همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
گلــه از حیوان دوستان ایرانزمین !!!

 امروز یک گربه نر ۶ ماهه بسیار زیبا و مظلوم که بر اثر لگد یک آدم٢پای وحشی پرده دیافراگمش پاره شده و دل و روده و.. همه از جای خودحرکت کرده، جراحی میشه.. اولا"‌براش دعا کنید.. ثانیا" .. خواهشا"‌  آیا کسی هست که دست کم ٣ شب این حیوان را نگهداری کنه تا از حالت ریسکی در بیاد؟  بعدش مجددا"‌ برش میگردانیم به همان کلینیک تا حالش کاملا"‌خوب بشه.  دامپزشک تقبل کرده نگهش داره ولی ١٢ ساعت این حیوان در کلینیک تنها خواهد بود و خدا میدونه اگر تشنج بگیره یا اتفاق دیگری براش بیافته .. غیر از خدا چه کسی میخواد کمکش کنه ؟‌  چند نفری که میتونیم کمک کنیم همه درگیر نگهداری از ۴-۵ گربه و یا گربه بیمار دیگری هستیم و در ثانی همه شاغل و مجددا"‌ این گربه دست کم ٨ ساعت تنها میمونه.

 نامه یک گربه مجروح به یک دامپزشک معروف

پناهگاه

 

 حدود یک هفته است که سخت مریضم. از همین سرما خوردگی ها که اغلب در زمستان دست کم همه یکبار گرفتارش میشن.  شب ها به دلیل  سینه و گلو درد  ٢-٣ ساعت بیشتر خوابم نمیبره،  حتی با وجود خوردن چندنوع قرص  (استامنوفین کدئین و ادالت کولد و آنتی بیوتیک و  قرص خواب و ..)‌  بیخوابی بد جوری زده  به سرم.  فرصت استراحت کامل و دائم را هم  ندارم و باید بفکر گربه های گرسنه خیابانی باشم.. شاید اگر دلم میامد دست کم یکروز از خانه خارج نشم زودتر خوب میشدم ولی افسوس که دلم نمیاد مخصوصا" در این سرمای زیر صفر طفلکی ها ساعت ها با شکم خالی منتظر من بمانند.

 این پست خطاب به آندسته از حیوان دوستانی است !!!! که خودشان به دلایل مختلف اصلا" ‌و ابدا" حتی مسئولیت  ‌نگهداری یک گربه را قبول نمیکنند ولی با اینحال دلشان بحال گربه ها سوخته و مدام با ایمیل و تلفن و .. تقاضای کمک میکنند. خانمها و آقایان محترم اولا"‌ هنوز پناهگاه راه اندازی نشده  و ممکنه دست کم ۶ ماه کار داشته باشه.  درثانی منظور از ایجاد این محل این نیست که شما گربه های کوچه و خیابانتان  را جمع کنید بیاوارید بریزید آنجا که نکنه خدای ناکرده مجبورشوید غذای ناچیزی به آنها بدهید.    پناهگاه در وحله اول فقط برای حیوانات آسیب دیده و بچه گربه های بی مادره بعد شاید گربه های ضعیف تر که از خانه ها رانده شده اند (اونم با شرایط خاص خودش).  خیلی از شماها دلایل بیمورد میاورید... که مهمترین آن استفاده از جمله  (من امکان نگهداریش را ندارم)  آخه به چه دلیل امکانش را نداری؟‌  مگر فکر میکنید ما آدم نیستیم.  ما دلمان نمیخواهد مثل شماها زندگی کنیم مسافرت برویم مهمانی بدهیم؟‌  فکر کردید ما خیلی پولدار هستیم .. هیچ کدام از این خبرها نیست ... ما اکثر کارمند هستیم و بیشتر حقوق ماهیانه مان را داریم خرج گربه های خودمان و خیابانمان میکنیم.  شما هم زحمت بکشیددست کم  مسئولیت یک گربه را بعهده بگیرید... مطمئن باشید کار سختی نیست.  فرق شما با زن شوهر داری که داره از ٨ تا گربه در یک آپارتمان 80 متری نگهداری میکنه چیست؟  خونتان رنگین تراست ؟   فرقتان با زن سن و سال داری که در این سرمای زمستان وقت نمیکنه برای خودش شام و ناهاری بپزه و همش داره تدارک غذای یک  مشت حیوان گرسنه خیابانی را میبینه در چیست؟‌ یا کسی که مرتب گربه های درب و داغون را از کوچه و خیابان جمع میکنه میبره کلینیک کامرانیه بستری میکنه با حقوق ماهیانه ناچیزی که میگیره ؟‌  یک کم با انصاف تر باشید اگر واقعا"‌ حیوانات را دوست دارید خود شما هم همتی کنید و اینقدر  مسئولیت را روی دوش یک مشت آدم خسته نیاندازید.  نگهداری از یک گربه داخل آپارتمان هیچ سختی نداره .. درضمن نگهداری از یک گربه در محوطه مشاعات یک مجتمع نیز اگر بهداشت را رعایت کنید و گربه را ببرید واکسن بزنید و ضد انگل بهش بدید تا دهان همسایه ها بسته بشه هیچ ایرادی نداره.  سعی کنید کمی با مردم حیوان ستیز این مملکت فرق داشته باشید.. این که نشد حیوان دوستی.  من 25 ساله یک مسافرت نرفتم اخه مگه خدا را خوش میاد؟  دختر جوانی به اسم آتوسا امینی داره از کلی گربه نگهداری میکنه که چند تا شون در شرایط نامساعدی هستند و مرتب خیلی ها از طریق ایمیل و تلفن و اس ام اس سعی میکنند گربه هاشون را بیاندازند روی دوشش..  مگه آتوسا یا همه فرشتگان دیگری که بیش از ۵ گربه را در آپارتمان نگهداری میکنند،   دوست ندارند مثل بقیه هم سن و سالهای خودشان زندگی کنند؟  از همه شما که حیوان دوست هستید خواهش میکنم کمی با ما یاری کنید .. کمی خودتان به گربه ها کمک کنید و کمی فرهنگ سازی کنید و سعی کنید دید اطرافیان را نسبت به بیماری زا بودن گربه ها و مزخرفات دیگه عوض کنید.  ترس و واهمه را بگذارید کنار.. اگر به گربه ای غذا رسانی میکنید سعی نکنیددر خفا و دور از چشم دیگران این کار خیر را انجام دهید..  فکر نکنید مرتکب دزدی و جنایت میشوید.  مخصوصا" جلوی روی بقیه اینکار را بکنیدو جوابشان را هم اگر ایرادی گرفتند بدهید.

