همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
ایران مملکت عحیبی ست که روز به روز بر عجایت آن افزوده میشود!!!

رفتار و نگرش مسئولین اعم از مجلس و شهرداری و غیره و غیره در قبال حیوانات مظلوم این مملکت واقعا"‌ تاسف آور است... با درج مطالب سر تا سر دروغ ذهن مردم را درمورد نگهداری از سگ و گربه های خانگی مشوش میکنند.. با ما که گربه های خیابانی تصادفی را برای درمان به  کلینیک میبریم برخورد کرده و جریمه سنگینی برایمان در نظر میگیرند به این بهانه که حمل حیوانات در اتومبیل و در خیابان غیر قانونی است... از طرفی فروشندگان سگ و گربه ها بساط خود را در بزرگراه ها و خیابانهای مختلف پهن کرده اند و این کار بنظر مسئولیت جرم نیست؟!  چرا نگهداری از این مخلوقات بیگناه خداوند جرم است و فروش آن در کوچه و خیابان جرم نیست؟‌‌‌   خدا داند و بس!!!

همانطور که به گوشتان رسیده است .. غیر از سگ های مظلوم و بیگناه..  کم کم نجس بودن گربه ها را نیز دارند به مخ ایرانزمینیان فرو میکنند!! و دلیلشان نیز حلال نبودن گوشت گربه است!!!!  پس چگونه است که هیچ یک از نهادهای مسئول... جلوی جنایت زیر را نمیگیرند‌. خدا میداند این حیوانات بیگناه را با چه وضعیتی میکشند و گوشتش را در کدام  رستوران یا همبرگر فروشی به خورد ایرانیان میدهند...

 حکیم مهر - خبرگزاری موج نوشت : این روزها، عده ای ناشناس گربه های چاق پارک قیطریه را با استفاده از کیسه گونی و وانت بار دزدیده و به نقطه ای نامعلوم منتقل می کنند. مقاومت ساکنان مجاور این پارک برای جلوگیری از جمع آوری گربه ها، توسط این افراد ناشناس به ضرب و شتم منتهی شده است.

