تـابستـان گرم و طولانی و مـن و گربــه ها

اصلا"‌مهم نیست اگر از مطالب این وب لاگ برای آگاهی ذهن دیگران  استفاده شود.  ولی بی انصافی است که  سایت ها و اشخاص مختلف نوشته ها را به نام خودشان کپی میکنند.. خیلی اتفاق افتاده مطالب این وب لاگ را توسط  ایمیل از دیگران دریافت کرده ام ...از جمله مطلبی که چندی قبل در رابطه با پوست حیوانات نوشته بودم.   دست کم ذکر کنید (منبع : ناشناس).افسوس

تا زمانیکه انسان به بدرفتاری با حیوانات و کشتار آنها ادامه دهد، دست از کشتار و ظلم و ستم به همنوعان خود نیز بر نخواهد داشت، براستی  انسانی که تخم درد و رنج و قتل را میکارد .. نمیتواند انتظار رویش و درو کردن عشق و محبت را داشته باشد    (فیثاغورٍٍث)  

درفصل گرم تابستان کار من و امثال من خیلی سخت تره (منظور غذا پختن و بردن و قسمت کردن بین گربه های آواره کوچه در گرماو شنیدن هزار جور بد و بیراه و توهین از شهروندان).. شب ها بلنده و مردم  الاف و فضول ایرانزمین  بیشتر در کوچه و خیابان پرسه میزنند و بیشتر دنبال بهانه ای میگردند تابه بقیه گیر بدهند  (ازجمله هنرهائی که فقط نزد ایرانیان است و بس ).  روزی نیست که ماجرائی با حیوان ستیزان چه در برخورد روزانه در شهر و چه در دنیای مجازی نداشته باشیم.  گویا اینها خبر ندارند در دل ما چه میگذرد و چقدر زندگی به کاممان تلخ است.  والله خدا ما را اینگونه آفریده .. ما خیلی سختی میکشیم.. بیشترمان کارمند معمولی هستیم با یک حقوق ماهیانه که کلی از آن را باید خرج حیوانات گرسنه کنیم.. هیچ انسان پولداری هم بما کمک نمیکنه در این راه.. آندسته هم که میخواهند نزدخداوند  ثواب کنند و به خیال خودشان  تکه ای از زمین بهشت را به خود اختصاص دهند اگر هم کار خیری میکنند برای انسانهای فقیر است (دستشان درد نکند که این نیز کاری است نیکو). پس شما خوانندگانی که اتفاقی به وب لاگ  من و امثال من سر میزنید و بعضی  از شما نیز خود را  سبز اندیش مینامید (دقت بفرمائید نوشتم بعضی.. لطفا"‌ جو گیر نشوید و دست به اعتراض نزنید.. دست کم از سبز اندیشان !!!! توقع بیشتری در رابطه با حیوانات و طبیعت دارم)..  صاف و پوست کنده حرفم را بزنم.. شمائی که مرتب برای من در کامنت خصوصی و علنی مینویسید :‌‌‌ تا وقتی انسانها را دارند میکشند چرا از حیوانها مینویسید؟‌  جوانان را گرفتند و زدند و زندانی کردند.. چرا به فکر حیوانات هستید ؟.. چرا به حیوانها غذا میدهید وقتی انسانها گرسنه هستند؟  چرا خوشی زده زیر دلتان به حیوانات کمک میکنید؟‌ .... چرا و... چرا.... بدان که سبز فقط یک رنگ نیست.. دنیائی معنی دارد :

 زندگی (تولد) - رشد - طبیعت - حیوانات -  واقعیت هستی (در مقایسه با تخیلات و خیال باطل)- جامعه - همبستگی - اعتقاد به عالم ارواح - غریزه. 

  پس واقعا"‌سبز باشید.. ما را شماتت نکنید برای مهربانی با حیوانات.

