سرما شروع شد و غم و غصه دوست داران حیوانات بیش از پیش. دیدن منظره گربه های گرسنه ای که زیر ماشین ها چمباتمه زده اند به امید یافتن یک تکه استخوان واقعا" قلب انسانهای واقعی را به درد میاورد. 

با شروع فصل سرما نق نق و شکایت (اشرف ها) درمورد گربه ها بیشتر میشود :

چرا گربه ها میروند روی کاپوت ماشین جای پایشان میماند.؟

بابا اشرف جان.. گربه مثل تو سردشه کاپوت ماشینی که مدتی موتورش روشن بوده گرمه و این بنده خدا میرود آنجا مینشیند تا کمی بدنش گرم شود. نترس ماشینت خط نمی افتد گربه با پنجه میپرد روی ماشین نه با ناخن .. ناخن های گربه تمام مدت بیرون نیست که ماشین مدل بالای تو را خط خطی کند.. از ناخنهاش وقتی استفاده میکند که بخواهد از تنه چوبی درخت بالابرود ... یا شکار کند و یا با گربه دیگری جنگ کند.. فوقش جای پنجه های کوچکش میماند روی ماشین که با یک دستمال کشیدن تمیز میشود.. دراین فصل بارندگی که خود به خود ماشینت کثیف میشود. حالا جای چند تا پنچه کوچولو هم رویش باشد.. آسمان که به زمین نرسیده است .

اشرف جان اینقدر بخیل نباش نگو چرا گربه میاید داخل پارکینگ .. چرا گربه میرود داخل موتور خانه... اشرف جان گربه هم سرما را مثل ما حس میکند .. گناه دارد بگذار برود یک گوشه موتورخانه بخوابد .. نترس کثافت کاری نمیکند.. اینقدر عقلش میرسد جائی که خوابیده نباید دست شوئی کند.. اگر جیشش بگیرد میرود بیرون.. مطمئن باش . گربه ها برعکس باور اشرف ها بسیار بسیار حیوانات تمیزی هستند.. تو که آب دماغ بچه ات آویزان شده داره میریزه بیرون دیگه به این بدبخت ها نگو کثیف ... 

بارها و بارها توصیه کرده ام با دیگر مخلوقات خدا مهربانتر باشید... اگر هر مجتمع (حالا نمیگم هر خانواده) یک گربه کوچه را در پناه بگیرد.. دیگر گربه ولگرد نخواهیم داشت..

 اگر در مجتمع ها زندگی میکنید سعی کنید درب یا پنجره موتور خانه ها را باز کنید و بگذارید این طفل معصوم ها جای گرمی داشته باشند. با در و همسایه سنگدل صحبت کنید این بینوایان را بیرون نیاندازند. متقاعدشان کنید که اینها هم حق زندگی دارند و از سرما رنج میبرند.

یادتان باشد خیلی از گربه ها (مخصوصا" بچه ها) برای گرم کردن خود به داخل محوطه موتور ماشین پناه میبرند که با استارت ماشین له میشوند. قبل از سوار شدن تقه ای به روی کاپوت بزنید و با پا چند لگد به لاستیک های ماشین تا اگر گربه ای آنجا خوابیده باشد از ماشین خارج شود. این مسئله را به اطلاع دوستان و همسایه ها و فک و فامیل نیز برسانید.

 

Photo: ‎سرما شروع شد و غم و غصه ما دوست داران حیوانات بیش از پیش. دیدن منظره گربه های گرسنه ای که زیر ماشین ها چمباتمه زده اند به امید یافتن یک تکه استخوان واقعا" قلب انسانهای واقعی را به درد میاورد.  با شروع فصل سرما نق نق و شکایت (اشرف ها) درمورد گربه ها بیشتر میشود : چرا گربه ها میروند روی کاپوت ماشین جای پایشان میماند. . بابا اشرف جان.. گربه مثل تو سردشه کاپوت ماشینی که مدتی موتورش روشن بوده گرمه و این بنده خدا میرود آنجا مینشیند تا کمی بدنش گرم شود. نترس ماشینت خط نمی افتد گربه با پنجه میپرد روی ماشین نه با ناخن .. ناخن های گربه تمام مدت بیرون نیست که ماشین مدل بالای تو را خط خطی کند.. از ناخنهاش وقتی استفاده میکند که بخواهد از تنه چوبی درخت بالابرود ... یا شکار کند و یا با گربه دیگری جنگ کند.. فوقش جای پنجه های کوچکش میماند روی ماشین که با یک دستمال کشیدن تمیز میشود.. دراین فصل بارندگی که خود به خود ماشینت کثیف میشود. حالا جای چند تا پنچه کوچولو هم رویش باشد.. آسمان که به زمین نرسیده است . اشرف جان اینقدر بخیل نباش نگو چرا گربه میاید داخل پارکینگ .. چرا گربه میرود داخل موتور خانه... اشرف جان گربه هم سرما را مثل ما حس میکند .. گناه دارد بگذار برود یک گوشه موتورخانه بخوابد .. نترس کثافت کاری نمیکند.. اینقدر عقلش میرسد جائی که خوابیده نباید دست شوئی کند.. اگر جیشش بگیرد میرود بیرون.. مطمئن باش  . گربه ها برعکس باور اشرف ها بسیار بسیار حیوانات تمیزی هستند.. تو که آب دماغ بچه ات آویزان شده داره میریزه بیرون دیگه به این بدبخت ها نگو کثیف ...   بارها و بارها توصیه کرده ام با دیگر مخلوقات خدا مهربانتر باشید... اگر هر مجتمع (حالا نمیگم هر خانواده) یک گربه کوچه را در پناه بگیرد.. دیگر گربه ولگرد نخواهیم داشت.. دوستان اگر در مجتمع ها زندگی میکنید سعی کنید درب یا پنجره موتور خانه ها را باز کنید و بگذارید این طفل معصوم ها جای گرمی داشته باشند. با در و همسایه سنگدل صحبت کنید این بینوایان را بیرون نیاندازند. متقاعدشان کنید که اینها هم حق زندگی دارند و از سرما رنج میبرند. دوستان یادتان باشد خیلی از گربه ها (مخصوصا" بچه ها) برای گرم کردن خود به داخل محوطه موتور ماشین پناه میبرند که با استارت ماشین له میشوند. قبل از سوار شدن تقه ای به روی کاپوت بزنید و با پا چند لگد به لاستیک های ماشین تا اگر گربه ای آنجا خوابیده باشد از ماشین خارج شود. این مسئله را به اطلاع دوستان و همسایه ها و فک و فامیل نیز برسانید.‎

