همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
معنی واقعی اشــرف مخلــوقــات
چند روز قبل با یکی از همکاران در مورد اسب های مسابقه که اگر صدمه ببنند راهی غیر از شلیک گلوله به مغزشان نیست گفتگو میکردم . همکار دیگری بقول معروف پا برهنه به میان حرف ما پرید و گفت ‌(در قرآن نوشته شده که خداوند همه حیوانات و طبیعت و بطور کل کره زمین را بخاطر راحتی و آسایش و استفاده انسان خلق کرده !!! اسب را هم برای سواری دادن به ما خلق کرده وگرنه به چه درد میخورد و چه خاصیتی دارد؟؟؟). گویا بیشتر انسانها (خصوصا"‌ هموطنان.. اشرف مخلوقات بودن را آنطور که دلشان میخواهد بنفع خود معنی میکنند) عقیده دارند که انسان به عنوان موجود برتر حق دارد هر گونه که دلش خواست با دیگر مخلوقات خدا رفتار کند چون فقط انسانها دارای قدرت درک و فهم هستند و میبایست از مواهب الهی لذت ببرند !!!! زن بسیار ثروتمندی که در کوچه ما زندگی میکند و سالهاست بخاطر غذا دادن به گربه های محل با اینجانب درگیری دارد مرتبا"‌میگوید خدا خوشش نمیاید تو به حیوانها غذا میدهی و باعث آزار من میشوی و داری مرتکب گناه بزرگی میشوی‌ که من تو را مرتبا"‌ سر نماز نفرین میکنم و خدا از تو نخواهد گذشت !!!
تصور کنید یک روز انسان قادر باشد به کهکشانها و کرات دیگر سفر کند. در سیاره ای فرود آید که در آن موحوداتی مشابه حیوانات زمینی زندگی کنند .... موجوداتی که قبل از ورود انسان حاکمیت کامل داشته اند بر روی این سیاره .. درست شبیه آنچه که روی زمین قبل از خلقت انسان وجود داشته. آیا در اینصورت انسان مجاز خواهد بود از این موجودات به نفع خود سوء استفاده کند و همان رفتار را داشته باشد که با حیوانات کره زمین دارد؟ حال تصور کنید موجوداتی غیر زمینی دارای عقل و هوش کامل و پیشرفته تر از انسان به کره زمین وارد شوند و ما را با همان چشمی ببینند که ما حیوانات را میبینیم. آیا حق این را خواهند داشت که از ما هر طور که دلشان خواست استفاده کنند؟‌ گوشت تن ما را کباب کنند؟ از پوست تن ما کیف و کفش و لباس تهیه کنند ، از ما در آزمایشات و تحقیقات خود استفاده کنند و برای تفریح و خوش گذرانی ما را اسیر کرده از کره زمین بیرون ببرند و در قفس برای تماشای همنوعان خود زندانی کنند ؟
به نظر من که دید دیگری به دنیا و مخلوقات خدا دارم، انسان میبایست با عقل و هوش و خلاقیتی که خدا باو داده است در جهت مثبت برای کره زمین اقدام کند و نه برعکس آن. فقط تماشا کنید گدشته از حیوانات، انسانها به بهانه های مختلف چه به روز یکدیگر میاورند ..به اسم دین یا برای کسب قدرت و یا زمین و منابع و حتی گاهی بدون هیچ دلیل خاص. انسان تنها موجودی است که قتل عام میکند.. چرا؟ انسان دست به کشتار همنوعان خود میزند. آیاتا بحال شنیده اید حیوانات به دلایل پوچ یکدیگر را بکشند؟ آیاموجود دیگری را میشناسید که دست به کشتار جمعی بزند؟ آیا شنیده اید حیوانات حیات وحش برای تفریح و ورزش دست به کشتار دیگر موجودات بزنند؟ اگر انسان دست به کشتار ببری بزند او را شکارچی و شجاع و طبیعت مرد !!!! مینامند ولی اگر ببری به انسان حمله ور شود او را وحشی و دد منش میخوانند !!! تفاوت این دومورد چیست؟ چرا انسان حق کشتن داشته باشد و وحشی نامیده نشود ولی ببر به جرم حمله به انسان کشته شود ؟
از نظر من رفتار انسان ملقب به موجود برتر (یا همان اشرف معروف) با حیوانات میبایست شبیه رفتار خداوند با انسان باشد. برتر بودن و اشرفیت به معنای اهمیت دادن و رسیدگی و دلسوزی است و معنی حاکمیت مطلق و خود خواهانه داشتن بر مادر طبیعت و موجودات دیگر را ندارد. همانگونه که خداوند صدها بار برتر از انسان است و برانسان فرمانروائی میکند.. رفتار انسان با حیوانات نیز باید به همین گونه باشد. من هر وقت به چشمهای مظلوم و بیگناه حیوانات نگاه میکنم احساس میکنم آنها به خدا نزدیکترند تا انسانهای خودخواه و خطاکاری که برای فریب خدا و خرید گوشه ای از بهشت نماز میخوانند و روزه میگیرند ولی در کنار آن هزار کار خلاف هم انجام میدهند. گویا با اینکار میخواهند خدا را نیز گول بزنند!!!!
