همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
گــربــه ها - پناهگــاه

 از دوستان عزیزی که شماره دیده بانی گرفتند و قول دادند ماهانه برای تسریع درست کردن پناهگاه کمک کنند خواهش میکنم سهم دیماه را به حساب ذکر شده واریز کنند.  مرسی

 

   لینک وب لاگ      واگذاری حیوانات

 

حتما"‌ بخوانید     وحشی ترین حیوان کره زمین 

 

 

سالهای قبل با شروع فصل پائیز بدلیل بلند تر شدن شب ها نفس راحتی میکشیدم چون همیشه کارم با گربه های خیابانی کمتر میشد.  بر طبق روال معمول از مهر ماه به بعد بچه گربه کوچک و آواره در خیابان دیده نمیشد،  بدبخت ها یا مرده بودند یا بزرگ شده و رفته بودند (البته اکثرا"  به آن دنیا).  امسال اوضاع خیلی خرابه. نمیدانم چرا عادات گربه ها نیز تحت تاثیر جو بسیار عالـــِی مملکت قرار گرفته .. گربه ماده ‌سالی ١ یا ٢ بار زایمان میکرد ، معمولا"‌ اوایل زمستان جفت گیری میکند و با رسیدن فصل بهار و شکوفائی بچه ها  را بدنیا میاورد.  تا همین چند سال پیش اگر گربه ماده تا وقت خشک شدن شیر بچه ها کنارش بودند تا سال بعد حامله نمیشد ولی اگر بچه ها به هر دلیلی (یا بطور طبیعی و یا بدست آدم٢پاها) از بین میرفتند یکبار دیگه جفت گیری میکرد و بچه میاورد و میرفت تا سال بعد.  شوربختانه اوضاع خیلی خیلی خراب شده. بچه گربه های رنگارنگ در اکثر محله ها دیده میشوند (البته امیدوارم آدم٢پاها مجددا"‌ نگران ازدیاد جمعیت گربه هانشوند چون همانطور که بارها ذکر کردم اکثرا"‌ یا بدلایل بیماری یا تصادف زنده نخواهند ماند).  نمیدانم این جفت گیری های زیاد دلیلش چیه؟  تغییرات آب و هو ائی  یا هورمونهائی که به مواد گوشتی اضافه میکنند ؟!!    خدا داند و بس.  به همین دلیل امسال با بلند شدن شب ها نه تنها کارم کمتر نشد بلکه بیشتر هم شد و خستگی تن ١٠ برابر.  از صبح ساعت ۶ تا ٧ شب فرصت یک لحظه استراحت  ندارم بعدش هم اینقدر خسته هستم که توان و نای انجام دادن کارهای خودم را ندارم.    وقتی از سر کار میرسم خانه یعنی حدود ۴ بعد از ظهر  باید زودی دیگ کله مرغ را بار یگذارم (٢بار)  تا برای ۴٠ تا گربه ای که دور و بر خانه هستند بموقع (یعنی با شروع اذان که همه منتظرند) غذا ببرم.  ناگفته نماند ساعت ۶ صبح نیز باید یک دیگ بپزم برای گربه های نزدیک شرکت که ساعت ٨ در انتظار نشسته اند. درضمن گربه های خودم باید صبح قبل از رفتن به شرکت و بعداز ظهر وقتی میرسم خانه بروند در حیاط هوا خوری و من باید یک چشمم به آنها باشه که بلائی سرشان نیاد یک چشمم به آشپزخانه و دیگ و درضمن غذا دادن به چند گربه ای که غذاشون را بعد از ظهرها میان جلوی در خانه میخورند. همیشه یک گربه اضافی مریض احوال هم در انبار خانه نگهداری میشه که باید به کارهای او نیز رسیدگی کنم.    خلاصه خسته ام دوستان من.. خیلی خسته ام.. دعا کنید بتونم خودم را همچنان سرپا نگهدارم و نشکنم... برام دعا کنید. 

پریشب یکی از گربه های بسیار بسیار زیبای خیابان روبروئی (۴ ماهه) با دیدن نزدیک شدن من پرید وسط کوچه و جلوی چشمهای من رفت زیر ماشین و سرش له شد.. خیلی گریه کردم و نا خود آگاه به نگهبان و چند کارمند پتروشیمی که  که جمع شده بودندکلی بد و بیراه نثار کردم... که ای بی انصاف ها مگه نمیبینید اینها چقدر گرسنه هستند که ٢۵ تا گربه ای که فقط در این کوچه هستند با دیدن من از دور هجوم میارن وسط کوچه.  شما دارید هر روز به ١۵٠ پرسنل غذا میدید چرا باقیمانده مرغ و گوشت را جدا نمیگذارید یک گوشه ای اینها بخورند. چند بار ازشما تقاضا کردم. خواهش کردم... خیلی بی انصافید..

بگذریم...  متن زیر را ٣ ساله مرتبا" ‌کپی میگیرم و در مناطق مختلف شهر میگذارم زیر سطل های زباله شهرداری تا بلکه دست کم  دل چند نفر برحم بیادو کمک کنند. شاید به درد شما هم بخوره.

 

Your image is loading...

زندگی کردن حق تمام مخلوقات خداوند است

 (قابل توجه افراد با خدا)

 در دین مبین اسلام مهربانی با حیوانات بسیار توصیه شده و ثواب سیر کردن حیوان گرسنه برابراست با سیر کردن  انسان گرسنه

 

شهروندان گرامی حق حیات را از گربه های مظلوم و بی زبان نگیرید. باقیمانده غذای قابل استفاده گربه ها را در ظرف های یکبار مصرف یا روی یک تکه روزنامه شب ها کنار سطل ها زباله شهرداری بگذارید و با اینکار خیر خود به نگاه های ملتمسانه این مخلوقات خداوند مخصوصا" در سرمای زمستان  جواب دهید

 

به بهانه بی اساس بیماریزا بودن حیوانات گرسنه را از کنار خود نرانید

 

 
و اما پناهگاه گربه ها...

