نجات پرشین کت ها از قفس باغ وحش و.....

هفته بسیار سختی را گذراندم و اصلا"‌ روز و شبم را نفهمیدم.  همین الان که در حال نوشتن هستم دلشوره بسیار بدی به جانم افتاده. 

مهم تر از همه .. یکی از گربه های خودم  (خـان ) مدت ۴ روزه که بیماره و لب به هیچ غذایی نمیزنه.  دکترش میگه چیز مهمی نیست و عفونت جزئی داره  که بر طرف میشه.  امیدوارم واقعا" جدی نباشه. این گربه ها تنها مونس زندگی من هستند. خواهش میکنم برای زنگوله خان دعا کنید.

 

Your image is loading...

 

چندی قبل یک بچه گربه 2 ماهه  سفید رنگ بسیار زیبا، پشمالو و تپلی را نزدیک شرکت دیدم که در پارکینگ یک مجتمع قدیمی زندگی میکرد.  طیق معمول شروع کردم بهش غذا دادن تا  اینکه یکروز صبح زن سرایدار منتظرم ایستاده بود و بعد از کلی جر وبحث گفت گربه را کردند در گونی بردند خیابانهای بالائی ول کردند چون میامد در راه پله ها و باعث ترس و وحشت اهالی میشد تعجب!!! .. خیلی دنبالش گشتم تا اینکه بعد از ١٠ روز پیداش کردم. گربه تپلی بشدت لاغر شده بود و  چشمهاش بشدت عفونت کرده بود از همان روز شروع کردم بهش غذا با مخلوط پودر آموکسی سیلین دادن تا جان گرفت و  عفونت چشم هاخشک شد ( به دلیل ترسو بودن هر چه سعی کردم موفق نشدم بگیرم ببرم دامپزشکی).  این گربه در پارکینگ یک ساختمان بزرگ متعلق به دارائی جا خشک کرده بود و هر روز صبح سر ساعت ٩ از شرکت میرفتم بهش غذا میدادم. با خودم فکر میکردم اینجا یک محل اداری است و احتمالا" کسی کاری باهاش نداره.  طفلکی سرحال شده بود ولی متاسفانه یکی از چشمهاش کاملا" کور شده بود و چشم دیگرش هم چندان دیدخوبی نداشت .  ٢ روز قبل وقتی رفتم سراغش دیدم نیست . یکی ازکارگران آنجا که باغچه را آبیاری میکردگفت خانم گربه را کردند درجعبه و  ازاینجا بردند.  انگار دنیا را روی سرم خراب کردند اینقدر گریه کردم از بی انصافی آدمها.  کارگر مذکور خودش خیلی ناراحت بود و گفت من خودم  هر روز عصر بهش غذا میدادم.  ازش خواهش کردم از کسی که این جنایت را مرتکب شده (بنظرمن این جنایته خیلی بزرگیه)  سئوال کنه کجا انداخته. خلاصه روز بعد رفتم و  کلی با مسئولین اطلاعات آنجا جر و بحث کردم که آخر سر گفتند برده انداخته در ساختمان نیمه کاره بغل مترو چون خیلی اذیت میکرد.. گفتم :‌میشه لطف کنید بگید یک بچه گربه کور کوچک خیلی اذیت میکرد یعنی چکار میکرد ؟!  گفت :‌ در گوشه پارکینگ مدفوع کرده بود و ما حتی خیلی لطف کردیم به بهزیستی !!!!‌متفکر  و 137 زنگ زدیم بیایند ببرندش که جواب دادند اول شما گربه را بکشید  تا ما بیائیم ورش داریم.

این گربه کور بدبخت چه گناهی داشت.. چه ایرادی داشت اجازه میدادند در گوشه کوچکی از آن ساختمان بزرگ  زندگی کنه. ای بی انصاف ها ..ای بی خداها. امیدوارم بدترین بلاها سر مسببین این کار در بیاید.  هنوز دنبالش هستم و امروز  باز خواهم رفت اطراف آن ساختمان را بگردم تا شاید پیدایش کنم. یکی از همکارانم که با مترو رفت و آمد میکنه همان روز جسد له شده گربه ای به همان رنگ را درهمان حوالی دیده بود.

