همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
نازا شدن از گربه .... جمله ای که فقط در ایرانزمین شنیده میشود

 

در کشور گل و بلبل ایرانزمین یکی از دلایل اصلی دوری از حیواناتی مانند سگ و گربه...  ترس از گرفتن بیماریهای وحشتناک است.  خیلی برایم جالب است  مردم ایران معمولا"‌ اخبار سیاسی که از رادیو تلویزیون پخش میشود  و یا در جراید بچاپ میرسد را باور ندارند ولی اگر یک مکانیک اتومبیل بعنوان پزشک بیاید و کلی در مورد خطرناک بودن نگهداری از حیوانات در مصاحبه تلویزیونی سخنرانی کند همه قبول میکنند.

 

              

 

قبل از هرچیز برویم سر دلیل اصلی تنفر و وحشت  بیشتر خانم های آلامد و با فرهنگ  از گربه یعنی (نازائی).  خانمهای محترم و تحصیل کرده !!!‌ نازائی از گربه اصلا" ‌ وجود خارجی ندارد .. یعنی مسئله نازاشدن از گربه را شما فقط و فقط در ایران میشنوید.  شکر خدا با پیشرفت علم و تکنولوژی و وجود یک کامپیوتر در 90%‌ از خانه ها همه گونه اطلاعات پزشکی و بیماریهای مختلف را میتوانید از منابع موثق دنیای متمدن کسب کنید.. میتوانید براحتی خودتان سرچ بفرمائید  و ببینید اصلا" نازائی از گربه در سایت معتبری پیدا میشود ؟!     مسئله نازائی به نوعی مربوط میشود به بیماری توکسوپلاسموز که درصورت ابتلا و ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن ،‌ ممکن است یکبار باعث سقط جنین  زن حامله شود  و بعد از آن بدن آن زن در برابر بیماری  توکسوپلاسموز مصون میشود و میتواند 10 فرزند سالم و زیبا بدنیا میاورد  (که ایرانیان این را به نازا شدن تغییر داده و به یکدیگر قبولانده اند).   حال مسئله اصلی گرفتن توکسو پلاسموز است که در زیر بطور خلاصه برای شما توضیح میدهم امروزه توسط محققین برجسته  ثابت شده گرفتن توکسو از گربه بسیار بسیار سخت است .

توکسوپلاسموز بیماری عفونی است که توسط انگل تک سلولی به اسم توکسوپلاسما باعث مبتلا شدن انسانهائی که سیستم دفاعی بدنشان ضعیف است میشود.  گربه های خیابانی  با خوردن گوشت خام و آلوده حیوانات دیگر (مثل موش و پستانداران دیگر) ممکن است مدتی میزبان این انگل در مدفوع خود باشند.  لذا امکان مبتلا شدن گربه های خانگی که غذای پخته و سالم میخورند تقریبا"‌ صفر است.  لازم به یاد آوریست که انگل توکسوپلاسموز در مدفوع گربه  برای مدتی تخم گذاری میکند که زن حامله تنها زمانی که دستش به مدفوع بخورد و قبل از شستن با همان دست  نشسته چیزی بدهان خود بگذارد مبتلا میشود، یعنی به عبارتی  انگل باید وارد جهاز هاضمه انسان شود تا او را درگیر کند.   درحالیکه انگل توکسو پلاسموز در گوشت حیواناتی از قبیل گوسفند بوفور یافت  میشود به همین دلیل همواره توصیه میشود بعد از بریدن و تکه کردن گوشت... دست و کارد و تخته و میز که گوشت با آن در تماس بوده میبایستی با دقت شسته و تمیز شود و از خوردن گوشت نیم پز خود داری گردد (بخصوص برای خانم های حامله).    توجه کنید عادتی که بیشتر خانمهای کدبانوی ایرانی دارند این است که در آشپرخانه بعد از تکه کردن گوشت با همان دست آلوده تکه نان یا شیرینی یا حبه انگوری بدهان میگذارند و اگر احیانا"‌مبتلا به توکسو پلاسموز شوند فوری آنرا به گردن گربه بدبختی که از حیاطشان عبور کرده میاندازند.  درضمن این بیماری آنطور که ذهن مردم را آشفته کرده خطرناک و مهلک نیست و با تشخیص و تجویز و مصرف دوره ای داروی آنتی بیوتیک درمان میشود.

مورد شایع دیگر وحشت از موی گربه است !!!‌  درمورد موی گربه نیز هیج خطر خاصی انسان را تهدید نمیکند.  توجه داشته باشید در بینی ما مقدار زیادی مو وجود دارد که باعث جلوگیری از دخول میکروب ها و ذرات معلق در هوا میشود.. پس چطور ممکن است موی گربه از راه بینی داخل ریه انسان شود؟ ‌ کمی فکر کنید و به عقل و خرد خدادادی خود رجوع فرمائید.. اگر چنین بود که تمام کثافات و ذرات آلوده معلق در هوا در ریه های ما انباشته میشد.   درمورد خوردن موی گربه نیز خطری وجود ندارد چون بهمراه مدفوع از بدن دفع میشود.  تنها خطری !!!!!‌ که انسان را از طرف گربه تهدید میکند حساسیت است که آنهم برخی افراد که بدنشان حساس است ممکن است با نوازش گربه دچار خارش یا آبریزش از بینی شوند که بعد از مدتی زندگی در کنار گربه در اکثر افراد  این مورد از بین میرود.

هنوز بخاطر دارم که چندی قبل در  صفحه سلامت روزنامه همشهری شخصی بنام  دکتر مهشید چایچی  (بدون ذکر تخصص و رشته طبابت ایشان!)   یک صفحه کامل اراجیف در مورد گربه ها  قلم زده بود که اغراق آمیز بودن آن از همان ابتدای مطلب مشاهده میشد ....  

