هفته جهانی آزاد سازی حیوانات آزمایشگاهی (18 تا 26 آوریل 2009)

هرسال  از ١٨ تا ٢۶ آوریل (٢٩ فروردین تا ۶ اردیبهشت) هفته جهانی آزاد سازی حیوانات آزمایشگاهی نامگذاری شده و در اکثر کشورهای دنیا تعداد بسیار زیادی از انسانهائی که برای زندگی دیگر مخلوقات خدا ارزش قائلند با سرپرستی گروههای مختلف فعال حقوق حیوانات برنامه های مختلفی دراین رابطه ترتیب میدهند،  از قبیل راه پیمائی ، سخنرانی و چاپ پستر و نوشتن مقالات مختلف در جراید،  برای مقابله به سوء استفاده از حیوانات در لابراتوارهای مختلف دنیا.

 بیش از ٢٠ میلیون حیوان سالانه تنها در لابراتوارهای  ایالات متحده آمریکا بعد از تحمل درد و رنج فراوان،‌کشته میشوند. با انجام تست داروهای مختلف،  مواد شیمیائی سوزاننده، اشعه های یونیزه، سلاح های شیمیائی و بیولوژیکی،  شوک الکتریکی،  محرومیت از خوردن غذا و نوشیدن آب،  انواع شکنجه های روانی و حسمی،‌ تست نیکوتین،  تست لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد شوینده و خلاصه ......

تماشای عکس و فیلم های گربه هائی که در سرشان الکترود کاشته شده و میمون هائی که با مغز سر باز شده روی صندلی ها بسته شده اند ودرد و شکنجه فراوانی را که تحمل میکنند در چشم های مظلومشان میتوان دید  دل سنگدلترین انسانها را در دنیا  بدرد آورده ولی اغلب با عنوان کردن چرندیاتی از قبیل :  این تست ها برای پیشبرد علم ضروریست و  کمکی برای مداوای امراض مختلف آدمیزاد،   باعث میشه  این درد و رنجها زود از مخیله  انسان پاک بشه. بماند که دردی هم تا بحال از این راه درمان نشده. خیلی از داروهای تست شده و جواب مثبت داده شده روی حیوانات برای انسان برعکس عمل کرده و کلی از داروهائی که تسکین دهنده انسانهاست میتونه حیوانات را به کشتن بده. برای مثال الکساندر فلمینگ بعد از کشف پنی سیلین و تست آن روی یک خرگوش این داروی مفید را بخاطر اثر نکردن روی حیوان کنار گذاشت.   بعد ها از روی ناچاری مجبور به امتحان پنی سیلین روی یک انسان خیلی بیمار گردید و نتیجه فوق العاده آنرا کشف کرد.

 در مورد حیوانات آزمایشگاهی مطالب زیادی چه در سایتهای مختلف خارجی و چه توسط وب لاگ نویسان حیوان دوست ایرانی نوشته شده و لازم به تکرار مکررات نیست، ولی کاش ما دوست داران حیوانات در ایرانزمین هم میتوانستیم در تاریخ فعالیتهائی داشته باشیم .

 باز جای شکرش باقیست در کشورهای متمدن و پیشرفته روزهای بخصوصی را برای برخورد با موارد مختلف بیرحمی با حیوانات  در نظر میگیرند و تظاهراتی برپا میکنند.  برای حیوانات لابراتوراها،‌ برای حیوانات اسیر در قفس باغ وحش و سیرک، برای کشتارگاهها و گاو بازی و غیره... و دراین راه به موفقیت هائی هم  هرچند ناچیز رسیده اند.  مثل ممنوع شدن تست لوازم آرایشی و بهداشتی روی حیوانات که توسط اتحادیه اروپا در سال ٢٠٠٢ تصمیم گیری شد و کم کم به مرحله اجرا در آمد تا سال  ٢٠٠٩ که  تست روی حیوانات برای لوازم آرایش و بهداشتی ممنوع و غیر قانونی اعلام شده است. 

حالا ببینیم در مملکت ما چی میگذره. آیا ما هم حق برگزاری چنین تظاهراتی را داریم؟‌ هر چقدر آنطرف آبها مردم بیشتری میفهمند که نباید حیوانات را اینقدر زجر و شکنجه  داد گویا برعکس  اینطرف آب تازه یادشون میافته چه کارها میشه با حیوانات کرد. ‌آنهم بدون پنهانکاری و با کمال شجاعت و  افتخار.  یک نمونه خیلی بارز برپائی سیرک ایتالیائی که 2 ساله ماندگار شده و گویا قراره برای دراز مدت در محوطه سازمان محیط زیست به فعالیت خودش ادامه بده،  چون هیچ کجای دنیا کسی تحویلشان نمیگیره و چنین پول باد آورده ای در جیبشان نمیره.   گروه کوچکی هم که در ابتدای امر به برپائی سیرک اعتراض کردند مورد تمسخر دیگران واقع شده و توسط نیروی انتظامی بازخواست شدند.