واما ...  اخیرا"‌ بطور مرتب با   آدم ٢پاهای بی انصاف روبرو  میشوم که شاکیان غذا دادن به گربه ها و پرنده های گرسنه هستند (از تحصیل کرده کراواتی گرفته تا سرایدار بی سواد منازل). هفته قبل در کوجه بالائی محلی که معمولا"  به یک  گربه ماده خط ماخالی غذا میدم ناغافل زنی از طبقه سوم سرش را از پنجره آورد بیرون و  فریاد زد چرا داری به گربه غذا میدی.. کوچه کثیف میشه ؟! (به حق چیزهای نشنیده) دروغگو.. حالا یکی من بگو .. یکی او بگو.. بهش گفتم برو تو آینه یک خورده بیشتر به صورتت رنگ و روغن بمال و به کار دیگران کاری نداشته باش..  گفت الان زنگ میزنم به 110. گفتم : نامردی اگر زنگ نزنی.. من از اینجا تکان نمیخورم تا تو زنگ برنی به 110 بیاد ببینم میخواد چکار کنه.. زنک میگفت :‌ آسفالت لکه میشه تو به گربه غذا میدی  تعجببه حق چیزهای ندیده ..  بهش گفتم نه اینکه آسفالت این کوچه از بلور درست شده و از تمیزی میدرخشه..  نیشخند بیا پائین لکه های بزرگ  روغن ماشین و آثار باقی مانده و خشک شده محتویات  بینی و گلوی انسانها را نشانت بدهم.. تا ببینی غذائی که آنرا روی تکه ای روزنامه میگذارم جلوی این گربه گرسنه و اثری هم ازش باقی نمیمانه بشتر کوچه را لک کرده یا مابقی دسته گل های آدمیزادگان ..  روز بعد کمی جلوتر آقائی با ظاهری متشخص  گفت اینجا غذا میدی به این گربه پشه جمع میشه!!! (گوشه ای از پیاده رو با فاصله ٣٠  متر از درب مجتمع این آقازاده)  بهش گفتم آقا بیا 2 قدم بالاتر دسته گل آدمی را که لای شمشادها کاشته نشانت بدهم  خودت ببین و قضاوت کن  غذائی که من میدم به گربه و میاستم بالاسرش تا تمام کنه و هیچی ازش نمونه یشتر مگس و پشه دورش جمع میشه یا اون مدفوع گنده.. یا اون کثافت هائی که دور سطل زباله شهرداری ریخته فاصله اش هم به خانه شما خیلی کمتر از اینجاست متفکر وسط راه شرکت هم جائی که سالیان ساله به 4 تا گربه لاغر غذا میدم یک دیو دوسر  80 ساله صبح کله سحر ایستاده بود مچ منو در حین دزدی بگیره (غذا دادن به گربه)... اینجور آدما فوری میگن خانم  برو نزدیک خانه خودت غذا بده.. من هم باید به همه جواب بدم.. نگران نباشید آنجا هم  ١۴-١۵ تا گربه هست که غذا میدم. اینها متعلق به همین محله هستند... من فقط دلم سوخته هر روز یک چیزی میارم بخورند که دراصل وظیفه شماست.  بدتر از همه سرایدار نفهم و کچل کوچه پائینی که قیافه اش عین جنایتکاران فیلم های ترسناکه . در طول ۵ سال اخیر چندین بار با این مرد بیرحم مشاجره داشتم چون مرتب میدیدم گربه هائی که از نزدیک خانه ویلائی که در آن کار میکنه رد میشوند  را با آجر میزنه (خدا ازش نگذره). از شانس بد من یکی از گربه های محله ٢ تا بچه اش را برده در حیاط سرسبز اینها (حتما" بخاطر فرار از گرمای شدید و پنهان شدن زیر سایه درختان)  و این مرد سنگدل مدتیست  مرتب تا منو میبینه شکایت میکنه که بلائی سر اینها خواهد آورد.جالب اینجاست که من این مرد را مرتبا"‌ میبینم که در سطل های زباله شهرداری مشغول کاوش و جستجو برای پیدا کردن نمیدانم چیست ؟!‌  با اینحال  بمن میگوید :‌گربه چیه... منبع میکروبه .. من مریض میشم.. آخباید امروز هر طور شده با صاحب اصلی خانه صحبت کنم ....

