبتلا به  Calicivirus  شده بود و اگر بهش رسیدگی نمیشد حتما" میمرد .    روزی ٢ بار آنتی بیوتیک و قطره چشم و دادن شیر و سوپ  مرغ با سرنگ .  تا چند روز مطمئن نبودم زنده بمونه چون خیلی ضعیف بود ولی کم کم بهتر شد .    

هموطنان محترم اینه سر نوشت ٩٠%  بچه گربه های خیابانی (مبتلا شدن به بیماریهای متعدد ویروسی و مردن البته شما نترسید این بیماریها مربوط میشه به خود گربه و به انسان قابل انتقال نیست). تعدادی هم که از مبتلا شدن به این بیماریها جان سالم بدر میبرند فوقش طول زندگیشون ٢ ساله و آنهائی که خیلی زرنگ تر هستند خیلی عمر کنند ۵ سال.  من این آمار را از خودم در نیاوردم بلکه ٢۵ ساله دارم صبح و شب ها را در کنار گربه ها سپری میکنم و تمام روز را به آنها رسیدگی میکنم و  به چشم خودم میبینم.  پس این همه جار و جنجال برای چیست. رئیس محترم  انجمن حمایت از حیوانات !!!!  چقدر از وقت خود را در روز صرف حیوانات کوچه و خیابان میکنی که بجای دفاع از آنها دم از کنترل جمعیت گربه ها با عقیم سازی میزنی. من با عقیم سازی موافقم ولی نه برای کنترل جمعیت چون بیشتر آنها میمیرند و به هیچ وجه تعدادشان زیاد نمیشود،  بلکه بخاطر خودشان که بچه گربه های بدبخت پا به این دنیای کثیف نگذارند و بعد از چند ماه با زجر و درد و بیماری از دنیا بروند.  دکتر آل داوود محترم شما اینقدر به خودتان زحمت نمیدهید که جواب ایمیل هائی که از ما حامیان حیوانات دریافت میکنید بدهید واقعا" تاسف میخورم از اینکه با معروفترین ارگانهای حامی حیوانات در سراسر دنیا تماس میگیرم و فوری از‌آنها جواب دریافت میکنم ولی دریغ از یک خط از طرف شما!!!! از طرفی دم از عقیم سازی مجانی میزنید و زمانی که خانواده های بی بضاعت که نگهداری از یک گربه خیابانی راتقبل کرده اند با انجمن شما تماس میگیرند از عقیم سازی گربه آنها خودداری میکنید و میگوئید ما فقط گربه های خیابان را عقیم میکنیم!!!    از طرفی اعضاء ‌محترم انجمن حمایت از حیوانات ایران!!! توله سگ ها و گربه ها را جمع آوری و برای تشریح به دانشکده دامپزشکی تحویل میدهند.    آقای دکتر مهبی (محبی) چرا بجای دفاع از حقوق حیوانات در مصاحبه هایت دم از تعداد ۶-٧ میلیونی آنها میزنی؟ از کجا این آمار را گرفته ای آیا گربه ها را سرشماری کرده ای؟   میگوئی هر گربه ماده سالی ٢ بار بچه دار میشود و هر بار تا ۵ تا میزاید.. آیا این بچه گربه ها زنده میمانند که اینگونه داد سخن سر میدهی؟  آیا یک گربه بیمار دم کلینیکی که درست کرده ای مشاهده کنی حاضری بطور رایگان درمانش کنی؟  مطمئنا"‌ اینکار را نخواهی کرد چون گربه بدبخت پول نداره ۴٠-۵٠  هزار تومان به شما پرداخت کند.    تعداد گربه های شهر به هیچ وجه زیاد نشده و نخواهد شد همان تعدادی که بوده هست گاهی در محله ای ۵-۶ تا گربه دیده میشود چون در آنجا یک انسان باوجدان پیدا شده و دلش سوخته و غذائی به آنها داده.. بعد از مدتی همگی غیبشون میزنه اکثرا"‌ بدلیل بیماری یا تصادف یا گاهی مردن با سمی که  هیولاها به خوردشان میدهند. 

برطبق آماری که کشورهای مترقی منتشر کرده اند عمر گربه های خیابانی بین ۴-۶  ساله و عمر گربه های خانگی بین ١٢ تا ١٨ سال (فراموش نشه این آمار مربوط میشه به کشورهای پیشرفته نه به ایرانزمین که از یکطرف اسم پرشین کت که میاد همه با افتخار مینویسند گربه ایرانی در دنیا اول شدو از طرفی گربه ای به حیاط خانه شان وارد شود با سنگ و چوب و آب بیرونش میاندازند ).

