همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
دشمنی با حیوانات ... تا به کی ؟!
لطفا"‌ لینک زیر را در مورد پناهگاه گربه ها بخوانید و نظر خود را بنویسید
 
Your image is loading...
                                                               
وقتی مطالبی با تیتر زیر میخوانم (که مرتب در جراید چاپ میشود)  از ته دل  لعنت میفرستم  به آدم٢پاهای بی انصافی که اینگونه با مخلوقات بیگناه و مظلوم خدا برخورد میکند‌. برای نمونه مطلب زیر :  
                                                                           
نگرانی از وجود سگ و شغال در بافت تاریخی بشرویه

 وجود سگ های ولگرد در بافت تاریخی بشرویه باعث ایجاد نگرانی هایی شده است.استرس شهردار بشرویه با بیان این مطلب گفت: با توجه به آسیب فراوان غیر قالب جبران ناشی از زندگی سگ ها و شغال ها در بافت تاریخی بشرویه، افرادی به صورت گشت  نظارتی در محل تجمع این حیوانات در بافت تاریخی مستقر شده اند و پس از راندن سگ ها به خارج از بافت با همکاری بخش خصوصی اقدام به ازبین بردن آنها می کنند. سلیمی از بین بردن سگ های ولگرد را خواسته های مکرر مردم و دغدغه مسئولان محلی دانست (انگار دغدغه ای مهم تر از وجود سگ برای مسئولین ومردم غیور ایرانزمین وجود ندارد و همه چیز عالیـست.. مردم هیچ کمبودی ندارند همه در رفاه کامل زندگی میکنند و تنها دغدغه آنها وجود سگ ها و گربه های بی خانمان است)  وی افزود: این معضل به صورت ریشه ای حل نشده است ( ما که نفهمیدیم منظور از بطور ریشه ای چیست ؟‌ یعنی  باید نسل سگ ها را از بین برد ؟! درضمن از کی تا بحال مسئولینی که خود ویرانگر آثار تاریخی چون آرامگاه کورش و .... هستند نگران آسیب رسانی سگ و شغال به آثار باستانی شده اند و دلم میخواهد بدانم چه نوع آسیب غیر قابل جبران سگ ها و شغال ها میتوانند به آثار تاریخی و باستانی بزنند آیا با بیل و کلنگ بجان دیوارها میافتند یا با سد سازی و جاده سازی آثار باستانی !!! را ویران میکنند).

مطالبی از این نظیر را  مکررا"‌در جراید میخوانید.  چگونه است که در بیشتر کشورها در مکان های باستانی و تاریخی حیواناتی نظیر سگ و گربه با آگاهی کامل  و تحت مسئولیت  شهرداری زندگی میکنند.  برای نمونه شهر رم ایتالیا آثار باستانی کلوسئوم که در چند قسمت مختلف آن تعداد زیادی گربه زندگی میکنند  و مردم غیر از تماشای آثار باستانی گروه گروه به تماشای این موجودات زیبای خداوند میروند. چگونه است که در محوطه مسجد ایاصوفیه ترکیه سگ و گربه زندگی میکنندو هیچ  صدمه ای به ساختمان وارد نمیکنند ؟‌  

وحشیگری و بیرحمی مردم با فرهنگ و پر هنر ایرانزمین با مخلوقات مظلوم خداوند همچنان ادامه دارد و مسئولین نیز بجای جلوگیری از وحشیگریها، بیشتر مردم را تشویق به کشتار حیوانات میکنند.  یکی از دوستانم که پارسال در مطلبی نوشتم بخاطر غذا دادن به چند گربه گرسنه در خیابان از دست  همسایه های با فرهنگ کتک خورده بود با من تماس گرفت و گریه کنان خبر داد که ٢ تا از گربه های مظلوم پارک نیاوران را چند جوان بعد از ریختن بنزین به آتش کشیده و کشته اند و هیچ کس هم جلوی آنها را نگرفته است (البته چه انتظاری میتوانم داشته باشم وقتی انسانی را نیز چندی قبل در میدان کاج کشتند و هموطنان بجای نجات مصدوم  اکتفا کردند به گرفتن فیلم و عکس با موبایل).   دوست دیگری میگفت در یکی از پارکها شاهد بوده که چند پرسنل بالارتبه شهرداری در مورد زیبا سازی و بازسازی پارک گفتگو میکردند و در خاتمه  یکی از آنها با دیدن گربه بدبختی در پارک  ابراز داشته :‌باید فکری هم به حال گربه های پارک بکنیم.  آقای مسئول زیبا سازی شهر و پارکها...  گربه ها کجا باید زندگی کنند؟‌ چه اشکالی دارد در پارکها باشند یا در محوطه های آثار باستانی و تاریخی یا قسمتی  از فضای سبز و بزرگ بعضی دانشکده ها ؟!  هفته قبل بعد از مدتها سری زدم به پارک شهر.. محوطه بسیار بزرگی  را فنس کشی کرده اید و در آن مرغ و خروس نگهداری میکنید؟‌  تعجب حال چه اشکالی دارد ٣٠ گربه نیز در این پارک رفت و آمد کنند؟  

 خوشبختانه دید بسیاری از جوانها نسبت به حیوانات تغییر یافته ولی با اینحال تا وقتی که مسئولین جو منفی میفرستند. تا وقتی که جراید و رسانه ها همچنان مشغول بدگوئی و ترساندن مردم از حیوانات هستند .. تا وقتی که قانونی برای برخورد با موارد بیرحمی با حیوانات وجود نداشته باشد. وضع همچنان وخیم خواهد بود. 

