همه مخلوقات خدا .....
دفاع از حقوق حیوانات
همه مخلوقات خدا .....
خانه | آرشيو | ايميل

ژاله ف

درباره : یک زن متفاوت با همجنسان خود !!!!!
پروفایل مدیر :ژاله ف

امکانات و ابزارها


نوشته هاي پيشين
امرداد ٩٥
آذر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
اسفند ٩۳
دی ٩۳
آذر ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
اردیبهشت ۸٤
لينکدوني
GREEN BLOG
تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار
دیده بان حقوق حیوانات
ديده بان محيط زيست
سایت محمد درویش
دلتنگی های مادر زمین
کـانـون وفــا (اولین پناهگاه حیوانات در ایران)
سعید ساربـــان
سپهر سلیمی
سلـــول
دکتر هومن
گرگ تنها
دادخواهی حیوانات از انسانها
پایگاه خبری دامپزشکان ایران
مجله حمایت از گربه های بی سرپرست
وکیل حیوانات
حباب
آوای محیط زیست - محسن تیزهوش
مدارا
گواه
نوشته های سبز
ايران نامه - دكتر سپنتا
آرش - طبيعت و حيات وحش
صدرا
سهیل (دلقک سابق)
زندگی حیوانات
کفتر چاهی
کهن بانو
دکتر لطفی زاده
يوز ايرانی
دانشجوی دامپزشکی
دانشجويان دامپزشکی ... چرا؟
ياد داشت های سعيد
صدائی برای بی صدایان
صدای دامپزشکی - کورش
دنکیشوت معمـار
حمایت از حیوانات - کامران
کاهگل
آوا
آهنگ باران
چشمهای همیشه بیدار زمین
کلینیک دام کوچک
اتوبوس شب
پرنده نگر
روز مرگی
گیاهخواری - زمین - انسان - حیوان
ِDr. Vet
گیاهخوار شو
رضا ترابی - دامپزشکی
سبــز انــدیــش
باگیاهخواری جان میلیونها حیوان را نجات دهید
یخـــاب
یاد داشتهای یک پزشک
پگــاه
میــراث
شیلان
انجمن شوکای کرمانشاه
امیـــریـــه
گـــوش قـــرمــز
سارا صولتی
بــاد ســوار
حیوانات آزمایشگاهی
امیر حسین
یـاد شـادی
سارا صولتی
آرتــا
آیلار
بنجامیــن
وب لاگ مهتاب (موشمول)
مادرم زمیــن
همه گربه های شاعر
یوز پلنگ ایران - پیام احتسابیان
انجمن جبهه طبیعت
دوستدار محیط زیست
حیوانات خانگی
پیشــی نیــوز
کلبــه حیــوانـات
خواب کوتاه (مهندس)
همه چیز درباره ما و گربه هایمان
حیوانات مظلومان بی پناه
شکلات
مسلمان گیاه خوار
دکتر سمپاتیک
دامپزشکی و تازه های داروئی
دانش محیط زیست
مهندس گربه باز
حقــوق حیــوانــات
انجمن حمایت از حیوانات
واگذاری حیونات بی سرپرست
مزرعه حیوانات
http://www.irspca.com/forum/
امید شایگان
آزمايش روي حيوانات
http://animals1995.persianblog.ir/
موضوعات وبلاگ
 
پشتيباني

قالب اين وبلاگ با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
Persianblog.ir
Online Template Builder
ظلم و ستم در حق حيوانات در کشورهای آسیائی

در ایالات متحده آمریکا و اروپا وکشورهای متمدن آسیائی معیار اجتماعی براین منوال است که موجودات بیگناه نباید مورد سوء استفاده و آزار و اذیت قرار گیرند و در راستای این معیار انجمن ها و موسسات بسیاری جهت جلوگیری از ظلم و ستم به حیوانات فعال میباشند. تا جائی که حتی انسانهایی که از گوشت حیوانات تغذیه میکنند اصرار دارند که حیوانات با تحمل کمترین درد و رنج ممکنه کشته شوند. در کشورهای پیشرفته انسانهای متمدن  دوستان پشمالوی خودرا دوست دارند و حیوانات خانگی را از اعضاء خانواده خود بحساب می آورند. سال گذشته گزارشات بسیار زیادی در را بطه با طوفان کاترینا و انسانهائی که بخاطر رها نکردن حیوانات خود حاضر نشدند به پناهگاه ها بروند، مخابره گردید و به همین دلیل زمانیکه طوفان ویلما به شهر فلوریدا نزدیک میشد شهردار منطقه  اعلام نمود محلی هم برای نگهداری حیوانات خانگی در پناه گاهها اختصاص داده شده است تا مردم بتوانند با خیال راحت با حیوانات خانگی خود به این مکان ها رفته و در امنیت بسر برند.

              در این ممالک زمانی که بچه گربه ای بالای درختی گیر کرده و یا توله سگی در گودالی افتاده باشد وظیفه آتش نشانی است که در اسرع وقت به کمک آنها بشتابد.   چاپ عکس ماموران آتش نشانی که سگ یا گربه ای را نجات داده و در آغوش گرفته اند همواره تبسم به لب بینندگان آن میاورد.  علاوه براین در هر شهر گروه نجات سگ و گربه های  خیابانی مشغول به کار هستند تا آنها را به پناهگاههای ساخته شده  مخصوص منتقل کنند.