غیر از بیماریهای کبدی و روده ای و سوء تغذیه که باعث از بین رفتن گربه های خیابانی میشود، چندین بیماری خطرناک و کشنده ویروسی گربه ها  (مخصوصا" بچه گربه ها)  را مبتلا می سازد که علائم بعضی از آنها مشابه یکدیگر است،  از جمله موارد زیر (نترسید این بیماریها مخصوص خود گربه است و به شما انسانها سرایت نخـــواهـــد کــــرد) :

FCV - Feline Calicivirus

FIP - Feline Infectious Peritonitis

FeLV - Leukemia Virus

Panleucopenia

FIV - Feline Immunodeficiency Virus

PKD - Polycystic Kidney Disease

برای اطلاعات کامل درمورد بیماریهای گربه میتوانید به لینک های زیر مراجعه فرمائید :

http://www.thepetcenter.com/exa/fd.html

http://www.dreamcatsonline.com/deseases.html

 برای پیشگیری از این بیماریها واکسن به گربه های خانگی تزریق میشود  ولی گربه هایی که در محیط باز زندگی میکنند مرتبا"‌ در معرض هجوم این ویروسها هستند که در هوا پخش میباشند و  درصورت مبتلا شدن یک بچه گربه این بیماری به سرعت به دیگر گربه ها سرایت میکند و بدلیل عدم درمان  عاقبت آنها مرگ است در  گوشه خیابان یا گوشه یک پارکینگ بعد از چند روز درد و شکنجه  (تکرار میکنم  این امراض ویروسی فقط مربوط میشه به خود گربه ها نه انسانها،‌ لطفا"  شما نترسید و اگر دیدید یک گربه بیمار گوشه ای افتاده از سرایت بیماری وحشت زده نشوید و لگدی به گربه نزنید که چرا بدبخت بیمار شده اگر کمکی بهش نمیکنید دست کم کاری به کارش نداشته باشید تا بلکه خدا زودتر از این دنیای کثیف خارجش کند).

 درهفته دست کم ٢-٣ تا  ایمیل دریافت میکنم از انسانهای مهربانی (بیشتر ساکن شهرستان) که راهنمائی میخواهند گاهی این انسانها از طرفی میخواهند به گربه بدبخت بیمار یا مجروحی که پیدا کرده اند کمک کنند از طرفی هم از گرفتن بیماری از حیوان وحشت دارند. چند روز قبل  خانم جوانی برایم نوشته بود که بچه گربه ٣-۴ ماهه ای با یک پای زخمی در راه پله های مجتمع پیدا کرده  برایش جعبه ای درست کرده  گوشه پارکینگ ولی مدیر ساختمان اعتراض کرده که این اینجا عادت میکنه و ماندگار میشه.. بعد با این خانم جوان تلفنی صحبت کردم که گویا همسایه ها هر کدام به بهانه ای درب آپارتمانش را زده و از دیدن گربه در پارکینک شکایت کرده اند.. یکی گفته خانم خواهرم در هنجره اش موی گربه گیر کرده فردا باید عمل کنه (هیهات از این چرندیات که اینها میبافند).   آخ  یکی دیگه گفته دیگ های نذری من گوشه پارکینگه گربه یک وقت میره تو دیگ !!!  ‌هیهات ای بابا یعنی شما سالی یکبار که میخواهید نذری بپزید دیگ را قبلش شستشو نمیدهید که میترسید خدای ناکرده گربه برود داخل دیگ ؟!!!  آقای مدیر ساختمان، ساکنین محترم مجتمع  چه اشکالی دارد اگر یک گربه کوچک بی پناه را مدتی در گوشه ای از پارکینگ  پناه دهید.. حالا آمدیم و برطبق گفته شما ماندگار هم شد، چه ایرادی دارد؟  آیا جای شما را تنگ میکند..  آخر سر 10 روز به این خانم مهلت داده اند تا گربه را به جای دیگری منتقل کند.

چند خط از ایمیل یک انسان واقعی دیگر

 

وقت به خیر ژاله خانم،  به قول صادق هدایت ,, داستان بوف کور: در زندگی زندگی زخم هایی هست که مثل خوره در انزوا روح را اهسته می خورد و می تراشد این درد ها را به کسی نمی شود اظهار کرد چون عموما عادت دارند که این درد های باور نکردنی را ................. .  حکایت آن درد های جگر سوز ِ روح خراش رفتاریست که این موجود دوپای ِ خون ریز بریده از انسانیت در هر لحظه با این زبان بستگانی میکند که ازارشان به حدی نمی رسد . دو روز پیش از زنی شنیدم که برای فراری دادن گربه هایی که به حیاط خانه اش می امدند و به خاک های گرانبهای باغچه اش دستبرد میزدند ,, تکه های ماهی را آغشته به سم کرده و به گربه ها داده گربه ها پس خوردن و چند بار بالا اورده اند و دیگر به خانه ِ آن زن نیامده اند که احتمالا"‌مرده اند.  از این روش به خودش می بالید و این که توانسته گربه ها را به راحتی از منزلش دور کند نمی دانم چرا این این حرف را به ما میزد که گربه داریم .  به گفته شما کاش ما هم مثل همین مردم سنگدل بودیم ....