/ 9 نظر / 39 بازدید
نیلوفر

سلام خوبید؟ منم یکی از طرفداران حیوانات هستم دوست داشتید به من هم سر بزنید خوشحال میشم شما رو لینک کنم.اگه دوست داشتید منو لینک کنید تا منم شما رو لینک کنم.

فرزانه

چشم[گل]

پیشی

سلام ژاله خانوم قرص مدروسکی پروژسترون برای گربه های ماده است؟

پیشی

والبته ببخشید ژاله جان چون این قرص رو یکی از آشنایان پیشنهاد کردن میخواستم نحوه و زمان دقیق مصرفش رو اگه امکان داره توضیح بدین.ممنونم[قلب]

faded

ادرس ایمیل شما چیه؟من به ادرسی ایمیل زدم نمی دونم درسته یانه؟

faded

ادرس ایمیل شما چیه؟من به ادرسی ایمیل زدم نمی دونم درسته یانه؟

زهره

ژاله جان من یک مطلب از طریق ایمیل برایتان فرستادم که خواستم راهنماییم کنید. اگر امکان دارد جوابش را بدهید. ممنون می شوم.

زهره

سلام ژاله عزیز اگر در هر شهر 3 ژاله داشتیم تمام گربه های بی پناه در آرامش بسر می بردند. ژاله جون گربه مادر من شنبه گذشته با خودروی یک آدم از خدابیخبر تصادف و تلف شد. 4 بچه بسیار دوست داشتنی، زیبا، بانمک و متین که بسیار قانع و مودب هستند همه چیز می خورند سیب زمینی پخته نان و پنیر گوشت و تخم مرغ مشکلی که دارم، بچه ها در پاسیوی یک واحد اداری متولد شده و اکنون هم به آنجا عادت کرده اند. ولی این مکان از دو سمت به خیابان های دوطرفه خطرناک راه دارد و ترس من اینه که این زبان بسته ها به سرنوشت مادر عزیزشان دچار شوند. اکنون 4 ماهه اند. محل سکونت من مشرف به این پاسیو است و از طبقه سوم مرتب برایشان غذا می ریزم. رابطه من با مسئول واحد اداری خوب نیست. به دلیل افسردگی شدید بچه گربه ها در روزهای اول مرگ مادرشان که تا دو روز هیچ نمی خوردند تا دو سه روز، 3 ساعت پیش آنها رفته با آنها حرف زده و بازی کردم. حالشان بهتر شد. روز چهارم مسئول این واحد اداری با پیامکی اهانت آمیز از من خواست که دیگر مزاحم او و پرسنلش نشوم. هرچند خود ایشان و همسرش که پزشک هم هستند گه گاه برای گربه ها غذا می آورند. کمکم کنید آیا جایی امن برایشان می شناسید

متـــــی

با سلام من با سرچ گوگل به اینجا رسیدم. نمیدونم کار درستیه که اینجا سوالم رو بپرسم یا نه. راستش از اوائل تابستون حدود 4 ماه پیش، یه گربه اومد و توی حیاط ما 3 تا بچه به دنیا آورد. (در واقع توی انباری ته حیاطمون) ما هم خیلی دلمون میسوخت که چطور میتونه 3 تا بچه رو سیر کنه و اینا و ... خلاصه مرغ براش میخریدیم و خلاصه خیلی مواظبش بودیم. اوایل خیلی وحشی بود و حالت تهاجمی داشت ولی کم کم اهلی تر و مهربون تر شد. تقریبا بچه هاش که 2 ماهه یا شاید 2.5 ماهه که بودن، دیدیم شکمش داره بزرگ میشه و دوباره 3 تا بچه ی جدید زایید. الان بچه های قبلش و جدیدش همگی توی حیاطمون و شبا توی انباریمون هستن و به همه غذا میدیم و دلمون نمیاد بیرونشون کنیم و ... الان امشب متوجه شدم که دوباره شکم مامانه داره بزرگ میشه. فکر میکنم دوباره باردار باشه. واقعا یه لحظه هنگ کردم. نمیدونم گربه سالی چندبار بچه دار میشه و واقعا دیگه در حد توانمون هم نیست اینطور ادامه بدیم. گربمون همیشه انگار بارداره و تند تند بچه دار میشه. نمیدونم چکار میتونیم بکنیم. شما پیشنهادی دارید؟