Your image is loading...


من و یارانم باین نتیجه رسیدیم که در مملکت گل و بلبل ما اجاره یا رهن کردن محل اصلا" مناسب نیست و با کلی دردسر روبرو خواهیم شد. یک خانم بسیار بسیار ثروتمند (از آشنایان فامیلی اینجانب که علاقه وافری هم به گربه ها داره) بما قول داد اگر محل مناسبی را پیدا کنیم حاضره بخره و ما در آنجا کار کنیم. خلاصه با وجود کارمند بودن و گرفتاری گربه ها و مسائل دیگه شروع کردیم پرس و جو و  گشتن تا اینکه محل بسیار مناسبی پیدا شد در حوالی کردان کرج.   زمینی حدود 1200 متر - دیوار کشی شده و دارای آب و برق و یک ساختمان نو ساز 70 متری.. در منطقه ای صنعتی که فقط چند کارخانه دور بر آن است و کسی نمیتونه به بهانه های مختلف بما گیر بده  (به قیمت ١٠٠ میلیون تومان که بگفته بنگاه مربوطه میشد ٨۵ میلیون هم گرفت).  چقدر خوشحال شدیم و چقدر نقشه کشیدیم  مثل کشورهای اروپائی براشون گل و درخت و گیاه خواهیم کاشت و خانه های چوبی درست خواهیم کرد و ..... خلاصه خانم مزبور تشریف فرما شدند و محل را دیدند ولی تا چند روزی خبری ازشان نشدو بعد یکی از دوستان تماس گرفت که ایشان بااوقات تلخی و بهانه های بیمورد جا خالی کردند.  من و دوستانم نیز نا امید تر از قبل تصمیم گرفتیم با همین اندوخته اندک تکه زمینی خالی بخریم تا بلکه بتوانیم در طول چند سال کاری انجام دهیم.. خوشبختانه خانم معتمدی (موسس مهربان پناهگاه وفا) که با من در ارتباط هستند پیشنهاد کردند محلی در دست ساخت در نزدیک پناهگاه سگ ها دارند که آنرا بعد از اتمام کار (حدود 2-3 ماه آینده به یاری خداوند)   در اختبار ما میگذارند تا فعلا" بطور موقت از آنجا استفاده کنیم (منظور از موقت یعنی تا زمانیکه جای بزرگتری برای گربه ها خریداری شود)  . ایشان پیشهاد کردند پول جمع شده + پرداخت های ماهیانه دوستان را اختصاص دهیم به خرجهای داخلی بعدی.     این محل 300 متر است و شاید بتوان 50 گربه را در آن نگهداری کرد (فقط گربه های معلول و بیمار و بچه گربه هائی که نامردان از مادر جدا میکنند و در گوشه و کنار شهر یا در سطل های زباله رها میکنند)  تا بلکه فرجی حاصل شود و انسان خیری از راه رسیده و زمینی بزرگتر در اختبار ما قرار دهد تا بتوانیم از گربه های بیشتری نگهداری کنیم.  نباید نا امید شویم و باید به یاری  خداوندایمان داشته باشیم.    شما نیز برایمان (دراصل برای حیوانات بیگناه این سرزمین)  دعا کنید.

اطلاعات تکمیلی درمورد پناهگاه را در وب لاگ   پگاه    بخوانید

پی نوشت :‌  وب لاگی درست کرده ایم برای واگذاری حیوانات بی سرپرست.. دوست بسیار مهربان ما  (ساناز عزیز)  یکی از اطاق های آپارتمانش را خالی کرده و برای خودش یک پناهگاه کوچک خانگی درست کرده.  بچه گربه ها را میاره بعد و با کمک هم پس از رسیدگی و درمانهای لازم...... میگذاریم برای واگذاری در وب لاگ ذکر شده.  امیدوارم مهربانانی که قصد نگهداری از گربه را دارند دست از خرید پرشین کت ها بردارند و از گربه های خیابانی خودمان که بسیار مهربانتر و با هوشتر هستند و خیلی بیشتر باانسان رابطه برقرار میکنند،‌نگهداری کنند.  این عمل به نفع پرشین کت های بدبخت هم هست که از کشورهای اروپای شرقی وارد میکنند و ماه ها در قفس های تنگ نگهداری میکنند تا بقیمت بالا بفروشند.   لذا اگر قصد پز دادن و پیروی از مد پرشین داشتن و چشم و هم چشمی ندارید از بچه گربه های خیابانی خودمان نگهداری کنید. عکس زیر یکی از گربه ای خود من است که بچگی با پای له شده از خیابان آوردم و باین زیبائیست...

 

Your image is loading...

پسرها  (فیلیپ و زنگوله خان)
Your image is loading...
دختره  (رکسـانا)
Your image is loading...
توجه  :‌  اخیرا"‌ از گوشه کنار خبر میرسه در مناطق مختلف با وانت گربه ها را جمع آوری میکنند خواهشا" ‌اگر با چنین موردی برخوردید حتما"‌بروید جلو و پرس و جو کنیدو حتما"‌با موبایل عکس بگیرید.   بعید نیست یا برای آزمایشگاههای خصوصی محصولات آرایشی بهداشتی باشه یا برای فروش به خاور دوریان برای غذا و یا صنعت پوست.  خواهش میکنم به این مسئله مهم توجه داشته باشید.

[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!