همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
دامپزشکــان حیــوان ستیـــز

 

یاد داشتی از یک دوست ناشناس

”از وقتی یجه گربه ها بدنیا آمدند مادرشان مجبور بود بیش از گذشته توی خیابانها دنبال غذا پرسه بزند....وقتی لاستیک سنگین خودرو از روی بدن گربه گذشت هیچکس حتی خود راننده عجول هم صدای آخرین ناله او را نشنید. چند قطره شیر از سینه له شده  اش روی آسفالت خیابان چکیده بود.قطرات شیری که بجه گربه های گرسنه با سروصدای فراوان بیصبرانه انتظارش را میکشیدند."

سلام من هم مثل شما عاشق گربه ها هستم و بارها بخاطر غذا دادن و تیمار آنها مورد شماتت برخی همسایه های بی رحم قرار گرفته ام. این داستانک را به امید بیدار شدن وجدان برخی از این گونه آدمها نوشتم و به چند روزنامه ارسال کردم ولی ناامیدتر شدم.من هم چون شما در این مورد خاطرات زیادی دارم. انشاالله با شما بیشتر تماس خواهم گرفت.

(شاهرخ گرامی معلومه جراید چنین مطلبی را درج نمیکنند. مگه هنوز نفهمیدی بیشتر مردم این مملکت حیوان ستیزهای دو آتشه هستند که امیدوارم روزی به سزای اعمال خود برسند)

 

حالا دیگه با اطمینان میشه گفت  ساکنین این سرزمین حیوان ستیز ترین انسانهای کره زمین هستند.  میگی چرا؟  بدلیل اینکه نه تنها مردم عادی.. بلکه کسانی که رشته دامپزشکی را انتخاب کرده اند اکثرا هیچ علاقه ای به حیوانات ندارند  (البته بگذریم از دامپزشکانی که مخصوص معاینه و اطمینان از سلامت حیوانات برای شکم چرانی انسانها هستند).

یکی از دامپزشکانی که چندین ساله دشمنی خود را با حیوانات خصوصا"  گربه های شهری در جراید و مصاحبه های گوناگون ابراز میکنه .. دکتر پیام محبی رئیس بیمارستان دامپزشکی تهرانه که از صدقه سر سگ و گربه ها کلی پول به جیب میزنه.   دلیل  دشمنی ایشان با حیوانات شهری و ترس ایشان از مدفوع گربه ها و یا سرایت بیماری از گربه ها به انسان برای من و هر انسان حیوان دوست دیگری قابل درک نیست.  امیدوارم حیوان دوستان واقعی از مراجعه به این بیمارستان !! خود داری کنند.. چرا؟  الان دلیلش را براتون مینویسم..  اگر گربه خیابانی تصادفی یا بیمار پیدا کنید و از روی دلسوزی ببرید برای ویزیت ،  دامپزشکان محترم بدون چون و چرا  حکم مرگش را صادرمیکنند و اگر حیوان خودتان باشه فوری  یک تست خون میگیرند (که خودشان هم زیاد ازش سر در نمیاورند) و یک نسخه متشابه به شما میدهند  (که درآن بطور حتم نوشته شده روزی یکبار حیوان را بیاورید برای تزریق).. خودم با چشم خودم بعد از مراجعه 10 نفر نسخه های صادره را مشاهده کردم که همه یکسان بودند.   من شخصا" از روی اجبار یک روز تعطیل مجبور شدم گربه نازنینم  را به آنجا ببرم.  45 دقیقه روی پا ایستادم.. ازش تست خون گرفتند بعد هم هرچه سئوال کردم بی جواب ماند..

 

دکتر مشکل گربه من چیه؟

فکر کنم یک نوع ویروس باشه.

 خطرناکه ؟  من 3 تا گربه دیگه درخانه  دارم  قابل انتقال به گربه های دیگر هست؟

 مطمن نیستم حالا میخوای قرنطینه اش کن....

 

  خلاصه ما گربه مان را بردیم خانه و فردا صبح به دامپزشک خودش مراجعه کردیم که با خوردن 2 روز شربت سفالکسین حالش خوب شد و هیچ نیازی به این همه تزریق و بستن آنژیو کت (که اونم سرش کج بود و اصلا"‌ درش باز نمیشد که من بتونم تزریق کنم) و این حرفها نداشت....

آقای دکتر پیام محبی از شما خواهش میکنم دست از سر حیوانات (خصوصا" گربه های خیابانی)  بردارید.  این کینه از حیوانات بیگناه شهری را دور بیاندازید و سعی کنید ذهن مردم حیوان ستیز را با ابراز واقعیات روشن کنید و بیش از این نمک روی زخمهای چرکین دل آنها نپاشید.   اینقدر نگران مدفوع گربه ها نباشیید. خودتان که بطور حتم اهل مطالعه هستید و آخرین یافته محققین در مورد توکسوپلاسموز  را مرور میفرمائید... منبع اصلی انتقال توکسوپلاسموز به انسان گوشت حیوانات کشته شده برای شکمچرانی است و نه مدفوع گربه ها... انگل باید وارد جهاز هاضمه بشه تا انسان را درگیر کنه... یعنی باید دست بزنیم به مدفوع  گربه بعد بدون شستن دستمان را بگذاریم دهنمان تا انگل وارد بدنمان بشه.. خودتان خوب میدانید  خانمهای محترم ایرانی اغلب گوشت گوسفند  را روی پیشخوان  آشپزخانه میبرند و تکه تکه میکنند و با همان دست مالیده شده به جسد آلوده  حیوان حبه ای انگور یا تکه ای نان به دهان میگذارندو مبتلا میشوند.. بعد دکتر یا دامپزشکی با اخلاقیات شما حتما" بعد از مراجعه این خانم باو خواهد گفت  : گربه داری؟  اگر جواب مثبت باشه که وای به حال گربه بدبخت و اگر منفی باشه جواب میدهید که حتما" گربه از حیاط یا راه پله های مجتمع رد شده و شما را مبتلا کرده .. غیر از اینه ؟!   

