همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
شهروندان محترم بخاطر خدا بچه گربه ها را داخل سطل های زباله شهرداری نریزید

دیشب کشوهای آشپرخانه  را تمیز میکردم که هنگام بیرون ریختن روزنامه های کهنه ‌ روبرو شدم با مقاله ای که اوایل سال در روزنامه همشهری در بدگویی از گربه ها چاپ شده بود، از جمله  (گربه ها اینقدر بی شعورند که برایشان فرقی نمیکند اگر در بشقاب غذای شما مدفوع کنند یا ظرف خاکشان!!!!)  همان زمان در وب لاگ نوشتم  نویسنده مقاله ١٠٠%‌  هیچ تجربه ای از زندگی با گربه نداشته که اینگونه قضاوت کرده.  گربه ها اینقدر باهوش هستند که حتی اگر ظرف خاکی در دسترس نباشد بو میکشند در راه آب حمام یا آشپزخانه شکمشان را خالی میکنند.   من شخصا"‌ همیشه گربه هایم را طوری عادت میدهم که حتی از خاک استفاده نکنند (مگر آنکه دسترسی به حیاط داشته باشند).   درمدت کمی یاد میگیرند در کاسه دست شوئی ایرانی نشسته و کار خود را انجام بدهند وفقط کشیدن سیفون از عهده شان خارج است.   چندی قبل توالت ایرانی خود را با وایتکس شسته بودم و درش را بسته بودم و بعد فراموش کردم مجددا"‌برای دسترسی ٣ گربه عزیزم باز بگذارم . داشتم از تعجب شاخ در میاوردم وقتی به حمام وارد شدم و دیدم گربه ماده ام (رکسانا) روی توالت فرنگی نشسته و کارش را انجام میدهد!!!!‌  یعنی اینقدر شعور این گربه زیاده که وقتی با در بسته دستشوئی ایرانی مواجه شده  خودش احساس کرده که باید کارش را در دستشوئی فرنگی انجام بده.  

 
 رکسانا

ازطرفی دلهره و نگرانی من و دوستانم با شروع فصل بهار شروع شده.. فصلی که گربه های ماده زایمان میکنندو بیشتر نوزادان توسط مردم بی فرهنگ‌ حتی آندسته که دارای تحصیلات عالیه هستند، راهی سطل های زباله شهرداری میشوند.  هفته قبل ساعت ٨ صبح  در راه شرکت بودم که موبایلم زنگ زد.. کیانا بود. میگفت ٣  نوزاد گربه که هنوز چشمشان باز نشده کنار سطل زباله شهرداری نزدیک محل کارش پیدا کرده که یکی از آنها مرده و نمیدانست با ٢ تای باقیمانده چه کند (باز هم طرف کمی انصاف به خرج داده !! نیانداخته داخل سطل)  کمی راهنمائیش کردم در مورد شیر دادن و این حرفها.. نیم ساعت بعد مجددا"‌زنگ زد که مادر گربه ها پیدا شده. گویا گربه ماده به مغازه ای وارد شده و لای کارتن ها محل امنی پیدا کرده و زایمان کرده و صاحب مغازه هم نوزادان را ریخته کنار سطل زباله شهرداری.. خلاصه کیانا ماده گربه و فرزندانش را به خانه میبرد تا اینکه محل امنی برایش پیدا شود.    دیروز عصر تماس گرفت که وقتی از سر کار بازگشته با جسد یکی از نوزادان روبرو شده... به او گفتم تعجب نکن گربه های خیابانی  بدلیل تغذیه نادرست و ده ها دلیل دیگر اگر هم ۴-۵ بچه زایمان کنند اکثرا"‌درهمان روزهای اول از بین میروند... بارها تکرار کردم و همچنان تکرار میکنم.. باز هم ملت غیور ایران نگران زایمان گربه ها و افزایش جمعیت آنها هستند حتی بعضی از دامپزشکان محترم هنگام مصاحبه فقط صحبت از افزایش جمعیت میکنند!!!!‌  مجددا" تاکید  میکنم نگران نباشید اینها به هیچ وجه زیاد نمیشوند.. بگذارید دلشان خوش باشد ٢-٣ ماه مادری کنند مطمئن باشید ٩٨%  از نوزادان یا در بدو تولد از بین میروند یا بعد از تمام شدن شیر مادر بدلیل بیماریهای گوناگون (نگران نباشید این بیماریهای فقط مخصوص گربه است و غیر قابل انتقال به انسان) و یا له شدن زیر لاستیک های ماشین.  بی انصاف ها بچه گربه ها را درون سطل زباله شهرداری نیاندازید... اینها جان دارند بگذاریددست کم تا وقتی که خداوند برایشان در نظر گرفته زنده بمانند. شاید باورتان نشود تعجب به خداوند قسم همین الان که مشغول نوشتن این متن هستم خواهرم که در یوسف آباد زندگی میکند زنگ زد و خبر داد ٢ بچه گربه نوزاد زرد رنگ را از درون سطل زباله شهرداری از زیر کیسه زباله ها بیرون آورده است  .