مقاله خانم دکتر!!   اینگونه شروع میشود.

شما هم از آندسته افرادی هستید که عاشق گربه هستند و از بیوفائی گربه ها درس نگرفته و باز هم دوست دارید در منزلتان گربه نگهدارید؟  بی وفائی گربه ها به فرار کردن با گربه همسایه  ختم نمیشود!‌  این موجود حتی به سلامت شما و خانواده تان هم وفا ندارد.  آنها ظرف خاک خود را با ظرف غذای شما تشخیص نمیدهند و ممکن است در ظرف غذای شما مدفوع کنند !!!!!     این را مطالعات جدید نشان میدهند  (معلوم نیست این خانم مطالعات جدید را از کجا آورده که ما هر روز در پی خواندن تحقیقات جدید محققین برجسته دنیا در مورد حیوانات هستیم و چنین کشفیاتی را نه دیده و نه شنیده ایم.  حتی یک بچه گربه 1 ماهه با یکبار نشان دادن ظرف خاک محل مدفوع و ادرار کردن را فوری یاد میگیرد  و  تا بحال هیچ کدام از گربه های من با پسر یا دختر همسایه فرار نکرده اند).

دوستان عزیز توجه داشته باشید دکتر ها خداوند نیستند.  آنها نیز انسانهای معمولی هستند مثل بقیه ..  یعنی بعضی ذاتا"‌ برای تمام مخلوقات خداوند ارزش قائلند و بعضی دیگر بدذات و خبیث که نه تنها با حیوانات بلکه مطمئن باشید با خود شما هم مشکل دارند. خانم دکتر فوق الذکر نیز از آندسته است که دشمنی دیرینه با زمین و زمان دارد و مطمئنا"‌ در طول عمر خود یکروز هم گربه در خانه نگهداری نکرده که اینگونه با خشم  در مورد جفا و خیانت و خطرناک بودن گربه قلم زده است...  من از بچگی با گربه بزرگ شده ام و هیچ گونه  بی وفائی و جفا و فرار با پسر همسایه در گربه های خود مشاهده نکرده ام... گربه ها در صورت عقیم نشدن ممکن است در فصل جفتگیری چند روزی بیرون از خانه همیشگی خود بسر برند ولی در صورتیکه حادثه ای برایشان پیش نیاید  برگشتشان حتمی است...  گربه ها حیوانات بسیار مغروری هستند ولی وابستگی خاصی به صاحب خود پیدا میکنند و از دور شدن از صاحب اصلی و یا خانه اصلی خود بشدت رنج میبرندُ.

پزشک حاذقی را میشناسم که مطب او خانه ای است کوچک و حیاط دار در مرکز شهر تهران.. این پزشک در حیاط مطب خود از 15 گربه نگهداری میکند و همیشه سرش شلوغ است.. حال پزشک دیگری را میشناسم که تمام امراض را به گردن گربه یا سگ میاندازد... پس زود قضاوت نکنید و اگر پزشکی چیزی در مورد حیوانات گفت فوری سگ و گربه خود را آواره کوچه و خیابان نکنید.    هیچ پزشکی بدون انجام تست ها و آزمایشات دقیق نمیتواند منبع مرض را تشخیص دهد. این را مطمئن باشید.

توجه داشته باشید که با مرض های بسیار مهلکی مثل انواع سرطان و سکته های مغزی و قلبی و  بیماریهای بسیار خطرناک قابل انتقال از انسان به انسان از جمله بیماریهای مقاربتی .... مواجه هستید که بیشتر آنها نتیجه خورد و خوراک ناصحیح و استفاده زیاد از چربی و گوشت حیوانات و تنفس هوای بسیار آلوده کشورمان  است. چرا مسائل  باین بزرگی  کسی را به  وحشت نمیاندازد ولی بیماریزا بودن حیوانات ذهن مردم را آشفته کرده است.

پس خواهشا"‌ اگر حیوان دوست هستید ترس و وحشت بیمورد را بگذارید کنار و در کنار گربه خود با آرامش زندگی کنید. 

مورد دیگری که خاطر نشان میسازم واکسینه کردن حیوانات است.  واکسنی که به گربه زده میشود برای جلوگیری از مبتلا شدن به چند بیماری خیلی خطرناک است که مخصوص خود گربه  است و به هیچ وجه قابل انتقال به انسان نیست.  البته بسیاری از دامپزشکان ایرانزمین برای کسب پول به شما خواهند گفت :‌گربه را واکسن بزن تا ازش بیماری نگیری.   درضمن به گربه های خانگی خود واکسن هاری نزنید.  گربه یا سگ خانگی الکی هار نمیشود و باید توسط یک حیوان هار گاز گرفته شود تا مبتلا گردد.

دشمنی و کینه مردم و خصوصا"‌ مسئولین مملکتی (از شهردار گرفته تا مجلس و مسئولین صدا و سیما و سازمان دامپزشکی و حتی بعضی از دامپزشکان ) با حیوانات واقعا"‌ شگفت انگیز است.. تعجب میکننم مجلس محترم وقت خود را صرف مبارزه با حیوانات میکند در صورتیکه  از ساعت 10 شب در گوشه و کنار خیابانهای شمال شهر دخترهای جوان تن فروش به صف ایستاده اند و هیچ اعتراضی به این عمل نیست و هیچکس از بیماریهای بسیار وحشتناک مقاربتی سختی بزبان نمیاورد.   فروش مواد مخدر بیداد میکند و مجلس محترم هیج اقدامی در مبارزه با آن نمیکند .... انگار تنها خطر برای جامعه ما سگ و گربه های بدبخت هستند و بس.

 

 

 


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!