منظره دیدن گربه های بدبخت و گرسنه ای که در این سرما و برف زیر ماشین ها چمباتمه زده اند به امید یک تکه استخوان واقعا" دل انسانهای واقعی را به درد میاره. امروز از صبح داره برف میاد و هوا خیلی سرده فکر این حیوانات مظلوم از ذهن من و مطمئنا" دیگر حیوان دوستان خارج نمیشه. 
دوستان نازنین  سعی کنید  درب یا پنجره موتورخانه ها (شوفاژ خانه ها) و یا انباری های خودتان را باز بگذارید تا بلکه یکی دوتا گربه معصوم جای گرمی برای خواب پیدا کنند (اگر چه دیو صفت های حیوان ستیز منتظرند تا فوری آنها را بیرون بیاندازند). به همسایه ها و فامیل و دوستان یاد آوری کنید مانده غذای خود را مخصوصا" در فصل سرما در گوشه ای برای مخلوقات دیگر خداود بگذارند.

بهترین گزینه برای دوران یخ بندان غذای خشک گربه ست که میشه اونو در کنارهای دیوار جائی که طاقی داره و از برف درامانه بریزیم تا اگرگربه ای گذر کرد بتونه بخوره (متاسفم که غذای خشک اینقدر گرانه).

درضمن پرنده ها نیز بشدت محتاج کمک ما هستند. از ریختن ارزن - گندم - برنج و نان مانده و حتی شیرینی برای پرنده ها خود داری نکنید.

 

Feral cat covered in snow

 

/ 5 نظر / 44 بازدید
سحر پایدار

سلام دوست خوبم. اگه براتون مقدوره خواهشا وب سایت ما را با نام شرکت نویان سحر پایدار و با آدرس http://www.noyasystem.com در لیست پیوندهای وبلاگتان لینک بفرمایید. ممنونتون میشم.

متــــی

سلام راستش من دوباره یه مشکل جدید برای گربه ام پیش اومده، متاسفانه امکان مراجعه به دامپزشک را ندارم، گربه من یه گزبه نر 8 الی 9 ماهه هست. خواهر سه ماهه ای هم دارد که همیشه باهم هستن و باهم بازی میکنن. متاسفانه دیروز یه گربه نر خیلی خیلی بزرگ خیابانی که هیکلی 4 برایر گربه ما داشت به گربه ما حمله کرد، ما از ضدای جیغ گربه بیرون دویدیم ... گربه ما یکم به خودش مدفوع کرده بود و کمی میلنگید، به نظر میرسه که گوش چپش هم توسط گربه نر بزرگتر جویده شده. خلاصه اینکه یکم تمیزش کردیم و از ساعت 3 عصر تا 1 شب همینطور بیحال خواب بود، غذا هم نمیخورد، ما براش شیر گاو و کمی گوشت چرخ کرد شتر بدون چربی گذاشته بودیم. حدود ساعت 1 شب دیدم انگار کمی سرش رو بلند میکنه و بهش شیر دادم که کمی خورد. دیگه من خوابیدم و صبح که بیدار شدم دیدم شیر و گوشت را خورده. حالا امروز همینطور مثل افسرده ها خوابه و کم اشتهاست. اثری از ضخم و جراحت روی بدنش دیده نمیشه و فقط گوشش که کمی آسیب دیده یکم بو میده ، البته گوشش خونی نیست و کمی ورم داره فقط... اشتها هم نداره من نمیدونم باید چکار کنم براش، ممکنه داخلی آسیب دیده باشه؟ یا فقط افسرده هست؟

امیر

درود ژاله جان ... خوشحالم که اینجا هنوز پا برجاست امیدوارم حالتون خوب باشه ... نمی دونم من رو به یاد دارید یا نه ...

شقایق

سلام عزیز..واقعا از وبلاگت لذت بردم... بعضی جاهاش اشک ریختم...من خودم به چند گربه تو محلمون غذا می دم...گربه ای رو از بچگی به خونمون رفت و امد می کرد غذا می دادم .. الان خودم یک بچه گربه دارم مادست..اون هم یتیم و تنها بود والان اهلیست و داخل خونه با ما زندگی می کنه... اما مشکل اینجاست که گربه قبلی که حالا گربه ی نر خیلی بزرگی شده این گربه ضعیف رو کتک می زنه..و من واقعا از دل نمیام گربه ای که خودم بزرگ کردم رو از خونه برونم ..و این بچه گربه تنها هم به من پناه اورده... من واقعا موندم..؟

فریبا

سلام و سال نو مبارک میخواستم بدونم در تهران پناهگاهی برای گربه ها وجود داره یا نه ؟ ممنون