ازطرفی هستند کسانی هم که مثلا"‌ حامی حیوانات و گیاهخوار هستند ولی حرفهای نامربوط و غیر قابل توجیه درمورد گربه های خیابانی میزنند.. اینها  معتقدند به هیچ وجه نباید گربه و سگ را در خانه نگهداری کنیم و یا به آنها کمک غذائی برسانیم و بایددر دامان طبیعت زندگی کنند !!!!  بهتر است ذهن این گونه افراد را هم روشن کنم. خصوصا"‌ درمورد گربه ها :

گربه های بی خانمان که ترس و وحشت بسیار زیادی از انسان دارند و براحتی نمیتوان به آنها نزدیک شد و یا آنها را گرفت (گربه های ولگرد یا وحشی !!!!) نامیده میشودند که من ترجیح میدهم آنها را گربه های خیابانی بنامم تا وحشی که صفت همنوعان من است و بس. اما تعداد زیادی از گربه های خیابانی هم گربه های خانگی هستند که قبل از یکسالگی یا گاها"‌بعد از یکسالگی به دلایل گوناگون توسط انسانها روانه کوچه و خیابان و پارکها و گاها"‌ اتوبانها و بیابانها میشوند (ناگفته نماند آندسته که در اتوبانها و بیابانها توسط نامردان روزگار رها میشوند به هیچ وجه شانس زنده ماندن ندارند). 

تعداد زیادی از مردم گربه های خیابانی را گربه وحشی مینامند...  لینکس - ببر - پلنگ و دیگر گربه سانان حیات وحش از رده گربه های وحشی هستند (باز هم نه  وحشی به  اندازه انسانها) و گربه های خیابانی حیوانات اهلی و خانگی هستند که جبر روزگار آنان را روانه خیابانها کرده است.   انسانی ترین روش و امن ترین مکان برای  گربه ها زندگی در کنار انسانها و داخل ساختمانها میباشد. گربه ها از قدیم همدم انسانها بوده اند و همیشه درجوار انسانها زندگی کرده اند.

هر وقت کانال های کشورهای متمدن را تماشا میکنم که در بیشتر برنامه های تلویزیونی مجریان - هنرپیشگان و خواننده های معروف وحتی سیاستمداران با حیوان خانگی خود در برنامه ها شرکت میکنند کلی افسوس میخورم .. حتی کانال های تلویزیونی ترکیه و امارات مرتب از رعایت حقوق حیونات و کمک به آنها برنامه و تبلیغ نشان میدهند... در عوض در تلویزیون جمهوری اسلامی مرتبا" باید شاهد برنامه های ضد حیوان - سر بزیدن گوسفندان - دمر شدن تنگ ماهی و جان دادن ماهی قرمز و بدرفتاری با سگ باشیم... واقعا" افسوس

 توجه :‌ دوستانی که شب ها لطف میکنند به گربه های محله شان  غذا میدهند .. خاطرتان باشد شب ۴ شنبه سوری (که از روال سنت های دیرین خارج شده و به نوعی جنگ داخلی تبدیل شده)  زودتر به گربه های خیابانی غذا بدهید چون بشدت از صدای بمبارانها و نارنجکها وحشت دارند. غذایشان را بدهید تا به محل امنی پناه ببرند و خدای ناکرده به دست افردا دد منشی که برای شوخی و خنده دیده شده آنها را آتش زده اند نیافتند.

  فیلیپ عزیزترین موجود زندگی من ..

 

 
Your image is loading... 

 

این هم عکس زنگوله خان

  Your image is loading...


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!