 

 

 

 

       Your image is loading...

 

   عده دیگری از حیوان دوستان نیز که خود را حامیان حیوانات خیابانی مینامند  به محض دیدن حیوان آسیب دیده و تصادفی و بیمار فوری به چند شماره تلفنی که دارند زنگ میزنند که آی کمک کمک... یک نمونه اش گربه زرد مجروحی که یک هفته قبل در شمال شهر دیده شده و خبرش در چند تالار گفتگو پخش شد و همه شروع کردند به وای و آخ و اوخ و ....  هیچ کس کمکی نکرد تا دیروز دوست مهربانی به نام یاسمن ساعتها به تنهائی در این هوای سرد  وقت گذاشت تا گربه را گرفت و برد دامپزشکی و فعلا"‌ازش مراقبت میکنه .   پس این حامیان حیوانات خیابانی کارشان جیست؟‌ گشت زدن با سگ های زینتی در پارکها و انداختن مسئولیت و سختی ها به دوش دیگران؟! متفکر

 

 

  

 

          Your image is loading...

 خانمها... آقایان.. هوا خیلی سرده..تورو خدا سعی کنید به پرنده های گرسنه دان بدهید و به گربه های گرسنه محله تان غذا.. سگ ها که بدبخت ها چاره ای جز تیر باران شدن ندارند. 

 دوستان حتما"‌میدانید که فصل جفت گیری گربه هاست برای جلوگیری از جفت گیری و زایمان های ناخواسته که نتیجه آن روانه شدن بچه گربه ها به دست آدم٢پا های خبیث داخل سطل زباله شهرداریست و هزار بدبختی دیگه... از داروخانه قرص (مدروکسی پروژسترون) بگیرید و هفته ای یکبار روز معین (مثلا"‌هر شنبه) داخل تکه کوچکی مرغ یا گوشت یا جکر فرو کنید و بدهید گربه ماده بخوره. این قرص ها ریز و سفید رنگ هستند و اگر وسط گوشت باشه گربه متوجه نمیشه. 

 

 واگذاری حیوانات خانگی   درصورت تمایل به نگهداری از حیوانات به این وب لاگ رجوع شود.

        Your image is loading...
ببر بدبخت از روزهای اول از زور غصه اینجوری افتاده بود.. حاضرم شرط ببندم هیچکس دلیل قطعی مرگ این سیاه روز را نخواهد فهمید
 متاسفانه مسئولین و مردم مملکت ما هنوز بسیار حیوان ستیز هستند.  برطبق آماری که خود مسئولین منتشر کرده اند حدود ۴٠٠٠ نفر از آلودگی هوا خفه شدندو مردند (که حتما"‌تعداد بیش از اینهاست) این همه میکروب های گوناگون  و بیماری و کثافت درفضای شهر موج میزنه  ولی  گویا هیج کس ککش هم نمیگزه.. حالا وای به روزی که یک حیوان بدبخت یک چیزیش بشه.. همه شهر بسیچ میشن.. یک ببر بدبخت هنوز معلوم نیست به چه علت از بین رفته (من که میگم از غصه دق مرگ شده)  هنوز کسی ١٠٠% مطمئن نیست مشمشه بوده یا ایدز بوده یا ........ ولی باز جراید بی انصاف از قول خودشان و گاهی به دروغ از قول دامپزشکان فوری مینویسند همه گربه ها و سگ های شهر مشمشه گرفته اند و جان انسانها بخطر افتاده است تعجب بجنبید که الان میمیرید... مردم از خدا بی خبر هم یا با سم و سنگ و تفنگ ساچمه ای میافتند به جان حیوانات و یا به جان انسانهای واقعی که به حیوانات غذائی میدهند.  این اتفاق برای ٢ تا از دوستان ما رخ داده.  کیانای عزیز و فاطمه که  همکاران وهمسایه ها به جانشان افتاده اندکه چرا به گربه ها غذا میدهید الانه که ما مرض بگیریم.  عجب مردم مسخره و بی فرهنگی داریم ما در این مملکت.  خوبه در همه خانه ها کامپیوتر هست ولی هیچکس سعی نمیکنه یک کم اطلاعاتش را درمورد حیوانات زیاد کنه و همه مشغول چت زدن با جنس مخالف خود و گردش در سایت های مستهجن هستند.

اخبار پناهگاه

 

سرانجام تلخ شیرهای باغ وحش ارم : 14 تیر به شقیقه شیرهای باغ وحش شلیک شد! 

 


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!