معرفی یک فرشته

بهرام زینعلی رو شاید تو محله های نارمک دیده باشید. مردی که وقتی با پیکان درب و داغونش از راه میرسه، دسته دسته گربه به استقبالش میرن..

تقریبا ۶ سالی میشه که پدرخونده ی گربه های نارمک شده! تقریبا هر روز حدود ۷-۸ کیلو گردن مرغ و یکی دو قوطی شیر میگیره، سوار پیکان آبی رنگش میشه و به جاهای مختلف نارمک سر میزنه و هر جا گربه ی گرسنه ای دید بهش غذا میده..
گربه ها به خوبی با خودش و ماشینش آشنا هستن.
طی این ۶ سال اینقدر به گربه ها کمک کرده که وقتی نیست همشون میرن جایی که همیشه بهشون غذا میده و اینقدر چشم انتظارش میمونن تا بالاخره بیاد.. وقتی هم میاد از سر و کولش بالا میرن و کلی ذوق میکنن!
همیشه وقتی از راه میرسه گردن مرغ رو خوب با چکش خرد میکنه و به گربه ها میده.. خیلی وقتا گوشت رو میگیره دستش و دنبال گربه ای که داره خودش رو لوس میکنه راه میفته و کلی بهش التماس میکنه که بیا غذات رو بخور! 
اول مطمئن میشه همه حسابی سیر شدن و کسی از قلم نیفتاده و بعد توی ظرف براشون شیر میریزه و بخصوص به گربه های باردار و تازه زایمان کرده و بچه گربه ها خیلی توجه میکنه..
وقتی با آقا بهرام صحبت میکردیم متوجه شدیم زندگی پر فراز و نشیبی داشته و تقریبا تمام دار و ندارش رو از دست داده.. بارها ازش میشنویم که چقدر دلش از دست آدما شکسته.. تنها چیزی که داره همین ماشینه و کتاب هاش..
اما به عشق گربه ها که همیشه تاکید میکنه (اینها بچه های من هستن) روزگار میگذرونه.. 
ازش پرسیدم رفتار مردم توی این مدت باهاتون چطوری بوده؟
جواب داد: (بعضی ها لطف دارن و برام دعا میکنن، عده ای هم بهم ایراد میگیرن که با کمک کردن به گربه ها باعث ازدیاد تولید مثل اونها میشم! منم بهشون میگم جمعیت آدمها هم روز به روز داره بیشتر میشه، پس باید آدما رو هم قتل عام کنیم؟! )
چیزی که آقا بهرام رو ناراحت میکرد فرهنگ رو به زوال مردم بود.. میگفت:
(وقتی من توی این سالها به حیوانات کمک میکردم انتظار داشتم مردم با دیدن من به این کار تشویق بشن و بتونم کمی فرهنگ حیوان دوستی رو بین اونها رواج بدم، اما اکثریت مردم ما هر روز سنگدل تر میشن و وقتی به گذشته نگاه میکنم میبینم گذشته خیلی بیشتر از امروز به حیوون ها محبت میکردن.. امیدوار بودم وقتی میبینن یکی مثل من که همه چیزش رو از دست داده خیلی وقتها گرسنه میمونه تا گربه ها رو سیر کنه کمی به خودشون بیان و از اینهمه عشق و صفای حیوون ها بهره مند بشن.. ولی افسوس که این اتفاق اونطوری که فکر میکردم نیفتاد..)
بهرام زینعلی این روزها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکنه که مهم ترین اونها نداشتن مسکنه.. اما خودش بیشتر از هر چیزی نگران روزی هست که اونقدر ندار بشه که دیگه نتونه به گربه ها کمک کنه...
 
 
 
 

 

/ 10 نظر / 32 بازدید
یه نفر

مو های بچه گربه ام داره میریزه اول شکمش بی مو شد الان هم گردنش چی شده؟؟ اینکه میگن گر شده همینه؟ گربه بی مو خیلی ناراحت کننده است.

گربه ولگرد

میاوو.. سلام. یکی از آدمایی هستی که توی وبلاگش حرف دلش رو بدون هیچ حرف اضافه و الکی مینویسه. از این بابت بهت تبریک میگم.[دست] ولی در مورد تغییر فرهنگ که گفتی اصن من بعضی موقع ها خودم هم اون فرهنگ غلط بهم غلبه میکنه( البته در موارد خیلی نادر[خجالت]) و اون زمان وقتی فکر میکنم که باید با فرهنگ خودبینی آدما مقابله کرد واقعا به بن بست میرسم.[اضطراب] ولی به هرحال کار این جور آدما(بهرام زینعلی) رو ستایش میکنم.[گل]

فرشته

سلام ژاله جونم[قلب] امیدوارم مشکل مسکن بهرام آقا هرچه زودتر برطرف بشه و خداوند به ایشون سلامتی و برکت اعطا کنه خدا امثال ایشون و ژاله جونم رو زیاد کنه[قلب] با آرزوی توفیق روز افزون برای شما . به امید روزهای بهتر ف

iraj

سلام ژاله خیلی اتفاقی با وبلاگت آشنا شدم و از این همه لطف و محبت آتشین تو در خصوص حمایت از حیوانات بسیار خوشحال شدم و به شما که مهربونید افتخار می کنم راستش با خوندن مطالب شما یه حس عجیبی در من بوجود اومده که از این پس با همه حیوانات و بویژه گربه ها یه رابطه عاطفی برقرار کنم . بیاد شما و به صفای شما ایرج

رضا جلالی

درود بر شرف این مرد

فرزانه

یاسلام و تشکر از شما که این فرشته رو بما معرفی کردین واقعیتش منم حیوانها را خیلی دوست دارم و الان هم دو ماهه سر غذا بردن برای گربه هایی که کنار مسجد نیمه کاره ی شهرمان هستند عذابی بی حد از مردم نادان و کج فهم میکشم که نگو........

admin ahoo

سلام و درود بر شما غرض از مزاحمت خدمت رسیدم عرض کنم به همت چند دکتر دامپزشک و بنده مهندس کامپیوتر وبلاگ کلینیک آهو آغاز به کار کرده است برای در اند اختن طرحی نو و خدمت رسانی به حیوانات نیاز مند بی صبرانه منتظر حضور گرم و نظر سبز شما هستیم باشد سر آغازی برای همکاریهای مداوم و مستدام ممنون.

پری

سلام خانم فتوره چی مطالبتون خیلی به دلم نشست من هم علاقه زیادی به جانوران دارم از کشتن و ازار این موجودات بی دفاع قلب به درد میاد.خودم گربه دارم دلم میخواد به جانوران بی پناه کمک کنم.امید وارم تو کارتون موفق باشی