خدایا کفر نمی گویم ......

مدتیست حال و روز بسیار بدی دارم.. بد که بودم.. این روزها بدتر شده ام..دیروز خیلی اشک ریختم.  گاهی دلم برای خودم میسوزد (تا حالا شده دلت برای خودت بسوزد؟).. چرا وقتی موقعیتش را داشتم از این کشور جهنمی فرار نکردم ؟؟!!!!  برای چی ماندم.. اینجا جای من و امثال من نیست.. اینجا شهر و کشور بیرحمی هاست .. جای هیولاهائی است که فقط با اسم انسان  و ظاهر انسان در آن زندگی میکنند  ولی قلب بیشتر آنها سنگ است .  

 چرا ماندم ؟؟  فقط بخاطر دفاع از حقوق مخلوقاتی که زبان دفاع از خود را ندارند برای گسترش فرهنگ احترام به حق و حقوق دیگر مخلوقات خدا ولی افسوس که موفقیت چندانی حاصل نشد غیر از یافتن تعدادی انگشت شمار که مثل خودم دلسوز حیوانات و طبیعت این سرزمین هستند و میسوزند و میسازند.

فشار خونم ۳ روزه بشدت رفته بالا و دکتر معالجم هم اعصاب و بی خوابی و اضطراب را عامل اصلی آن میداند.. ولی آیا با زندگی در این شهر خاکستری میتوان آرام بود.. میتوان بدون اضطراب زندگی کرد؟

کاش خدا من را ایرانی نمی آفرید.. کاش درشاخ آفریقا و درجنگل های آمازون بدنیا میامدم ولی ایرانی نبودم.. نمیخواهم هنرهائی که نزد ایرانیان است را به دوش بکشم.. به شدت خسته ام و بیرازم.. از این شهر لعنتی .. از هوای خاکستری  و متعفن آن و از هیولاهائی که  در رفت و آمدند. کاش خدا دست کم من را هم دیو صفت میافرید تا اینگونه زجر نکشم از دیدن رفتار دیگران.

 

چند روز قبل طبق هر روز غذای گربه هایی را که هر روز در مسیر راهم از خانه تا شرکت منتظرم هستند در اتومبیل گذاشتم و از خانه خارج شدم . دریکی از کوچه ها وقتی پیاده شدم دیدم جسد گربه مهربان ٨ ماهه ای که هر روز در  انتظارم بود در گوشه ای  از پیاده رو افتاده.   فکر کردم مثل ۱۰ گربه دیگری که طی یک هفته گذشته زیر ماشین رفته اند این یکی هم به همان سرنوشت دچار شده.. جلو رفتم ولی تعجب کردم گربه به شدت بوی الکل میداد و از دهان و بینی اش  خون جاری بود.  در آپارتمانی باز شد و آقای ۷۰-۷۵ ساله ای  با شتاب بطرف من آمد.. خانم من از پنجره هر روز صبح شما را میدیدم برای این حیوان غذا میاوردی .. دیدی چه به روزش آوردند.. بعد برایم تعریف کرد.. غروب روز گذشته این حیوان در گوشه ای خواب بود ۳ جوان زیر ۲۵ سال آمدند او را گرفتند و در گونی کردند من زمانی رسیدم که دیدم فقط  سر حیوان را از گونی در آورده اند  و شیشه بزرگ الکل را بزور دارند به حلقش میریزند.. اعتراض کردم.. گفتند خفه شو بعد از گربه نوبت توست.  رفتم زنگ چند خانه دیگر را برای کمک زدم ولی یکی گفت : آقا برو خدا سلامتی به خودت بده و دیگران با شنیدن صدای استمداد من بدون جواب گوشی آیفون را قطع کردند.. من گفتم :آقا چرا به پلیس ۱۱۰ زنگ نزدی میدونم برای جان گربه نمیامدند ولی میتوانستی بگوئی خودت را تهدید کرده اند..جواب داد که موبایل نداشته..... 