چندی است که ساکنان مجاور پارک قیطریه از گم شدن گربه های این محله ابراز نارضایتی می کنند. اوایل تیرماه بود که یکی از شهروندان این ناحیه در تماس با خبرگزاری از عملکرد شهرداری درباره برخورد با گربه های پارک قیطریه ابراز نارضایتی کرد. این شهروند گزارش داد که گربه های این منطقه به دلیلی نامعلوم مرده و غیب می شوند. این شهروند احتمال می داد، مفقود شدن گربه ها ناشی از اجرای طرح طعمه گذاری شهرداری برای کنترل جمعیت گربه ها باشد.
اما پس از گذشت چند هفته، نازنین ذاکری یکی دیگر از ساکنین این محله اطلاع داد که عده ای مرد ناشناس قوی هیکل، طی چند شب متوالی به پارک قیطریه مراجعه کرده و به دنبال چاق ترین گربه های ساکن این منطقه می گردند.
وی می گوید: در نخستین برخورد با این افراد، دلیل جمع آوری گربه ها، اجرای طرح انگل زدایی به وسیله شهرداری اعلام شد.
ذاکری بیان می دارد: برای اطلاع از درستی این ادعا، با انجمن حمایت از حیوانات تماس گرفتم اما متولیان انجمن ضمن ابراز بی اطلاعی از اجرای چنین طرحی از من خواستند تا کارت شناسایی از این افراد ناشناس دریافت کنم.
وی ادامه می دهد: قرار بود پس از دریافت کارت شناسایی آن را نزد خود نگه داشته و به انجمن حمایت از حیوانات تحویل دهم تا این افراد برای ارایه پاسخ پاره ای پرسش ها، مجبور به مراجعه به این انجمن باشند.
این شهروند اضافه می کند: شب سه شنبه 10مرداد ماه که برای چندمین بار با این افراد مواجه شدم از آنها کارت شناسایی خواستم اما علاوه بر اینکه علایم اضطراب در چهره آنها به وضوح نمایان بود، با آجر به سوی من حمله برده و اعلام کردند که دلیلی برای ارایه کارت شناسایی وجود ندارد.
وی اذعان می دارد: افراد ناشناس پس از حمله به من با کیسه ای پر از گربه بوسیله یک وانت سرپوشیده از محل متواری شدند و متاسفانه نتوانستم شماره پلاک ماشین آنها را یادداشت کنم.
ذاکری با اشاره به تماس های مکرر با محیط زیست و شهرداری می گوید: سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده که این کار غیر قانونی است و دستور جمع آوری گربه ها توسط این سازمان صادر نشده است.
وی همچنین ازتماس با پلیس 110 و شهرداری نیز خبر می دهد.
به دنبال اظهارات این شهروند با مهندس مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک تماس گرفتیم که درباره صحت و سقم اظهارات این افراد ناشناس، اطلاعات دقیقی کسب کنیم.
یزدانی پس از طرح این پرسش که آیا شهرداری برای کنترل جمعیت و یا انگل زدایی از گربه های شهر تهران، برنامه خاصی دارد به بهانه عدم هماهنگی با روابط عمومی این منطقه، تماس تلفنی را بدون پاسخ خاتمه می دهد.
اگرچه حمله به شهروندانی که از این افراد ناشناس کارت شناسایی درخواست کرده بودند، نشان می دهد که جمع آوری گربه ها در این منطقه در چارچوب قانون انجام نمی شود، اما نظر دکتر پیام محبی، رییس بیمارستان دامپزشکی را در این زمینه جویا شدیم.
محبی در پاسخ به احتمالات مطرح شده از سوی شهروندان منطقه یک که مدعی بودند این گربه ها ممکن است برای استفاده در محصولات غذایی صید شده باشند، می گوید: تشخیص اینکه یک گوشت چرخ کرده متعلق به کدام حیوان است، کار بسیار سختی است.
وی ادامه می دهد: هر ماده پروتئینی را می توان چرخ کرده و به اسم گوشت گاو یا گوسفند به شهروندان ارایه کرد، مثل اینکه سال ها سنگدان مرغ را در قالب گوشت های چرخ کرده ارزان قیمت به مردم می فروختند.
رییس بیمارستان دامپزشکی تاکید می کند: تشخیص اینکه گوشت قرمز به کار رفته در مواد غذایی به چه حیوانی تعلق دارد، نیاز به تخصص خاص خود را داشته و مسئولان وزارت بهداشت نیز نمی توانند در این باره اظهار نظر کنند.
وی اضافه می کند: فقط دامپزشکان هستند که می توانند تشخیص دهند گوشت قرمز موجود در غذا متعلق به چه حیوانی است البته مشروط بر اینکه این گوشت استخوان به همراه داشته باشد.
رییس بیمارستان دامپزشکی ادامه می دهد: وزارت بهداشت قصد ندارد از تخصص دامپزشکان برای کنترل رستوران ها استفاده کند، در حالی که این مسئله باید جزء وظایف دامپزشکی باشد.

رییس بیمارستان دامپزشکی در پاسخ به اینکه چه کسانی و با چه اهدافی گربه های پارک قیطریه را جمع آوری می کنند، می گوید: به عنوان یک دامپزشک نمی دانم چرا باید گربه های پارک قیطریه جمع شود اما یکی از چیزهایی که به ذهن می رسد این است که ممکن است این گربه ها وارد غذای مردم شود.
 پس تنها گزینه باقیمانده استفاده از گوشت این حیوان در یکی از رستوران های اقصی نقاط ایران است که باید با تشدید نظارت ها و کنترل های بهداشتی، جلوی این سوداگری گرفته شود.

   


[ تگ ها : ]
+

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!