کتک خوردن به جرم غذا دادن به گربه های گرسنه !!!!‌

 دیشب حدود  ساعت ١٢  تلفن زنگ زد، تازه داشت خوابم میبرد،  یکی از دوستان بود که خانمی است هم سن و سال خودم از خانواده ای با فرهنگ و تحصیل کرده که متاسفانه به درد بی درمان من (یعنی دوست داشتن و دلسوزی برای حیوانات بیش از شخص خود)  گرفتار است.  گریه میکرد. گفتم چی شده.  گفت ساعت ٩ شب وقتی رفتم گربه های کوچه پائینی را غذا بدم ٢ نفر از اهالی  (١ زن بی وجدان و شوهر نامردش) بشدت کتکم زدند و تمام تنم کبود شده و درد میکند.   دلیلش را پرسیدم گفت : در این کوچه هر شب یک گربه ماده با ۴ فرزندش زیر یک ماشین جیپ قراضه که مدتهاست ازش استفاده نشده منتظر من هستندتا براشون غذا ببرم. متاسفانه در این کوچه آدمهای حیوان ستیزی زندگی میکنند که  چندین بار آمده و به من تذکر داده اند که به گربه ها  غذا ندهم من هم از آنها فرصت خواسته ام تا گربه ها را اهلی کرده و به یکی از پارکها انتقال دهم.   امشب وقتی  ظرف یکبار مصرف حاوی غذا را گذاشتم جلوی گربه ها  یک زن با موهای مش کرده و دک و پز فرنگی مآب با دو مرد آمدند اول کلی بد و بیراه نثارم کردند (که تو روانی هستی باید به تیمارستان انتقال داده شوی و ....) ‌بعد هم زن و یکی از مردها شروع کردند به مشت و لگد زدن به دست و پای من و آن دیگری هم رفت ظرف غذا را از جلوی بچه گربه های گرسنه برداشت پرتاب کرد به هوا و شروع کرد با سنگ آنها را کتک زدن تا فرار کنند و بروند).   گفتم : باید همان موقع به پلیس 110 زنگ میزدی چون کتک زدن و فحش دادن جرم بحساب میاید.  گفت :‌ وقتی برگشتم به خانه زنگ زدم پلیس هم آمد ولی گفت ما میتوانیم به تو نامه ای بدهیم و خودت موضوع را از طریق قانون دنبال کنی و از کجا معلوم آخر سر خودم محکوم نشوم بخاطر کمک به چند حیوان گرسنه !!!!

کلی دلداریش دادم (با اینکه این موضوع باعث شد خودم تا صبح کابوس ببینم)  و گفتم سعی کن از فردا جای غذا دادن آنها را عوض کنی. گربه ها باهوش هستند و کافیه دنبال خودت ببری سر کوچه یا جائی خلوت تر آنها هم بعد از چند روز محل جدید خود را یاد خواهند گرفت (لازم به ذکر است که این خانم در منطقه ای اعیان نشین که میبایست ساکنین بافرهنگی داشته باشد "فرمانیه" زندگی میکند).  یکی دیگر از دوستان (مرجانک) پریروز زمانی که برای خرید به سوپرمارکت محله میرفته  بچه گربه یک ماهه ای را در جوی آب (البته جوی بدون آب)‌ پیدا میکند که از روی دلسوزی  با خود به خانه میبرد.  گربه به شدت بوی ادرار انسان میداده (یعنی فکرش را بکنید گربه را انداختند در جوی و جوانان غیور مملکت هم برای شوخی و خنده تا توانسته اند روی وی شاشیده اند و خندیده اند)‌ بچه گربه را بعد از شستشو و دادن غذا برای معاینه به دامپزشکی میبرد (چون نمیتوانسته روی 4 دست و پا ثابت بماند)  دامپزشک بعداز معاینه و فهمیدن اینکه ۴ دست و پای گربه معلوم نیست به چه دلیل "تصادف یا لگد مال شدن توسط آدم٢پاها"  از بین رفته و چاره ای جز خواباندن گربه نیست، با تزریق زندگی دردناکش را به پایان میرساند.  دوست دیگری طبق روال رایج این روزها بچه گربه های نوزادی در کنار سطل زباله شهرداری درون گونی پیدا میکند و مشغول شیر دادن به آنها است و از طرفی گربه دیگری را با پاهای درب و داغون در کوچه پیدا کرده و برای مداوا به دامپزشکی برده. از  این اتفاقات زیاد میافته و این تازه قسمتی است که ما دوست داران حیوانات تصادفی با آن برخورد میکنیم. خدای بزرگ خودش شاهد است که در روز چقدر از این حیوانات با اینگونه زجر و شکنجه ها از بین میروند.  بیخود نیست خداوند از این کشور دل بریده و رفته است.