بعد از ٢ سال جر و بحث و برو و بیا عاقبت دیروزموفق شدیم ٣ تا گربه پرشین اسیر در قفس باغ وحش را در قبال پرداخت مبلغی از زندان بیرون بیاوریم.  این طفلکی ها بشدت نیاز به مهر و محبت دارند. امیدوارم صاحبان خوبی برایشان پیدا کنیم تا باقیمانده عمر خود را بعداز چند سال سختی کشیدن در کنار شخصی مهربان زندگی کنند.

 از دکتر رضا ترابی صمیمانه متشکرم که با تماس تلفنی موفق شد رضایت مدیر باغ وحش را برای واگذاری گربه ها جلب کنه.

از دوستان مهربانم (ساناز - مهتاب و انوشه ) سپاسگزارم که همراهم بودند.

از ساناز - مهتاب - مرجانک - گوش قرمز و آزاد  ممنونم که تقبل کردند مقداری از هزینه را پرداخت کنند. 

از اورانوس مهربان ممنونم که هزینه ویزیت و شستشو در دامپزشکی و نگهداری موقت  یکی از پرشین ها را تقبل کرد.

از ساناز مهربان ممنونم که هزینه ویزیت و شستشو در دامپزشکی و نگهداری موقت  یکی از پرشین ها را قبول کرد.

و از انوشه عزیز ممنونم که هزینه نگهداری موقت و درمان و شستشوی یکی از پرشین ها را قبول کرد.

 

       متاسفم... اینو به کسی نمیدم  فعلا"‌جاش امنه

 Your image is loading...

مدتی است با چند تن از حامیان حیوانات  تصمیم گرفته ایم جائی درست کنیم  برای پناه دادن به تعدادی گربه نیازمند.. متاسفانه از آنجائیکه همگی کارمندمعمولی هستیم و سرمایه آنچنانی نداریم هنوز به نتیجه مثبتی نرسیده ایم.  انسانهای خیر پولداری که کلی زمین واملاک دارند به ما هیچ کمکی نمیکنند. ما نیز پولی برای خرید محل نداریم.  بهترین گزینه از نطر من اجاره یا رهن یک خانه قدیمی حیاط دار جائی درحومه تهرانه .. البته فقط برای نگهداری موقت بچه گربه های نوزادی که مردم بی شرف از مادر دور میکنند و میاندازند در سطل زباله شهرداری و یا اگر مثلا"‌خیلی با انصاف باشند میاندازند گوشه پارکها.. (راستی چی تو مخ این آدمها میگذره.  چطور نمیفهمند گربه ماده نیز به اندازه یک زن  سختی های دوران بارداری را تحمل کرده و با هزار شوق و ذوق بچه ها را بدنیا آورده.. چرا بایداینها را انداخت در سطل زباله.. مگر آشغالند).  خلاصه من و همراهانم مجبوریم هرکدام در اینگونه مواقع  به داد اینها برسیم. من الان غیر از ٣ تا گربه عزیزتر از جان خودم (مخصوصا" آقای فیلیپ که الهی درد و بلاش بخوره تو سر هر چی آدم حیوان ستیر در ایرانزمین وجود داره)..  یک بچه گربه ٣ ماهه را در حال خیلی وخیم از کوچه پیدا کردم که چشم و بینی اش پر از عفونت بود) خلاصه دو هفته ای درگیر بردن به دامپزشکی و مداوای این گربه بودم که  هنوز هم حال چندان خوبی نداره و به دلیل بیماری گربه خودم فعلا" موقتا" دست دوست عزیزم ساناز است .  گربه دیگری  ٣ ماه قبل پیدا کردم که ماشین زده بود به کمرش و حالا شب ها در انباری من میخوابه و روزها در حیاط مجتمع (چون بدنش هنوز شکل اولیه خودش را بدست نیاورده و فکر میکنم همیشه همینطور بمونه). اینجور گربه هایی که سلامت کامل ندارند را نمیشه ول کرد در دامان مادر طبیعت به امید خداوند  (راستش بهتره بجای مادر طبیعت بگیم درکوچه و خیابانها بین آدم2پاها)  چون بطور قطع بعلت ضعف شدید و در دسترس نداشتن غذای کافی.. از بین خواهند رفت..