آین درحالی است که در فرهنگ بعضی از کشورهای آسیائی با حیوانات بگونه ای با بیرحمی و قساوت برخورد میشود که برای آمریکائی ها و اروپائی ها غیر قابل تصور است. در بعضی ممالک از حیوانات بیزارند و ظلم و ستم بدون دلیل و غیر مستحق در حق آنها  امری طبیعی و عادی بشمار میاید.

کشورهای مسلمان سگ را حیوا نی کثیف و نجس دانسته و مالکیت سگ بعنوان رواج فساد و گمراهی غربی بحساب میاید.  افراط گرایان ایرانی دستور دستگیری صاحبان سگ را صادر کرده اند.  یک روحانی ایرانی بنام  غلامرضا حسنی مالکیت سگ را انحراف و گمراهی اخلاقی قلمداد کرده است.  این روحانی همچنین گفته است که خوشا به حال کسانی که در طول جنگ ایران و عراق شهید شدند و مجبور نیستند حال شاهد بازی کردن مردم با سگها باشند.    آقای حسنی همچنین در سال 2002 اعلام داشته بود که (من دستور قانونی میدهم که تمام سگهای پادراز و پاکوتاه را با مالکانشان دستگیر کنیدوگرنه من خود اینکار را خواهم کرد).

خانم پروفسور ماری بویس میگوید..شکنجه و زجر دادن سگها حتی توسط بچه ها در ایران امری عادی محسوب میشود. من خود شاهد منظره ای بودم که دختر جوانی بادیدن چند توله سگ که یکهفته از عمرشان میگذشت بطور ناگهانی لگد بسیار محکمی به یکی از آنها زد بطوری که ناله توله سگ از شدت درد بهوا برخواست و این دختر با دیدن خشم و انتقاد من با خونسردی گفت (این حیوان کثیف است و باید کتکش زد). در شهر کوچک شریف آباد یک زرتشتی دردمند از دیدین مکرر این فجایع  بمن گفت که بچه ها توله سگ های تازه بدنیا آمده را تکه تکه میکنند و مغزشان را میشکافند و بیشتر نقاط شهر از بوی تعفن اجساد این حیوانات بیگناه انباشته است.

اخیرا مسلمانان عراقی از سگها بعنوان حمل کننده بمب استفاده میکنند و زمانی که جهادگر انتهاری مایل به انفجار خود نباشد بمب ها را به زیر شکم سگ بینوا بسته و ااو ر در راه خدا منفجر میکنند  !!!

اینگونه رفتار مسلمانان افراطی محدود به حیوانات نشده بلکه بیشتر انسانهائی هم که گرایش به حیوانات دارند مورد ظلم و ستم و ناسزا و بدرفتاری واقع میشوند.  بدرفتاری با حیوانات خصوصا سگ محدود به کشورهای مسلمان نمیشود و در کشورهای خاور دور بخصوص چین هم سگها مورد ظلم و ستم هستند و توسط چینی ها بعنوان گرانترین غذا خورده میشوند. یکی دیگر از اعمال زننده و تکاندهنده چینی ها بیرون کشیدن شیره از کیسه صفرای خرس است که میگویند خاصیت داروئی و افرایش قوای مردانگی بسیاری دارد.  یک کیلو شیره کیسه صفرای خرس در چین به قیمت 1000 دلار خرید و فروش میشود.  خرس را در قفس بسیار کوچکی نگه میدارند که نتواند تکان بخورد.. مثانه خرس را با کارد یا کاتر شکاف میدهند تا لوله ای را از آنجا وارد کیسه صفرا کرده و شیره آنرا بیرون میکشندو از انجائیکه این شکاف باز میماند خرس بیچاره با تحمل درد و رنجی زیادی از بین میرود.

(مطلب فوق ترجمه مختصری است از مقاله چند صفحه ای که  دیروز روی اینترنت خواندم)

وقتی راجع به ماموریت آتش نشان ها در نجات حیوانات خواندم کلی تاسف خوردم از وضعیت خودمان .. الان بیشتر از 1 ماه است که بچه گربه ای در یک اطاقک مربوط به اداره برق در کوچه 3 خیابان نفت شمالی گیر افتاده.. روز اول از صدای ناله های او از پشت دریچه ای کوچک فهمیدم آنجا گیر کرده.. حالا هر روز صبح  میروم از لای دریچه به زور برایش غذا میریزم  تا از گشنگی نمیره تا ببینم آخرش چی میشه.. به رفتگر محله سپرده ام.. به اداره برق هم زنگ زدم.. ولی همه با بی تفاوتی و حالت تمسخر برخورد میکنند.

از طرفی گربه ای به مدت ۵ روز در طبقه سوم یک ساختمان اداری تخلیه شده گیر افتاده بود. این گربه هر روز عصر که من از آنجا ردمیشدم ناله میکرد و معلوم بود کمک میخواد انقدر گشتم تا یکی رو پیدا کردم درها رو باز کرد به تنهائی رفتم تو تمام طبقات گشتم عاقبت دیروز پیداش کردم و نجاتش دادم

البته ناگفته نماند تو کشور ما هم این روزها هستند کسانی که درجهت رعایت حقوق حیوانات تلاش میکنند. مثلا جوان نیکو کاری را میشناسم که با کمک چند جوان دیگر و هزینه خودشان دارند کارهائی میکنند برای نجات سگ و گربه ها و چند محل درست کرده اند برای نگهداری آنها .. حتی سگهای خیابانی.. امیدوارم خدا یارشان باشد و در رسیدن به هدفشان موفق گردند.


[ تگ ها : ]
+


قالب اين وبلاگ با استفاده از قالب ساز آنلاين طراحي شده است
©2008 All rights reserved.

Build Your Own Template!