چیزی که برای اینجانب بسیار تعجب آور است  ترس و وحشت مردم ایرانزمین  از گرفتن بیماری از حیوانات است. یعنی اینقدر در این مورد حرف میزنند و گزافه گوئی میکنند که دیدن یک گربه بیمار در گوشه کوچه آن هم بدلیل نخوردن غذا و یا خوردن کتک از 2پاها  باعث وحشت آنها میشود درحالیکه از هوای کثافت و بیماریزای این شهر نمیترسند از اینکه ٢ ماه تمام از آبی آشامیده اند که از روی جسد متلاشی شده یک انسان گذر میکرده نمی هراسند و حتی جرایدی که 2-3 صفحه در مورد بیماریزا بودن حیوانات مینویسند فقط  چند خط درمورد یافتن جسد متلاشی شده انسان در آب شرب یک منظقه بزرگ و خطر جدی آن برای سلامت انسان  به چاپ میرسانند.

پریشب برای شاید هزارمین بار  حدود نیم ساعت وقتم صرف صحبت کردن با آقائی شد که میگفت این گربه ماده زائیده و بچه هاش در حیاط ما رفت و آمد میکنند و گویا مریض احوال هستند و من بچه کوچک دارم و خطرناک هستند و...... کلی برایش توضیح دادم اینطور که فکر میکنند نیست و ......  شکر خدا کتک نخوردم و گویا این شخص خودش هم با حیوانات خصومتی نداشت و فقط ذهنش آلوده شده بود از ترس بیماریزا بودن آنها.   

این روزها حتما"  خبر زنده بگور کردن ٣ میلیون زنبور درمملکت گل و بلبلمان به گوشتان خورده.  زنبورهائی که توسط محققین دیده بان زمین بعنوان با ازش ترین گونه در خطر  انقراص معرفی شده و  بودجه بسیار بالائی برای پرورش آنها در نظر گرفته اند و در کشورهای مختلف مردم برای جلوگیری از انقراض آنها فعالیت میکنند. ۷۰٪  گرده افشانی کلیه گیاهان روی کره زمین توسط زنبورها انجام میشود  دانشمندان میدانند همانطور که انیشتین سالها قبل گفت درصورت  نابودی زنبور  (به علت گرده افشانی)  انسان و موجودات دیگر بیش از چند سال دوام نخواهند آورد.

 دوست داران طبیعت و حیوانات ایرانزمین،‌ نباید یکدیگر را تنها بگذاریم . باید با هم متحد باشیم و در مواقع ضروری از یکدیگر دفاع کنیم.

/ 221 نظر / 110 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نغمه

[ناراحت]سلام ...ممنون که به وبلاگم اومدی .....بالاخره فرصت شد ..... والا چی بگم ....ادم با ده تا گربه نشست و برخاست داشته باشه با یکی از همین ادمای دوروورمون که کم هم نیستن همسایه و دمخور نباشه ..... متاسفانه هر چی میکشیم از بیسوادی و جهل است ....مردمی که برای یه تصادف سر چهارراه بجای زنگ زدن به پلیس اوا میخوان خون همدیگر رو بریزن چه خبر از حال حیوانات دارن .... انقدر گرفتار یه لقمه نون دراوردن هستند که اصلا به چنین مقوله ای فکر نمیکنن .... مردم ما عقده ای شدن ...از بس بهشون زور گفته شده نسبت به حیوان معصومی که زبان و قدرت دفاع ندارد عقده هاشونو خالی میکنن .... خدا عاقبت همه ما رو به خیر کنه .......