شاید خاطرتان باشه مدتی قبل در مورد یکی از دوستان مطلبی نوشتم که بخاطر غذا دادن به چند گربه گرسنه از اهالی کوچه کتک خورده بود... این خانم که زنی است سن و سال دار و تحصیل کرده در خانه قدیمی  شخصی خود با حیاطی کوچک در شمال تهران با ١٠ گربه  زندگی میکند.  ٧ ماه است که  در ساختمان بغلی یک نفر طبقه وسط بعنوان مستاجر ساکن شده که از بدو ورود مرتبا"‌به این خانم توهین کرده.  این شخص هفته قبل از این خانم به کلانتری شکایت کرد.  روز موعود خانم  به کلانتری رفته و بطورخلاصه بگم که شاکی پیروز شد.. یعنی رئیس کلانتری خانم را تهدید کرده که یا گربه ها را بیرون کند و یا خانه را عوض کند و فعلا" ‌هم فوری دورتا دور خانه را با نرده و توری محفوظ کند تا گربه ها مبادا به کوچه پا بگذارند و روی ماشین این آقا بنشینند.. تو رو به خدا مسخره نیست؟  رئیس کلانتری این خانم را تهدید کرده که اگر اینکار را نکند روز بعد  پرونده را میفرستند پیش قاضی و قاضی هم قبل از هر چیز ٢ میلیون تومان ایشان را جریمه میکند و گربه ها را هم جمع آوری میکنندو میکشند.. یعنی به همین سادگی؟؟؟  آیا شخص شاکی با پارتی بازی حرف خود را به کرسی نشانده ؟؟؟‌ به هیچ وجه با عقل جور در نمیاید که با چنین ایراد بیموردی شخصی محکوم به پرداخت جریمه ٢ میلیونی شود‌!!!!متفکر

بگذریم.. گویا طولانی شد... خسته شدید..

ایمیل زیر را امروز از یکی از فرشته های مهربانی دریافت کردم که تمام زندگیش را گذاشته پای حیوانات بی سرپرست :

امروز پیرزن همسایه خونه بغلی که همه محل بخاطر اخلاق بدش مسخره اش میکنند جلومو گرفت و تا تونست داد زد و تهدیدکرد..  گفت گربه هات رو جمع کن وگرنه خودم میکشمشون، مسمومشون میکنم و ازت شکایت میکنم. ازش پرسیدم : حالا مشکل چیه؟  گفت : یکی از گربه ها دیروز توری پنجره را پاره کرده آمده رو تخت من خوابیده.  بهش گفتم : از کجا معلوم گربه من باشه.. تو محل گربه زیاده من که نمیتونم همه را بگیرم اسیر کنم.

خلاصه : من که گربه هام را سپرده ام دست خدا چون از لحظه ای که میرن بیرون دیگه نمیدونم سالم برمیگردند یا نه..  فقط امیدوارم برای خانواده ام دردسری درست نکنه .

ما واقعا" به پناهگاه گربه نیاز داریم..  مخصوصا" برای بچه ها و معلول ها. من الان 3 تا معلول دارم که  نمیدونم اگر دردسری درست بشه کجا باید اینها را نگهداری کنم.

 پی نوشت :‌

قصد داشتم قسمت کامنت ها را مسدود کنم. دوستان اجازه ندادند ولی درخواست کردند از تائید کامنت های بی ربط و شکلک های اضافی خود داری کنم.... لطف کنید اگر کامنت میگذارید در رابطه با مطلب باشد یا سئوال در مورد کمک به حیوانات.

  

 

/ 61 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
RASKOLINIKOF ishlofski

مامان چرابامن دچارمشکل شدید؟ چراکامنتهای دیگرون رو چشم بسته تائیدمیکنید ونوبت من میرسه من بامشکل مواجه ام؟ چرادیگرونی که به آدم وعالم فحش وبدوبیراه میگن روتائیدمیکنی و منکه بکسی توهین نمیکنم روتائیدم نمیکنی؟ چراهرکس که به انسانیت ادمهاتوهین میکنه ومردم روعین آب خوردن موردفحاشی و ..قرارمیده اینجاتائیدن ولی من!!! چرا بازدیدکننده هایی که باب میل شمابه انواع واقسام تیپ ازآدمها بخاطر سگ های خیابانی فحش میدن اینجاتائیدن ولی من که بکسی توهین نمیکنم تائیدنیستم...؟

RASKOLINIKOF ishlofski

امامن بایدعنوان کنم که نه خیرمن اهل توهین به هم نوعانم نیستم. من ازدست اینهمه بی حرمتی وفحاشی به آدمهااونهم بخاطردوتا سگ ولگرد که ممکنه ایدز یا مرض هاری هم داشته باشند خسته شدم.. من میلی برای فحاشی به آدمهایی که جیره وحقوق ماهیانه و ارتباط اجتماعی و اداب ومعاشرتم بااونهاست وبواسطه اونهاست که من میتونم اساس وآداب وتعامل زندگی شهرنشینی رو بهترازقبل درک کنم واونو توی معاشرت های اجتماعی ام پیاده کنم نمی تونم توهین کنم وبهشون بخاطر دوتاسگ وگربه فحش وناسزابدم..