یکی ازموارد تهوع آوری که تازگیها بهش برخوردم کشتار حیوانات در مرکز  تحقیقات دکتر ترابی نژاد - دانشکده دندانپزشکی اصفهان (اشتباه تایپ نکردم داندانپزشکی درسته).

 آخه یکی نیست بگه ببخشید ها (...  چه ربطی داره به شقیقه).. فقط عکس های زیر گویای جنایات این استاد محترم است  در رابطه با پیشبرد علم دندانپزشکی.  

 قبل از کشتار در قفس

Your image is loading... 

درحال تکه پاره شدن برای آموزش دانشجویان دندانپزشکی

 

Your image is loading... 

 

آیا کسی نیست از این جنایات در یک کشور اسلامی جلوگیری کنه.  آیا لازمه برای علم دندانپزشکی هم حیوانات بیگناه را تکه پاره کنیم؟؟؟!!!!

 این نمونه را کشف کردیم خدا میدونه چقدر از این اعمال پنهانی انجام میشه در این مملکت.  آخیرا" چند نفر با وانت رو بسته به مناطق مختلف شهر میروند و گربه ها را جمع آوری میکنند.  نزدیک خانه یکی از دوستان من نیز واقع در خیابان بهار،  این اتفاق افتاده 2 تا خانم و 3 تا آقا بودند که گربه ها را با تور میگرفتند و داخل وانت میانداختند.  دوستم که اعتراض کرده بهش جواب دادند ما اینها را میبریم در پناهگاهی که خارج از شهر درست کرده ایم نگهداری میکنیم. من که بعید میدونم . مطمئنا"  جریانات دیگری درکاره !!! این چه پناهگاهی است که پنهانی کار میکنه و هیچ کس هم خبری ازش نداره.   شاید گربه ها را میفروشند به مراکز تحقیقاتی،‌ شاید هم به ساکنین خاور دور که روز به روز تعدادشان در مملکت گل و بلبل زیادتر میشه !!!!!

  

/ 110 نظر / 83 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

من نمی تونم جلوی اشک هام بگیرم برای اون گریه زبون بسته. از دانشجوهای دختری که می تونند این صحنه ها رو ببینند و اجازه بدن استادشون جلوی اونا این کار رو بکنه تعجب می کنم. ژاله جان در این مورد چه کار می شه برای این حیوانات بی زبون انجام داد؟ می شه راهنمایی کنید. من واقعاً متاثر شدم

حسین . امیریه

ژاله خانم در قسمت درباره من كه اينجا برايتان مينويسم hossein58@gmx.de

كيهان

با درود و عرض سلام خدمت ژاله گرامي خوشحالم كه از وبلاگم خوشتون اومد باعث افتخاره بله همونم كه همون جا هستم[رویا] با آرزوي موفقيت[گل]

علی

با سلام خدمت مدیریت محترم سایت قبل از هر چیز بگم که من عاشق طبیعت و محیط زیست هستم و علاقه بسیاری به حفاظت از حیوانات دارم اما باید عرض کنم که مطلبتون در مورد دکتر ترابی نژاد کمی با بی مهری همراه بود. من خودم چون دانشجوی دندانپزشکی هستم اینو عرض می کنم. خطرات بسیاری رو از روی همین آزمایشات روی حیوانات بهش ژی میشه برد و درمانهای جدید رو برای انسانها فراهم نمود.

سهیلا

در جواب علی ,ما انسانها دنبال راحت ترین راهیم.میشه راهه دیگه پیدا کرد مطمین باش

شیوا

وای خدا .این چی بود ژاله جون .حالم به هم خورد بیچاره گربه زبون بسته ولی یه چیزی بهت بگم مردم ما جون آدمها هم واسشون مهم نیست و هر کی یه کوچولو عقیده اش فرق داشته باشه خونش مباحه دیگه چه برسه به حیوون زبون بسته

آرزو

چقدر انسان ها پست شدن که برای آسایش خودشون حاضراِ هر چیزی رو فدای خود خواهیاشون بکنن. من حاضرم بمیرم ولی کوچکترین اسیبی به گربه هام نرسه.کی بساط ظلم تو دنیا برچیده میشه؟

fucking cat

با سلام و عرض خسته نباشید من میخواهم روی یک گربه اب جوش بریزم و بعد تفنگ بادی بکشمش[نیشخند]کسی فیلمشو میخواد ایمیلشو بده