کوچه های نزدیک منزل و همینطور شرکت  شده پر از بچه گربه.  وقتی صبح و عصرها میرم غذا ببرم خدا شاهده فشار خونم میزنه بالا و سرگیچه میگیرم.. فک کن یکدفعه از دو طرف کوچه خیل گربه گان الوان  در اندازهای مختلف حمله کنند طرفت و تو هم از ترس اینکه نرن زیر لاستیک اتومبیل های  درحال عبور هی جیغ بزنی اون وسط و رهگذران هم هاج و واج نگاهت کنند.....(مطمئنا"‌تا یکماه آینده تعدادی از آنها زیر چرخ له خواهند شد.. هرسال این اتفاق میافته)  خلاصه اوضاع به هیچ وجه بر وفق مراد نیست و یاید کاری کرد.   چندی قبل ایمیل فرستادم برای کانال های ماهواره ای ایرانی مقیم خارج  (از جمله فارسی ١ که همه جای کشور حتی دهات بیننده داره ) که جان مادرتان گاهی برنامه و فیلم هائی درمورد حیوانات بگذارید و کمی فرهنگ سازی کنید... کو گوش شنوا.. اصلا"‌جواب ما را ندادند.  کانال های فارسی زبان  BBC و  VOA  درمورد هر چی که دلتان بخواد برنامه نشان میدهند ولی هیچ برنامه ای درمورد حیوانات نمیگذارند.   حتی تصمیم گرفتم با چند  هنرمند محبوب مردم که بنظر حیوان دوست میایند مکاتبه کنم بلکه کمکی کنند در این راه.. مثلا"‌خانم شهره آغداشلو که بارها دیده بودم گربه پرشین به بغل برای مصاحبه در برنامه های تلویزیونی ظاهر شده بود... خلاصه نامه بلند بالائی برای ایشان نوشتم که حتی زحمت به خودشان ندادند یک خط جواب بفرستند.  تقاضای کمک مالی نکردم فقط خواستم در برنامه های تلویزیونی گاهی به موضوع حیوانات بپردارند.. پس ببینید علاقه نداشتن و بی توجه ای به حیوانات هیچ ربطی به سیاست ودین و حکومت خاص نداره.  چیزی است که در ذات بیشتر ایرانیان است.  وقتی مدیرعامل شرکت ما که آدمی است بسیار تحصیل کرده و مقیم آمریکا هروقت میادایران فوری گوسفند قربانی میکنه که چشمش نزنند!!!! از بقیه چه انتظاری میتوان داشت ؟!