در مخ ایرانیان چه میگذرد. گناه این حیوانات چیست که باید به دلایل مختلف بوسیله مردم و یا شهرداری به قتل برسند.  کشتن این حیوان باین وضع چه لذتی برای ۳ جوان داشته (ایا اینها به جنون حیوان آزاری  مبتلا نیستند؟  آیا اینها بعدها دست به کشتار انسانها نخواهند زد).

 دوستان روزنامه همشهری امروز را حتما" تهیه کرده و مطلبی که در مورد کشتار سگ ها با کمال وقاهت و با افتخار نوشته شده را مطالعه فرمائید.   با عنوان (مرگ با ترحم)   برای داشتن زندگی سالم و قدردانی از مامورینی که شباهنگام برای تیر باران این موجودات بیگناه فعالیت میکنند تا شهروندان در کمال آسایش و آرامش و سلامت به زندگی نکبتی خود در این شهر ادامه دهند.   خود تصدیق کنید آیا سگ ها خطرشان بیشتر است یا هوا و آب و خاک آلوده که روزانه صدها نفر را راهی بهشت زهرا میکند ؟؟!!!!!!  چرا برای این مشکلات چاره ای نمیاندیشند و بیماریها را فقط و فقط بگردان دیگر مخلوقات خدا میاندازند. 

قسمتی از این نوشته تهوع آور در همشهری :

شب ها که ما خواب هستیم ماموران اکیپ های ویژه مهار و اتلاف سگ های بیمار!!!!! در شهر تهران کمربندی فرضی را با فعالیت قابل تقدیر خود شکل داده اند تا حریم امن پایتخت از وجود سگ های بیمار و ولگرد خیابانی مصون بماند. میگویند سگ حیوان وفاداری است اما موجوداتی که در این مبحث از آنها سخن میگوئیم سگ های ولگردی هستند که میزبان و ناقل اصلی بیماری های خطرناکی بوده و اگر تلاش ارزنده شرکت سامان دهی صنایع و مشاغل شهر تهران نبود معلوم نیست چه مشکلاتی در این مقوله نصیب شهروندان میشد. فقط جالب است بدانید روزانه حدود ۴۰ تا ۴۵ سگ ولگرد توسط این اکیپ ها تلف میوشند تا تهران ما آسوده باشد...  (تهران.. آسوده بخواب که ما بیداریم!!).

درقسمتی دیگر نوشته شده :‌

چون تیر اندازی در محل باعث سلب آسایش انسانها میشود در برنامه ما هست که آنها را بیهوش کرده بعد به محلی در کهریزک برده آنجا با تزریق هوا در قلب !!!!!‌  خلاصشان کنیم کاری که در همه کشورهای دیگر هم انجام میدهند و سگ ها را با عنوان (مرگ با ترحم )‌میکشند... عصبانی

باز دروغ باز دغل.. در کدام کشور سگ ها را از روی ترحم با تزریق هوا در قلبشان میکشند ؟!!!   در کشورهای دیگر (حتی بیشتر کشورهای مسلمان)‌ سگ ها را جمع آوری کرده و در پناهگاهها نگهداری میکنند و  اگر تعدادشان بیش از گنجایش آن مکان شود  آنوقت یکی را که مریض احوال تر و پیر تر باشد میخوابانند البته نه با تزریق هوا در قلب.  بلکه ابتدا سگ را بیهوش کرده بعد با تزریق داروی دیگری سگ را میخوابانند بطوری که پایان زندگی حیوان با زجر و درد نباشد  .. هیولاهای دروغگو.

 خداوندا!

اگر روزی‌ بشر گردی‌

ز حال بندگانت با خبر گردی‌

پشیمان می‌شوی‌ از قصه خلقت، از این بودن، از این بدعت.

خداوندا تو مسئولی.