وقتی انسان در فیلم های مستند تماشا میکند ماده شیر بچه گوزنی را به فرزندی میپذیرد برایش قابل قبول نیست. آنرا نوعی حقه بازی و شیادی در فیلم برداری قلمداد میکند چون عمل ماده شیر برخلاف قانون طبیعت است و با غریزه او جور در نمیاید. ولی همین انسان درک نمیکند که خود دقیقا" همین رفتار را با میلیونها گونه های مختلف حیوانی انجام میدهد !!! از پرنده و خزنده گرفته تا حیوانات حیات وحش !!! انسان با دیدن دزدیده شدن بچه گوزن توسط ماده شیر و دور کردن او از مادر و محیط خودش گاه ناراحت میشود و دلسوزی میکند!!!! ولی از اسیر کردن حیوانات توسط انسانهای دیگر و خارج کردن آنها از زیستگاههای خود و وارد کردن آنها به محیطی غریبه و نا مانوس به دور از منابع غذائی دلخواه آنها .. دور از گروه های اجتماعی آنها تنها با توجیه اینکه خودمان برای آنها همه چیز را ساخته و آماده میکنیم و مواظبشان هستیم.. خود را تبرئه میکنند.
انسان از دیدن شکار شدن پرندگان توسط گربه گرسنه شهری تاسف میخورد و سعی میکند با سنگ و لگد پرنده را از دهان گربه نجات دهد. همان انسانی که روزش بدون خوردن مرغ و ماهی و گاو و گوسفند و بوقلمون و خو ک و ... به پایان نمیرسد. چرا دیدن شکار پرنده توسط گربه ناراحت کنند است ولی بریدن سر گوسفند بیگناهی بعنوان قربانی و سوء استفاده از میلیونها حیوان در روز به بهانه ورزش و لذت از طبیعت توسط شکارچیان و تشریح و آزمایشات مختلف روی حیوانات.. درد آور نیست؟
چرا انسانها اینقدر با هم متفاوتند؟ چرا من و امثال من کره زمین را خانه اصلی خود میدانیم.. خانه ای که دوست داریم تمیز نگهش داریم. چرا گروه هائی هستند که برای نجات و آزادی و سلامتی حیوانات و محیط زیست فعالیت میکنند و در مقابل هستند گروه دیگری که تنها فکر کسب قدرت و جمع آوری مال میباشند و موجودیت حیوانات (غیر از دسته ای که خوراک و پوشاکشان میشوند) .. از بین بردن طبیعت و تخریب کره زمین و حتی کشتار انسانهای دیگر برایشان کمترین اهمیتی ندارد؟ چرا اشرف ها اینقدر با هم متفاوتند ؟؟؟
چرا دانشمندان و محققین که میبایست باشعور تر از دیگر انسانها باشند دست از تحقیقات سادیستی خود بر روی موجودات زنده دیگر بر نمیدارند؟ وقتی در طی جنگ جهانی دوم آزمایشات و تحقیقات دردناک توسط دکتر منگل روی انسانهای دیگر انجام میشد به تدریج صدای اعتراض دنیا در آمد...چه زمان این صدا برای جان موجودات دیگر بلند خواهد شد؟ موجوداتی که در قفس های سرد و تنگ سالیان سال رنگ روشنائی روز را هیچ گاه در طول عمر دردناک خود نمیبینند و بدنهای آنها میبایست دائما"‌ تا زمان مرگ تحت شکنجه با سم ها و مواد خطرناک باشد .
با اینکه روزگار بسیار سختی را میگذرانم ولی راضیم از اینکه خداوند هدیه ای بمن داده به اسم (ترحم و درک واقعیت). میدانم در این راه تنها نیستم و حتی در مملکت بیرحمی های خودم نیز هستند تعداد زیادی با عقایدی مشابه من. ما که تحمل دیدن بدرفتاری با حیوانات،‌ تخریب طبیعت و محیط زیستمان را نداریم. باید قدرت خود را جمع کنیم با هم متحد شویم و صدایمان را به گوش دیگران برسانیم. نمیبایست بیش از این در گوشه ای پنهان شویم و نظاره گر بیرحمی شکارچیان - سیرک بازان - مسئولین باغ وحش ها و حتی رفتار مردم عادی با حیوانات شهری و بریدن بی دلیل درختان کهنسال و خشک کردن رودها و دریاچه ها باشیم. کافی نیست بنشینیم و بگوئیم من اهمیت میدهم .. باید اهمیت را نشان دهیم. بطور جدی صــدائــی باشیم برای بی صــدایان.
حذف ویرایش نظرات
ارسال شده در دوشنبه، ٢٠ مهر ۱۳۸۸ - ساعت ۱۱:۵۴ ‎ق.ظ - نظرات: 207

[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!