درضمن اکثر کسانی که این روزها مبادرت به نگهداری از سگ یا گربه میکنند و اصرار دارند حتما"‌ گربه نژاد پرشین یا سیامی و .. داشته باشه .. باز هم فقط در پی پز دادن و فخر فروشی واز روی چشم و هم چشمی اینکار را میکنند.  اینها پیرو مد روز  هستند.. فعلا" نگهداری از پرشین کت و سگ هاسکی و قربانی کردن گوسفند برای مردگان شده مد روز ایرانزمینیان  (تا از بقیه عقب نیافتند و کسی حرف براشون در نیاره).  حمعه گذشته  روز آخر جشنواره حیوانات خانگی بود مخصوص انتخاب بهترین نژاد سگ  (البته هنوز سر در نیاوردم شهرداری که دشمنی دیرینه ای با حیوانات داره ومدام مشغول کشتار سگ های بیگناه حتی در مناطق پرت و دور افتاده است چطور  خودش یکی از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره بوده).   انواع نژادهای سگ در درست نیروهای ناجا و ارتش و هلال احمر و آتش نشانی و... بچشم میخورد.    خیلی متاثر شدم دیدم آنجا نیز تعداد زیادی بچه گربه پرشین گذاشتند در قفس برای فروش. هوا سرد بود و این طفلکی ها  همه سرشان را کرده بودند تو شکمشان و میلرزیدند. آخه بی انصاف ها چه اصراریه اینقدر گربه پرشین وارد کنیدو بفروشید.  اصلا" چه کسی مجوز  وروداینها را صادر میکنه؟  مگر نه اینکه تمام مدت  در جراید و رسانه ها مردم را از نگهداری حیوانات منع میکنید..چرا جلوی ورود حیوانات را نمیگیرید؟   ببینم سگ هاسکی که زادبومش قطب هست برای کشیدن سورتمه در ایران چرا اینقدر فراوان شده؟  مگر سگ های خارجی نجس نیستند و فقط سگ های خودمان نجس هستند و باید تیر باران شوند.  خوب همین بدبخت ها را بجای تیر باران کردن ببرند آموزش دهند و تربیت کنند. سگ .. سگه دیگه  حالا چه فرقی میکنه چه نژادی داشته باشه.  فقط باید آموزش داده بشه برای نگهبانی و زنده یابی ومواد یابی و مرده یابی و ....  اگر کسی حیوان دوست باشه و بخوادحیوان نگهداری کنه مگر این همه بچه گربه آواره در خیابان چه ایرادی دارند؟  اینها که ازپرشین کت ها باهوش تر هستند و خیلی بیشتر با انسان ارتباط برقرار میکنند.

به یکی از خانمهای جوان که درغرفه فروش گربه ها بودو با غرور به همه میگفت از اکراین وارد شده اند (حالا انگار اکراین کشور گداخانه جای خاصیه خنده) ..  اعتراض کردم. ایشان گفتند  اتفاقا"‌خیلی کار خوبیه ما واردمیکنیم به مردم آموزش میدهیم که باحیوانات مهربان باشند؟  بهش گفتم خانم حالا نمیشه مردم با همین بچه گربه های شهری خودمان آموزش مهربانی بگیرند؟!  حتما"‌باید گربه شون هم مثل لباس و ماشین و جواهراتشان گران قیمت و مارک دار باشه برای فخر فروشی و پز دادن (ببین ما چه بدبختیم که باید با گربه وارد شده از اکراین و لباس واردشده از ترکیه پز بدیم) .. بعد از یکسال هم دلشون را بزنه ببریند بیاندازند در پارک ها و یا تحویل باغ وحش تهران بدهند !!!   سالیان سال قبل وقتی از ایتالیا آمدم ٢ تا پرشین با خودم آوردم.. هر دو مدتها مریض بودند و بدلیل تفاوت ارتفاع ایران با اروپا دچار اسهال شدید شده بودند. (حال فقط خدا میداند و بس که چند تا از این بدبختهای وارداتی بیمار میشن و از بین میرن) بعد از آن 2 پرشین  همیشه بچه گربه های خیابانی را نگهداری کرده ام که بسیار باهوش تر وسالمتر از پرشین کت ها هستند و خیلی بیشتر با انسان ارتباط برقرار میکنند.  لذا از مردم حیوان دوست خواهش میکنم بجای خرید گربه های گران قیمت از حیوانات بدبخت ایرانزمین نگهداری کنند که در گوشه و کنار خیابان به دلیل نبود غذا مثل گربه ای که بالا نوشتم  بمروز زمان بدنشان عفونت کرده و بعد از تحمل یک ماه شکنجه و درد  به بدترین صورت از بین میروند.    بخاطر خدا اگر واقعا"  قصد نگهداری از گربه را دارید از  بچه گربه های شهری خودمان نگهداری کنید تا جلوی ورود و خرید و فروش بی رویه گربه های ضعیف و بیگناه نژاددار نیز گرفته میشود.  

2 مهرماه 1387  اسکندر منو ترک کرد و به بهشت رفت.. هنوز به یادش هستم و کمبودش را در کنارم حس میکنم.