خیلی جالبه که  مردم ایرانزمین  همگی در همه کار استاد و خبره و دانشمند هستند. چه در مورد بیماریهای حیوانات - چه در مورد سیاست - چه در مورد طبابت .. و ......... بارها شنیده اید که وقتی میگوئید گربه آورده ام نگهدارم اولین جمله ای که از فامیل و دوست و آشنا میشنوی  :خیلی مواظب باشی ها  گربه منبع آلودگی و مرضه همه دارند میگن ها فکر نکنی من فقط میگم...   حال خدا داند این همه که میگویند چه کسانی هستند؟!‌ بقال سرکوچه ؟   کارگر ساختمان؟   آرایشگر؟ رفتگر محله؟  اکثرا"‌هم حرف از نازائی است و کوری و گیر کردن موی گربه در هنجره و نای و ریه و روده و مقعد !!!  بعضی هم که خود را باسوادتر میدانند اسمی از توکسوپلاسموز شنیده اند و از این بیماری غولی ساخته اند بی شاخ ودم .  انگار هیچ کس اهمیتی به این همه بیماری خطرناک که با خوردن مواد گوشتی و آلودگی هوا و خاک و آب انسان را مبتلا میسازد نمیدهند و نیز بیماریهائی که از انسان به انسان انتقال میابد.  برای مثال بعد از انقلاب اسلامی روابط جنسی بین دختران و پسران نوجوان بشدت افزایش یافت بطوریکه همانند کشورهای  اروپا  اکثر دخترها به سن بلوغ که میرسند با افتخار از روابط نامشورع خود با بوی فرند های متعدد سخن میگویند و گویا نداشتن رابطه جنسی  برایشان شرم آور بحساب میاید.. همین دخترکان از مبتلا شدن به ایدز و کلی  بیماریهای مقاربتی  وحشتی ندارند ولی اگر گربه ای آنطرف کوچه درحال گذر باشد یا از ترس جیغ میکشند یا از وحشت بیماری زا بودن حیوان راه خود را کج میکنند.

عده ای نیز مدافعین حقوق حیوانات را یا دیوانه خطاب میکنند یا مرفعین بی درد.  

١)  دیوانه کسی است که جز خود هیچ موجودی را نمیتواند تحمل کند.. حتی همنوعان خود را، مطمئنا"‌ کسی که حیوان را نمیتواند تحمل کند  انسان را از پشت خنجر میزند.

٢)  مرفهین بی درد مطمئنا"‌به فکر خوش گذرانی خود هستند و وقت و پول خود را صرف کمک به حیوانات گرسنه نمیکنند.  دور و برخودم را که نگاه میکنم ٩٠% دوست داران و حامیان حیوانات  از طبقه متوسط و گاه از طبقه کارگر هستند که تحمل دیدن گرسنگی و عذاب موجودات دیگر چه انسان و چه حیوان را ندارند.  من خود کارمندی هستم با حقوقی متوسط که نصف آن خرج حیوانات گرسنه و بیمار میشود (دلم میخواد این پول را خرج حیوانات کنم اگر کسی گلایه دارد که چرا خرج انسانهای گرسنه نمیکنم خودش برود اینکار را بکند).

 ایمیل دیگری که دیروز دریافت کردم

وقت به خیر ، حتما" خودتون در باره اوضاع جامعه و جوّ فکری جامعه بهتر از من مطلع هستید که در نهایت همه حرف ها و مسائل به کجا ختم می شود .
 اگر توی یک شهرستان باشه دیگه وضع بدتره. من خودم کرمانی هستم
مردم اینجا میگن گربه سیاه جنه حتی اجازه نمیدن از سر دیوار خونشون رد بشه.
اگر ادم بخواد از گربه یا حیوانات تعریف کنه و بگه که اونا رو اذیت نکنید میگن دختره احساساتیه- فلانه ..... باید یه ادم قوی باشه که بتونه این کار رو بکنه خیلی وقتی این پسرهای عوضی لات و لوت دارند یه گربه رو اذیت میکنن من چه کاری از دستم بر میاد ؟
الان یه چند وقتی هست یه گربه ایی اومده خونه ما که یک چشمش با تفنگ بادی کور شده منم واقعا نمی دونم چیکارش کنم بهش غذا میدم شیر میدم اونم اینجا با گربه های من همش دعوا میکنه نصیحت پذیر هم نیست!!!  این مردم مگر گناه کبیره و صغیره سرشون میشه؟ فقط به فکر این هستند که مبادا کمترین اتفاقی براشون نبیفته به قول ما کرمانی ها" بادی از سر کوی شان گذر نکند" . تهران مطمئننا وضع بهتره شما تنها نیستید حداقل چند تا ادم اطرافتان هست که مثل خودتان فکر کنند به فکر حیوانات باشد اینجا من با دشمنان قسم خورده حیوانات رو به رو هستم .  اینجا من شاهد چنان رفتاری با حیوانات مخصوصا سگ و گربه هستم که میشه ازش یه غمنامه نوشت .
یک عکس هم از سه تا از گربه هام براتون میفرستم.
   

 

با امید روزی که ما نیز در این کشور قانونی برای حمایت از حیوانات داشته باشیم و شاهد ظلم و ستم کمتری در حق آنان.


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!