 جناب دکترمحترم خدائیش  طی یکسال گذشته چند مورد مرگ و بیماری شدید از گربه را مشاهده کرده اید  یا خبرش را از همکار دیگری شنیده اید؟  در مملکتی که روزانه  دست کم ده ها نفر براثر آلودگی هوا و آنفولانزاهای مختلف و ایدز و سرطان و  تناول گوشت و چربی فراوان روانه آن دنیا میشوند،   آیا کسی از گربه بیماری گرفته و مرده که ما خبر نداریم و فقط شما با خبرید؟  درضمن هیچ نهادی تا بحال مرگ حیوانات باغ وحش بر اثر مشمشه را تائید نکرده.. شما چطور با اطمینان از آلودگی گربه های باغ و حش و حتی گربه های شهر تهران صحبت میکنید.  واقعا"‌شرم آوره و یکروز بعد در مصاحبه ای دیگر ابراز میدارید که بیماری شیرها مشمشه نبوده و نباید کشته میشدند!!!‌  حتما"‌ همین روزها از شما خواهیم شنید که حتما"‌ گربه های بدبخت ناقل مشمشه و بیماری به ببر سیبریائی و شیرهای باغ وحش بوده اند (ازشما هیچ چیز بعید نیست).  

در زیر توجه کنید به نوشته یک دانشجوی دامپزشکی که از روی علاقه به حیوانات این رشته را انتخاب کرده :

‌ آنقدر در  ایران دامپزشک ها بر خلاف آن چیزی که باید باشند،هستند که هرکسی بخواهد وجهه خوبی از این رشته نشان بدهد باز هم موفق نمیشود !.... قبلا" سعی می کردم خودم و دیگران را به آینده دامپزشکی امیدوار کنم ولی حالا اعتراف می کنم که داشتم خودمو گول می زدم!.... منتظر روزهای وحشتناکی باید باشید... دانشجوها هیچ ارزشی برای جان حیوانات  قائل نیستند.... مشت نشانه خروار است... در کلاس 60 نفره ما فقط سه نفر هستیم که تفکرمان فقط حمایت از حیوانات و سلامتی آنهاست یعنی وظیفه اصلی یک دامپزشک!... یک مشت روانی که کشتن حیوانات جزو خاطرات کودکی و افتخارات الانشان است،  درحال گرفتن مدرک دامپزشکی هستند .. خدا به داد حیوانها برسد!... یک مشت دکتر بی سواد که فقط می خواهند  پول در بیاورند  و احتمالا" تنها کاری که مرتبط با حیوانات انجام میدهند مدیریت یک پت شاپ خواهد بود، در راهند ... کمتر از دوسال دیگه فارغ التحصیل میشوند!... من که واقعا" دارم روانی میشم وسط اینها... دلم میخواهد فرار کنم از این مملکت ، بروم یه جایی که وقتی حیوانات رو با عشق و علاقه درمان می کنم کسی نگاه چپ بهم نکنه....  نتوانستم برای دامپزشکی کاری بکنم... دلم می خواست این رشته را نجات دهم ... تا این رشته و دانشجوهای آن نجات پیدا نکنند، نجات حیوانات از این وضعیت غیر ممکنه!... فکر کنم یه مقدار رویایی فکر می کردم اون اوایل.... تنهایی نمیشه کاری کرد!

  

ناگفته نماند عده ای از حیوان دوستان این مملکت نیز..!!!! که خود را حامیان حیوانات بی سرپرست یا حیوانات خیابانی مینامند.. بعد از پیدا کردن گربه تصادفی یا سگ آسیب دیده ساده ترین راه .. یعنی مرگ با ترحم را برای حیوان تجویز میکنند. امیدوارم این حامیان عزیز... دوستان و یاران ما... قبل از تصمیم گیری درمورد زندگی یا مرگ حیوان .. تا جائی که امکان دارد سعی در کمک کردن و زنده نگهداشتن حیوان بنمایند و با اولین ویزیت و ابراز عقیده دامپزشک مرتبط در خواباندن گربه یا سگ... براحتی اجازه اینکار را صادر نکنند. حیوانات هم حق زندگی دارند.

 

عزیزم منو ببخش... نیت من نجات تو از بیماری بود.. اصلا"‌ فکرش را نمیکردم زیر تیغ جراحی از دنیا بری.. دوستت دارم و همیشه به یادت هستم... تصورم این بود که حالت خوب بشه و من با یافتن سرپرست دیگری برای آنا ..تو را کنار خودم نگهداری کنم.. بدن ضعیفت را ببینم که روز بروز قویتر بشه و یک گربه نر گردن کلفت بشی.. باورت میشه الان اشکم سرازیر شد؟  هر وقت بیادت میافتم.. بیاد آن نگاه های قشنگت میافتم اشکم سرازیر میشه.. دوستت دارم.. منو ببخش

  

   


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!