  Your image is loading...

 

کامنت زیر را از دوست بسیار عزیزی مقیم اروپا دریافت کردم که بدلیل طولانی بودن در این قسمت کپی کردم :

 سلام ژاله جان
در ابتدا خوشحالم که حال پسرک ات بهتر شده. درد و رنج حیوانات خیلی مظلومانه تر از انسانهاست، گوشه ای در سکوت و تنهایی رنج میکشند، آه و ناله و فریادی نمیکشند و امید و انتظاری هم ندارند که کسی به کمکشان بشتابد و متاسفانه انسانهای واقعی مانند تو هم بندرت پیدا میشوند که وقت وهزینه ای برای حیوانات بگذارند و دلسوز و دردرس آنها باشند.

قبل از هر چیز از اینکه قسمت نظریاتت را با این صحبتهای طولانی ام پر میکنم پوزش میخواهم
گفته ای که کانال های فارسی زبان  بی بی سی و صدای امریکا درمورد هر چی که دلتان بخواد برنامه نشان میدهند ولی هیچ برنامه ای درمورد حیوانات نمیگذارند.
اتفاقا من هم میل فرستادم برای بی بی سی و برنامه پارازیت صدای امریکا و پیشنهاد کردم که در برنامه هایشان کمی هم از حقوق حیوانات و ظلم و ستمی که انسانها، مخصوصا هموطنان خودمان به حیوانات روا میدارند بگویند تا کمی طرزتفکر و بینش  غیر انسانی و عقب مانده ی ایرانیان نسبت به حیوانات و حقوق حیوانات تغییر کند.
و البته همانگونه که پیش بینی میکردم آنقدر ادب نداشتند که اقلا جواب منفی به میلم بدهند، مثبت پیشکششان!
راستش از تو چه پنهان من چند تا از ویدئو هایشان را بیشتر ندیدم و همین چند تا کافی بود تا تصمیم بگیرم آب به آسیاب آنها نریزم و برنامه هایشان را نبینم. برنامه های بی جهت کشدار و طولانی ١٠ دقیقه ای که شاید از هر ١٠ تاش یکیش چند ثانیه ای بیشتر پیامی ندارد.
ولی خوب از آنجا که هدف اصلی این برنامه همانطور که خودشان در سایتشان گفته اند: "در اصل قرار نبود که پارازیت باشد، قرار بود مانند هر برنامه ی دیگری از آغاز تا پایان تصاویری صاف و شفاف مثال آینه داشته باشد. ولی این طور نشد. ابتدا تصمیم گرفتیم که چه بکنیم و چه ها نکنیم تا بتوانیم تماشاگر سخت گیر ایرانی را پای برنامه مان نگه داریم. تمام تلاش خود راکردیم تا از امکاناتمان حداکثر استفاده را بکنیم.... نشد. پس تصمیم گرفتیم به پارازیت رو بیاوریم. آن چه هر هفته در این برنامه می بینید حاصل کار...است. پارازیت تلاش می کند با چاشنی طنز، نگاهی دیگر گونه به خبر و حاشیه ی خبر داشته باشد
 لب کلام همین است که خودشان گفته اند:ابتدا تصمیم گرفتیم که چه بکنیم و چه ها نکنیم تا بتوانیم تماشاگر سخت گیر ایرانی را پای برنامه مان نگه داریم.
اینها فقط به فکر تماشاچی بیشتر برای کسب درآمد بیشتر هستند. فعلا دور، دور سیاست است پس فردا دوباره نوبت آنجلینا جولی میرسد!
اگر هم روزی نانشان در حمایت از محیط زیست و حقوق حیوانات باشد فریاد حمایت از حیواناتشان گوش فلک را کر میکند!
اما در مورد اینکه گفته ای: مدتی است با چند تن از حامیان حیوانات  تصمیم گرفته ایم جائی درست کنیم  برای پناه دادن به تعدادی گربه نیازمند.. متاسفانه از آنجائیکه همگی کارمندمعمولی هستیم و سرمایه آنچنانی نداریم هنوز به نتیجه مثبتی نرسیده ایم.  انسانهای خیر پولداری که کلی زمین واملاک دارند به ما هیچ کمکی نمیکنند. ما نیز پولی برای خرید محل نداریم.  بهترین گزینه از نطر من اجاره یا رهن یک خانه قدیمی حیاط دار جائی درحومه تهرانه...
من فکر میکنم بهتر است دیگر بیشتر از این منتظر انسانهای نیکوکار ننشینید و خودتون آستین ها را بالا بزنید!
اگر تمام وبلاگهای هوادار حقوق حیوانات در وبلاگهایشان بطور پیگیر به این موضوع اشاره کنند وپیام رسانی  کنند، میتوان پول کافی برای رهن یا خرید خانه جمع کرد( من شخصا موافق خرید هستم که مبادا یکباره صاحب خانه تصمیم به بیرون کردن شما بگیرد و شما بمانید با ٣٠ تا گربه ی مجروح یا بچه گربه های بی مادر).
کشور ما حدود ٧١ میلیون جمعیت دارد به اضافه ی ١٠٠ها هزار ایرانیه خارج از کشور که اغلب هم دستشان به دهانشان میرسد!اگر فقط ٢٠٠٠٠ نفر از این همه ایرانیهای داخل و خارج نفری ١٠ یورو یا دلار و به پول خودمان ١٠٠٠٠ تومن (پول بلیط یک بار سینما یا دو تا پیتزا در خارج یا یک کیلو گوشت در کشور خودمان!!!) بدهند میشود ٢٠٠ میلیون
حالا حسابش رو بکن با این پول چه کارها که نمیشود کرد!
همانگونه که میبینی مشکل فقط بزرگ منشی و دست و دلبازی است.
و از آنجا که من اطمینان دارم ٢٠٠٠٠ ایرانی شریف راحت پیدا میشوند، کافی است که در ایران، آمریکا, اروپا،استرالیا و... چند حساب بانکی به این منظور باز کنید تا سیل کمک ها سرازیر شود!
با آرزوی موفقیت برای شما
در ضمن من هم مثل خودت یک کارمند ساده هستم پس روی من هم میتوانی حساب کنی!!