biganeh

سلام. ببخشید که برخلاف همه کسانی که اینجا کامنت میذارم من فقط مشکلاتم رو برای شما میارم. اما از هرکس می پرسم جوابی بهم نمیده. واکسن هاری سگم درست در ماهی که تاریخ اکسپایر واکسن بوده زده شده، وقتی به دکترش زنگ زدم که برای همون واکسن کلی پول ازم گرفته بود، میگه نه مشکلی ایجاد نمیشه و من گارانتی میکنم! الان من نمی دونم آیا این واکسن باید تکرار بشه یا نه؟ و اینکه من تو چند تا مطلب دیدم که واکسن هاری باید عضلانی تزریق بشه اما واکسن رو زیرجلدی زده (دیگه به همه کاراش شک دارم) جالا باید واکسن رو تکرار کنم؟

کیهان

ژاله جان کمک چند وقت پیش یه گربه ماده تو محلمون زایمان کرد و این گربه ماده مثل بقیه گربه ها دوست صمیمیم هم بود و همیشه برای خودشو بچه هاش از من غذا میگرفت.ولی متاسفانه بیچاره رو ماشین زیرش کرد مرد و الان بچه هاش که فکر کنم یکی دو هفته شون باشه تنها موندن و خیلی هم از آدمها میترسن و تا میام براشون غذا بذارم فرار میکنن.البته غذا رو میذارم تو یه ظرف و میذارم بیرون و خودم میرم تا بیان بخورن ولی میشه یه جوری راهنماییم کنین که چی بهشون بدم جز شیر بدون لاکتوز آخه اینا خیلی ضعیفن نمیشه هم بگیرمشون ببرم دامپزشکی خواهش میکنم کمکم کنید

کیهان

مرسی از کمکتون این 3 تا بچه گربه رفتن یه ساختمون نیمه کاره ای پیدا کردن توش قایم شدن فقط هم شبا بیچاره ها میان بیرون دنبال غذا.پس فقط آب مرغو آب گوشت بدم بهشون؟آخه ما تو خونمون گوشت و مرغو اینا نمیخوریم(گیاهخواریم)برای گربه های دیگه هم بال مرغو اینجور چیزا میگیرم اما فکر نکنم بچه گربه بتونه هضم کنه.ای کاش میتونستم یه جوری بگیرمشون بیارمشون تو حیاطمون یه جا براشون درست کنم تا از دست آدمای وحشی در امان باشن

RASKOLINKoF

کی گفته که من گربه ها رودوست ندارم!! اتفاقامن بیشترتمام اشخاص این وبلاگ حامی گربه هستم وبه اونها عین دوست دخترهایم عشق می ورزم . اونوقت بمن وصله ی عدم دوست داشتن گربه هارو میزنید؟؟ اتفاقامن دلم برای گربه ها پرپر میزنه و مخالف جدی افرادی ام که ناجوانمردانه اونهارو مورد بی مهری قرار میدن.. امادرمورد تعریف شاپورقصاب باید بگم که مامان اتفاقا اگرکمی عمیق باشید وبه اصل صورت مسئله توجه کنید متوجه میشوید که من تعمدا این تیپ ازافراد امثال قصاب وسلاخ و... رومورداستیهزا و تمسخرقرارمیدم وکارهاشونو به باد تمسخرمیگیرم واونهارو توی اجتماع یه آدم لاابالی ومسخره جلوه میدم . مگه شماخودتون نمی گید که قصابهاباید ازروی کره زمین برداشته بشن خوب منم باتعریف وصف رفتارواعمال اونها یکجورایی مخالفتموبااین قصابهای نابخرد و احمق و پول پرست ابرازمیکنم...

کیهان

وای خدا دارم دیوونه میشم امروز وقتی رفتم ظرف آب مرغی که رو براشون گذاشته بودم بردارم جنازه ی یکیشونو که بازم ماشین بهش زده بود پیدا کردم خدایا خودت کمک کن

biganeh

مرسی از راهنماییتون.

آریا

سلام اول تعریف به خاطر وبلاگتون دوم دعوت از شما به وبلاگم سوم درخواست برای تظر دادن چهارم خواهش برای تبادل لینک پنجم ابراز خوشحالی از آشنایی ممنون. در ضمن خواهش می کنم مطلب زیر را حتما بخوانید و کامنت بگذارید: http://chocolateboss.blogspot.com/2010/07/blog-post_9245.html

آندرداگ

بابا یه کم جیگر داشته باشید مثل جنبش سبز بریزید خیابون و اعتراض کنید یا حرفای دل سنگ آب کن بزنید[قهر]بیشوعورا[من نبودم]ببخشید دست خودم نبود[رویا]