حدود ٢ ماه است که درپی یافتن مکانی برای نگهداری گربه های معلول و بچه گربه های بی مادر هستیم ولی متاسفانه هنوز موفق به یافتن مکان نشده ایم. بنگاه های معاملات املاک بعداز شنیدن نیبت ما بگونه ای با مسئله برخورد میکنند که انگار میخواهیم برای دیو ٣ سر مکانی اجاره کنیم.. حال اگر از همین مراکز خانه ای بخواهیم برای برپائی خانه فسادر و کشیدن تریاک و پارتی های شبانه.. درعرض ٢ روز چندین مکان مختلف بما پیشنهاد خواهد شد !!!

موقعیت را مغتنم شمارده از دامپزشکانی که  این روزها سعی میکنند با مصاحبه خود در رسانه ها و جراید از حقوق حیوانات بیگناه و بی دفاع این سرزمین کهنسال دفاع کنند سپاسگزاری مینمایم از جمله :‌ دکتر آل داود - دکتر هومن - دکتر لطفی زاده - دکتر عامری -   و......     و متاسفم از اینکه آقای دکتر پیام محبی مسئول بیمارستان دامپزشکی کامرانیه که جیبش از صدقه سر سگ و گربه ها هر روز پرپول تر میشود .. همچنان در مورد حیوانات جو منفی میفرستد و در مصاحبه ها بدگوئی میکند. ایشان از دوستانی که به کلینیک مراجعه میکنند  ایراد گرفته اند که چرا به گربه های خیابانی غذا میدهید.  بایدآنها را گرسنه نگهدارید تا تعدادشان کم شود !!!! آقای دکتر محبی برای چندمین بار تکرار میکنم من سالیان سال است با گربه ها زندگی میکنم و تمام وقت و انرژی من صرف آنها میشود.. نگران ازدیاد گربه ها نباشید ممکن است مدتی تعدادشان زیاد شود ولی ٩٠% بچه گربه ها از بین میروند و گربه های بزرگتر هم خیلی شانس داشته باشند بیشتر از ٢-٣ سال زندگی نمیکنند. 

دوستان مهربان من که همانند خودم روزگار بسیار سختی را میگذرانید.  باید باز هم تحمل کنیم... امیدوار باشیم ...... مطمئنا"‌خداوند به نوعی پشت و پناه ماست  و جواب بیرحمی ها را خواهدداد.... تحمل ظلم و ستم ها و برخوردهای ناجوانمرادنه بعضی از ٢پاها با حیوانات بیزبان و با خود ما گاها"  دلمان را میشکند.. ولی نباید خودمان را ببازیم .. باید متحد باشیم .. باید هوای یکدیگر را داشته باشیم و در صورت بروز مشکل به کمک هم بشتابیم.. همچنان فرهنگ سازی کنیم و سعی کنیم دل و دید بعضی ها را نسبت به طبیعت و حیوانات تغییر دهیم.. مطمئنا"‌همه بد نیستند و از روی نادانی و جهالت اینگونه برخورد میکنند.. بگذریم از آندسته که ذاتا"‌  آدمهای خودخواه و شروری هستند و با همه چیز .. چه انسان و چه حیوان مشکل دارند.. حساب آنان جداست و ازما کاری ساخته نیست.

  

Your image is loading...

 و بخوانید در مورد کشتار وحشیانه حیات وحش دروبلاگ دیده بان محیط زیست

 

Your image is loading...

و بخوانید اعلامیه ای برای گربه های شهر ما بقلم زیبای مهندس درویش

 

پی نوشت   :‌ 

چندی قبل یکی از کانال های ماهواره ای دربرنامه ای از بینندگان معنی واژه سبز را میپرسید.. دریغ و افسوس که حتی یکنفر حرفی از طبیعت و محیط زیست و حیوانات نزد. اینها که خودرا سبز مینامند فقط سبز بودن را در آزادی خود میبینند.. مقایسه کنید سبزهای ایرانزمین را با سبز های دیگر دنیا.  سبزهای وطنی  وقتی درمورد مخالفین خود شعار مینویسند آنها را با حیوانات مقایسه میکنند؟!  سبز بودن یعنی ارزش یکسان قائل بودن برای تمام مخلوقات خداوند و احترام به طبیعت و محیط زیست...

 واقعا"‌متاسفم.


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!