وکیل حیوانات   وقت کردید سری بزنید.
/ 103 نظر / 173 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محسن

سلام نیم نگاهی به بلاگ شما کردم و متوجه شدم دوستدار حیوانات هستید. فرصت نداشتم مطالبتون رو بخونم ولی مطمئن باشید مهربانی هایی که در حق حیوانات می کنید از جانب خدا بی پاسخ نمی مونه. فقط یک سئوال از خدمتتون داشتم این بچه گربه های خیابونی، احیانا باعث بروز بیماری خاصی نمیشن؟ اگر تو حیاط خونه دو سه تا گربه زندگی کنن ممکنه خطری واسه سلامت انسان ایجاد کنن؟ آیا بردن نزد دامپزشک و معاینه الزامیه یا نه؟

فیبی

سلام ژاله جان سه شنبه بین ساعت 8 تا 10 صبح دکتر عامری تو رادیو تهران مصاحبه میکنه راجع به نگهداری از حیوانات خانگی قراره حسابی طرفداری کنه و بهشون گفته که هر چی دلم بخواد میگم و باید همش زنده پخش بشه و قراره بگه خطرناک ترین چیز برای سرایت بیماری به انسان خود انسانه نه حیوان بدبخت [نیشخند]

بنجامین

ژاله جان درود بر شما امیدوارم خداوند مهربان به داد این حیوانات بی پناه ایران زمین برسد. مرسی که اینقدر مهربان هستی کلی دوستت دارم.اگر می خوای در مورد هالووین بیشتر بدونی من با این موضوع به روز هستم آرزوی بهروزی و شادکامی برای تو دارم.[گل][بوسه]

ملیسا

انشالله هر چی از خدا میخوای بهت بده. تنت سالم باشه. و سایه خانواده بالای سرت . دلت شاد و لبت خندون باشه.

