پناهگاه گربه ها

بدلیل به تعویق افتادن تاسیس پناهگاه گربه ها و سئوالات مکرر بعضی از دوستان، نکات زیر را باطلاعتان میرسانیم

 

در مرحله  نخست حدود یکسال قبل  بدلیل نداشتن بودجه .. با  چند نفر از دوستان تصمیم گرفتیم محلی در شرق تهران (بومهن - رودهن - جاجرود) برای نگهداری از تعدادی گربه معلول و مصدوم و بچه گربه های بی مادر، رهن و اجاره کنیم.    خانه ای پیدا کردیم دارای  200 متر بنا  +  ٢٠٠٠ مترفضای باز  که برای این کار بسیار مناسب  بود  و با مالک نیز به توافق رسیدیم و روزی را تعئین کردیم برای بستن قرارداد .   همان زمان حسابی باز کردیم برای کسانی که مایل بودند در تاسیس و گرداندن این پناهگاه بما کمک کنند.  متاسفانه (یا شاید بهتر است بنویسم خوشبختانه) صاحب ملک روز آخر زیر قولش زد و بما آن مکان را اجاره نداد.. فکر میکرد قصد داریم گربه پرورش دهیم و خریدو فروش راه بیاندازیم!!!   با پولی که در این مدت کوتاه به حساب ریخته شده بود (حدود 10 میلیون) تصمیم گرفتیم  هزار متر زمین بی سند ارزان خریداری کنیم  و کم کم حصار کشی کرده و آماده کنیم برای نگهداری از گربه ها... در همین مراحل بود که خانم معتمدی (موسس  پناهگاه وفا که خود خارج از کشور هستند) تماس گرفتند و گفتند زمینی حدود 300 متر نزدیک پناهگاه سگ ها در هشتگرد دارند که آنرا تا پایان سال  درست کرده و در اختیار ما میگذارند برای نگهداری از گربه ها (البته بصورت موقت تا زمانیکه فرجی حاصل شود و جائی مناسبتر برای گربه ها درنظر بگیریم).  بعد از مدتی یک انسان واقعی و دلسوز حیوانات با آگاهی از نیت ما و دیدن عکس های پناهگاه درحال ساخت ..  از خارج از کشور با اینجانب تماس گرفت و گفت  مکانی که در نظر گرفته ایم به دلایلی برای نگهداری از گربه ها مناسبت نیست.. از جمله :

1)        نزدیکی بیش از اندازه مکان گربه ها به پناهگاه سگ های وفا

2)       کافی نبودن متراژ ٣٠٠ متر  و اینکه محل در محیطی بسیار خشک و کویر مانند واقع شده برطبق نظر ایشان (که کاملا" قابل قبول است) .. گربه ها شرایطشان با سگ ها بسیار متفاوت است و نیازمند فضای باز بیشتر و وجود گیاه و درخت میباشند.

 این انسان خیر و  بسیار  مهربان تقبل کرد هزینه خرید مکانی بهتر را پرداخت کند.  از آنزمان تا کنون من و 2 نفر از دوستان در حال گشتن برای یافتن مکان مناسب هستیم ولی متاسفانه هنوز به نتیجه 100% مطلوب نرسیده ایم.  ما بیشتر روزهای تعطیل خود را صرف گشتن در غرب و شرق تهران میکنیم. در طول این مدت یک محل که شاید بتواند مناسب باشد!!  پیدا کرده ایم با فاصه 80 کیلومتر از تهران..این مکان 1000 متر زمین است با بنائی حدود 75 متر.  در نظر داشته باشید که این مساحت فقط میتواند گنجایش ماکسیمم 60 گربه را داشته باشد و ما قصد زندانی کردن گربه ها در قفس و یا نگهداری در شرایط سخت را نداریم.   به همین دلیل هنوز میگردیم بلکه بتوانیم جای بزرگتری خریداری کنیم.

 این مطلب را نوشتم برای آگاهی  دوستانی که شماره دیده بانی دریافت کرده و هرماه مبلغی به حساب باز شده واریز میکنند. 

اگر میتوانید و آشنا دارید شما نیز در یافتن محل مناسب ما را یاری کنید.   دنبال مکانی میگردیم خارج از شهر با مساحت حداقل 1000 متر و ترجیحا" بیشتر.. دارای سند شش دانگ معتبر و قیمت (درصورت داشتن کلیه شرایط مطلوب)  حدود  80 میلیون تومان.  درنظر داشته باشید باید محلی خلوت باشد و ترجیحا" دور و برش خالی باشد تا بعدها مردم حیوان ستیز این سرزمین با فرهنگ!!!!  بجان ما و گربه ها نیافتند... باید بدور از دهات باشد تا دهاتی ها با بیل و کلنگ سراغمان نیایند....