خداوندا تو می‌دانی‌ که انسان بودن و ماندن

در این دنیا چه دشوار است،

چه رنجی ‌می‌کشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است

                                                    دکتر علی شریعتی

 

 

/ 262 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Rock ' Em All

درود ژاله جان سپاسگزارم که من رو فراموش نکردی و به وب من میای خیلی خوشحالم کردی حقیقتش اینه که منم هیچ وقت فراموشت نکردم .. و هنوزم میام و سر میزنم اینجا.. یادته 2سال پیش بود برای اولین بار اومده بودم وبت .. مثل بچه ها گریه میکردم و عر میزدم؟یادمه 1سال و نیم بود اصلا گریه نکرده بودم با دیدن اون همه زجر و درد و بدبختی که حیوون ها کشیده بودند طاقت نیاوردم و... خیلی چیزا ازت یاد گرفتم .. مثل خواهر بزرگ خودم دوست دارم ... به تو و گرگ تنها همیشه سر میزنم .. دلم برا گرگ تنها تنگ شده !! دارم یه دوره جدید گیاهخواری رو شروع میکنم .. میوه خواری اصولی .. جالبه..یه خورده هم درگیر شدم.. درگیر قسط و بدهی و کار و درس و بیچارگی تا ببینیم چی میشه سپاس بدرود

ویرا

ژاله جان مقاله دکتر هومن رو خوندم . خیلی زیبا و رسا نوشته بود . ممنون از اینکه لینک مطلب رو اینجا گذاشتی .

ایمان

سلام از اینکه اومدید ممنونم.من چیز دیگری میگم حرفهای شما کاملا درست است و حتی پیغمبر هم از اینکه به حیوانی ظلم بشه ناراحت میشدند ولی ایشان نرفتند با حیوان آزاری مبارزه کنند و بجای آن رفتند انسان سازی کرد ما اگر خودمان رابشناسیم و خدایمان را و اینکه بدانیم به چه دلیل آفریده شده ایم و هدفمان از خلقت چه بوده دیگر این مشکل حل میشود.مشکل از اینجا نیست که ما انسان با ایمان و حیوان آزاری هستیم مشکل اینجاست که ما انسان با ایمانی نیستیم که حیوان آزاری میکنیم . ما باید ترویج احکام خدا را بکنیم تا این مسئله به خودی خود از بین برود. با باید آدم بسازیم .گوشه ای از قرآن آمده بعضی از انسانها از چهار پایان هم پیشه میگیرندو یکی از دلایل حرکت در راه انسان سازی است.من تصمیم نداشتم شما رو ناراحت کنم میخواستم بگم اگر بجای لعنت بر تاریکی شمعی بیفروزی مطمئنا به هدفتون بیشتر نز دیک میشید .اگر ناراحت میشید دیگه نمیام. ولی بعضی وقتها انسان برای حرکتی بهتر باید مواردی رو که خیلی به کامش خوش نمیاد رو جذب کنه و روی اونها تامل کنه. دوست شما همیشه اون کسی نیست که مهر تایید به حرفهای شما بزنه

آریا مهر

درود بر روح پر فتوح شما نمي دانمن چه بگويم ، همي دانم سكوت هم چاره كار نيست.ليك چون بگويم زين حجاب ظلماني.

آریا مهر

درود بر روح پر فتوح شما نمي دانمن چه بگويم ، همي دانم سكوت هم چاره كار نيست.ليك چون بگويم زين حجاب ظلماني.

آریا مهر

درود بر روح پر فتوح شما نمي دانمن چه بگويم ، همي دانم سكوت هم چاره كار نيست.ليك چون بگويم زين حجاب ظلماني.

آریا مهر

رود بر روح پر فتوح شما نمي دانمن چه بگويم ، همي دانم سكوت هم چاره كار نيست.ليك چون بگويم زين حجاب ظلماني

مانی

ژاله نازنین دروود فراوان اولین بار است که به اینجا میایم بسیار تحت تاثیرقرار گرفتم و فکر میکنم که امروز بیدار شدم با ارزوی بهترینها و سپاس...

ناشناس

سلام. لطفا تا از چیزی مطمئن نشدین، ننویسین. این شعر از "کارو"ست نه از دکتر شریعتی. لطفا دقت بیشتری کنین

satan

خداوندا تو مي گفتي : گنه زشت است . زنا جرم است چرا با مريم زيبا زنا كردي كزو عيسي پديد امد