بنجامین

بله ژاله عزیز درست می فرمایید. در هالووین هم عده ای پیدا می شوند که صداهای وحشتناک در میاورند و یا خانه ها را ترسناک می کنند که باعث وحشت بسیاری از حیوانات می شود. اما در کشورهایی مانند آمریکا که این جشن با شکوه بیشتری برگزار می گردد پلیس حیوانات میز مانند پلیس شب تا صبح در حال گشت زنی است. یکی از نمادهای هالووین که نشانه تقدس و حضور ارواح را در باورهای پیشینیان نوید می دهد گربه است.

سارا

سلام من هم هرچی بچه گربه ی بی سرپرست پیدا میکنم میارمش خونه امیدوارم اون گربه پزشین طوسی و به من بدی که خیلی مواظبش باشم[نیشخند]

گشتاسب

درود بر شما و ممنون از زحماتی که می کشید. من خودم در اروپا زندگی می کنم ولی حساب بانکی در ایران دارم و می توانم از طریق اینترنتی پول به حسابی که معرفی می کنید بریزم. مطلب شما را در شبکه اجتماعی پر قدرتی مثل "بالاترین" لینک کردم که اگر مورد استقبال زیاد کاربران قرار گیرد حتی به برنامه صدای امریکا هم کشیده خواهد شد. ولی هیچ شماره حسابی نگذشته اید و کاربران زیادی می خواهند کمک کنند ولی نمی دانند چطوری می شود کمک کرد. چون بعدا این موضوع فراموش می شود. این هم لینک در سایت بالاترین (برای باز کردن احتیاج به فیلتر شکن دارید ): http://balatarin.com/permlink/2010/11/13/2254909 موفق و موید باشید.

آتی

salam va khaste nabashid. rastesh man weblogetoono taze didamo vaghean az in vaziate taasof bare hivanha moteasef shodam. man khodam asheghe hivoona hastam khosusan gorbeha,chon khodam 1isho dashtam vali alan dige pisham nist!!!!!! tu mashhad jaee ke man zendegi mikonam be esme eslamo harchize dige shoru be koshtane gorbeha kardan be esme aghim sazi vali dar asl unaro mikoshan ke khodeshunam esmesho gozashtan marge tarahom amiz. har rooz shahede koshte shodane gorbeha tu khiaboon zire charkhe mashina hastim khodam chand bar jenazeie chandta gorbaro didam va hata 1bar khodam gorbeio ke tu kuchamun zendegi mikard va tavasote 1y az hamin ranandehaie bitafavot koshte shode boodo az vasate kuche bardashtam va kenari gozashtamesho koli barash ashk rikhtam. alan ham be shedat ba tamame mokhalefate khunevadam donbale 1pershian cat migardam ta bozorgesh konam. omidvaram betoonam baraie ijade panahgahe gorbeha behetoon komak konam. rasti shoma age adresi dar facebook darid moarefi konid ta az un tarigh bishtar tabligh

Saghar

salam doste aziz matalebe khobi bod vali motasefaneh bazi az adama hanoz nemidonan heyvanat ham mesle ma makhlogh haee khod hastan va gonah daran khoshhal misham tabadole link dashte bashim

sanaz

سلام من تا حالا بیشتر از 30 تا گربه رو بزرگ کردمو تحویله جامعه دادم اما حالا بخاطره روحیه ی بدم نیاز به یه مونس دارم که تا اخره عمرمون باهم باشیم خواستم پرشین کت بگیرم بهم گفتن نخر این ظلمه در حقه حیوانات نخریدم 2 سال گذشت هر روز به همه ی سایت ها سر میزنم بهده 2 سال هنوز پیدا نکردم یکی هم بهم قول داده بود بده اما زد زیرش ... واقعا حالم بده باز دارم افسرده میشم اگه پرشین کت پیدا کردین من میخوام ... :( ممنون میشم اگه به nana_p20@yahoo.com ایمیل بزنین و جوابو بهم بگین ... یا این شماره 09190173614