درضمن.. خواهش میکنم درک کنید کار بسیار سختی را شروع کرده ایم که هر گونه تصمیمی با سنحیدن تمام جوانب باید گرفته شود و به همین دلیل کمی طولانی شده است.

دوستانی که مبلغ ماهیانه پرداخت میکنید درصورت داشتن هرگونه شک و شبهه هر زمان مایل باشید  میتوانید مبلغ پرداختی خود را باز پس بگیرید تا زمان تاسیس نهائی پناهگاه.. یا میتوانید فعلا"  مبلغ ماهیانه را واریز نکنید تا تاسیس قطعی پناهگاه.   لازم به ذکر است مبالغ پرداختی کلا"  در صندوق میباشد و هیچ گونه استفاده ای از آن نشده است.  ما چند نفر خودمان در شرایط بسیاز سختی بسر میبریم.. کلیه گربه هائی را که با وضعیت بسیار بد پیدا میکنیم با خرج خودمان درمان میکنیم و بعد از انسانهای مهربان درخواست میکنیم در صورت امکان در نگهداری دائمی یا موقت  آنان به ما کمک کنند.

یکبار دیگر خاطر نشان میسازم پناهگاه فقط برای نگهداری از گربه های معلول و بیمار و بچه گربه های بی مادر تاسیس میشود و بآن معنی نیست که گربه های کوچه و خیابان را مردم جمع کنند و به آنجا انتقال دهند.

 

/ 24 نظر / 71 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یه نفر

سلام-من تو شهرستان زندگی میکنم -قبلا گربه های زیادی از در و دیوار می اومدن خونه ما منم بهشون غذا می دادم یا موندگار میشدن یا معمولا برای گرفتن غذا می اومدن الان خیلی وقته که گربه ها کم شدن فقط یکی دوتا گربه هستن [ناراحت] نمی دونم چی شدن [ناراحت]

یه نفر

واقعا ؟[ناراحت] من خیلی دوستشون داشتم هیچ مسئله ایی هم نبود که همشون تو خونمون بمونن اما خودشون نمی موندن حالا من چیکار کنم اصلا باورم نمیشه [ناراحت][ناراحت]خیلی ناز بودن یه گله گربه داشتم واقعا یکی اونا روکشته؟ دائیم میگه گربه ها یه جا بند نمیشن از این محله میرن یه جا دیگه الان شیرو هم گم شده از قبل از عید نیومده من میرم خودمو میکشم .

یه نفر

نه اتفاقا دائی من خیلی گربه دوست داره میره از مرغ فروشی براشون آشغال مرغ میگره میاره خونه مارو به گند میکشه![نیشخند][نیشخند]خودشم همش میاد میگه اون گربه زرده چی شده؟ او سفیده کجاست؟ اون که دمش کوتاه بود چی شد؟ بعدشم این گربه ها از ادم فرار میکنن غیر از تله گربه گیری نمیشه گرفتشون ولی خیلی کم شدن 5تا گربه نر گنده بودن که الان هیچکدومشون نیستن به نظر خودمم داره عجیب میشه 2تاگربه ماده بودن که الان نیستن

یه نفر

بعضی هاشون 1سال میشه که ندیدمشون بعضی هاشون از توی تابستون پارسال غیب شدن دوتا هم از قبل از عید . دعا کنید که زنده باشن و رفته باشن یه محله دیگه

شیوا

گربه من 4روز پیش نزدیک زایمانش بود گذاشت رفت .برمیگرده یا نه ؟چرا اینجا زایمان نکرد.ذارم دق میکنم 1 سال پیشم بود

...

من آپم.خواستید یه سر بزنید!

سلام.برگشت خونینو مالین.خواستم ببرمش دکتر که تو شهر ما تا 1 بیشتر باز نیست .حالش بده .بوی بدیم میده .هیچی نمیخوره.باید تا فردا صبر کنم

دلارام

واقعا قابل تقدریه

مهرزاد

با سلام و خسته نباشين. در مقالتون نوشته بودين كه نمي خواهين تا گربه ها را در فضاي كوچكي مثل چهار ديواري محصور كنيد چون مانند زندان براي آنها مي باشد.راستش فكر مي كنم براي گربه هاي معلول يا بچه گربه هاي بدون مادر كه در معرض خطر جدي هستند. يك 4 ديواري يا زندان بهتر از مرگ بدليل بيماري يا گرسنگي هست. ولي باز هم جا دارد از زحمات و توجه شما در جهت كمك به اين موجودات بيگناه و زبان بسته تشكر كنم.

آوا

سلام . هنوز محلی پیدا نشده ؟ و اینکه شما گربه ها را واگذار میکنید ؟