برای الیای غیائی - احسان - محمد - خبرنگار ؟؟ - سلول 2 - احمد و هر اسم دیگری که روی خود میگذاری

آقائی که به اسامی مختلف میائی و این جملات کثیف را مینویسی. خواهش میکنم دست ازاینکار بردار. من شاید همسن مادر تو باشم و شایدهم بزرگتر آیا دوست داری کسی با خانواده خودت اینگونه رفتار کند. من میتوانم مثل بقیه قسمت کامنت ها را بگذارم بعداز تائید نشانداده بشه ولی دوست دارم همه بتوانند براحتی عقایدخود را بنویسیند و بحث کنند. من نمیدانم یک بحث کوچک با سلول چرا به اینجا کشیده شد. چرا به بقیه فحش خواهر و مادر میدی. در هرحال من آی پی کامپیوتر تو را با کمک مدیریت پرشین بلاگ در آورده ام که به اسامی مختلف میائی و گاهی هم یک خط مثبت مینویسی ولی چون دوست ندارم آزاری به کسی برسانم (حتی تو که اینقدر بی ادبانه برخورد کردی)‌اینجا نمینویسم تا بقیه نیبینند.اجازه نده مسئله را پیگیری کنم چون کار سختی نیست. اگر دوست داری در بحث ها شرکت کن ولی دست از بد دهنی بردار. ممنون

احسان

سلام بعد از مدت های دراز برگشتم و اپدیت کردم از اینکه چندبار هم سر زدی و کامت دادی متشکرم شایدمدیریت وبلاگم را واگذار کنم ولی این وبلاگ هیچوفت تعطیل نخواهد شد

سهیلا

واقعا متاسف شدم.فرهنگ ما در زمینه حمایت از حیوانات ضعیف است.من مایلم در راستای هدفتان کمکتان کنم.گریه ام میگیره وقتیای این جنایتها رو مبینم یا میشنوم.کاش میدانستیم باحفظ حیوانات خودمان را حفظ می کنیم.این رو هم بدانید که هر کس حیوانی رو آزار بده یا بکشه گرفتار مصیبت میشه.اگه گربه ای عمدا زیر ماشین بگیرید قطعا یکی با ماشین به خودتان یا یکی از اعضای خانوادتان خواهد زد.بارها این طور حوادث را دیده ام.

روزبه

زیبا و جالب بود متن و کابرد مطالب به جا و مطمئن از گفتار بود من یک شخص تازه وارد به وادی وبلاگ نویسان هستم اگر به من نیز سری بزنید و نظر خودتان را بدهید از رهنمون های شما متشکر می شوم. در صورت تمایل تبادل لینک کنیم. http://khoda-o-ma.persianblog.ir/

هرمز

واقعا یک نفر رو بخاطر غذا دادن به گربه ها کتک زدن؟؟!!!؟؟؟!؟؟ مغزم سوت کشید

من می‌دانستم که بسیاری از مردم به‌شدت با حیوانات خانگی به‌خصوص گربه‌ها مشکل دارند، اما هرگز به ذهنم نمی‌رسید که ممکن است افرادی این جانوران زبان‌بسته را کتک بزنند یا در یک گونی در کنار سطل زباله زندانی کنند تا رفتگران شهرداری ندانسته آن‌ها را به همراه زباله‌ها از آن مکان ببرند. واقعا تأسف‌آور است. به امید آن روزی که جهانیان عشق را در معنای واقعی آن بفهمند، نه به معنایی که امروزه به اشتباه رایج شده‌است؛ بلکه عشق به طبیعت، به محیط زیست، و به این جانوران بی‌گناه (هرچند که شاید چنین روزی هرگز فرا نرسد).

امید شایگان

سلام به خانم مرجانک عزیزم بابت مرگ گربه ایشان تسلیت می گمام با احترام امید شایگان [گل]

مینا

سلام من تا حالا خیلی گربه داشتم تا حالا هم نه خودم و نه خانواده ام مریض نشدند تمام این حرفا تبلیغات چند تا آدم حیوان ستیز و روانی هست.

امیر

ارزش بی پایان حیوانات خیلی از نسل 98% کثیف بشر بالاتره