ُحقوق حیوانات در اسلام ؟؟!!!

مطلب زیر درج شده در روزنامه   Saudi Gazette  روزنامه پر تیراژ چاپ عربستان سعودی

 حقوق حیوانات در اسلام

حیوانات ، همانند انسان، آفریده الله میباشند.    حضرت محمد (علیه السلام) از طرف خداوند  بعنوان پیامبر و راهنما نه تنها برای انسانها،  بلکه برای تمام مخلوقات زنده گسیل گردید.

و ما حضرت محمد (علیه السلام) را بعنوان رحمان و رحیم بر  عالمین (انسان و هر آنچه زنده است )‌ گسیل داشته ایم (قرآن  21:107).

حضرت محمد (علیه السلام) گفت : "‌اگر مسلمان نهالی بکارد  و انسان یا حیوانی از آن نهال تغذیه کند آن مسلمان  ثواب کرده است.

حضرت محمد (علیه السلام) همچنین گفت..  مرد گناهکار تشنه ای در بیابان به چاهی رسید ، داخل چاه شد و از آب آن نوشید. وقتی از چاه بیرون آمد سگی را دید که از فرط تشنگی  خاک گل آلود را لیس میزد.   مرد با خود اندیشید :‌این سگ به اندازه من از تشنگی در عذاب است.   مرد مجددا" داخل چاه شد کفش خود را از آب پر کرد و برای رفع تشنگی سگ بالا آورد.   الله از این کردار مرد خیلی خوشش آمد و گناهان او را بخشید.

 و انسان پرسید  : ای پیامبر الله آیا پاداش و اجری برای کمک و رسیدگی به حیوانات در نظر گرفته شده است؟  پیامبر جواب داد  :   آری برای خدمت و کمک به هر موجود زنده ای اجر و پاداشی توسط خداوند در نظر گرفته میشود .

پیامبر خدا (علیه السلام) گفت :  زنی بخاطر زندانی کردن گربه ای تا حد مرگ و ندادن آب و غذا به او و اجازه ندادن به گربه حتی برای تغذیه از موجودات کوچک زمینی بعد از مرگ به درون آتش جهنم فرستاده شد.....

این قسمتی است از مطلبی که در روزنامه پرتیراژ عربستان صعودی چاپ شده در دفاع از حقوق حیوانات.. حال چگونه است که در مملکت اسلامی ما نشریات چیزی در مورد رعایت حقوق حیوانات نمینویسند و  اگر هم بنویسند در مورد نجاست و بیماری  است و حتی اخبار کشورهای دیگر را هم پس از تغییر به خورد مردم میدهند.  برای مثال چندی قبل تمام کانال های خارجی خبر مربوط به  درنظر گرفتن بودجه ای توسط دولت آلمان برای سیر کردن سگ و گربه های خیابانی گرسنه در فصل سرما را پخش کردند که این مطلب با استقبال مردم آلمان و دیگر کشورهای آروپائی روبرو شد.  ٢ روز بعد روزنامه همشهری و چند روزنامه دیگر خبر را نوشتند با این تغییر که مردم آلمان از این تصمیم دولت بسیار عصبانی شده و اعتراض کرده اند که با وجود این همه انسان گرسنه چرا میخواهید سگ ها را سیر کنید (چه وقاهتی.. کلی از هوطنان مسلمان دارند در کشورآلمان بدون داشتن کار زندگی کرده و از دولت آن کشور حقوق هم دریافت میکنند شما دم از گرسنگی ملت آلمان میزنید و ملت گرسنه این مملکت را نمیبینید؟؟!!!).

از طرفی صدا و سیمای جمهوری اسلامی هیچگاه فیلم و یا برنامه ای در رابطه با دفاع و رعایت حقوق حیوانات نشان نمیدهد  بلکه برعکس هر از گاهی  مردم را ترغیب به آزار و اذیت و از بین بردن حیوانات میکند (سگ به جرم نجس بودن و گربه به جرم بیماری زا بودن!!!!).   آیا اسلام این مملکت با اسلام دیگر ممالک فرق دارد تعجب

 

هفته گذشته فیلم سینمائی در شبکه ١ سیمای جمهوری اسلامی پخش شد که یکی از حامیان حیوانات بعد از دیدن آن اینگونه قلم زد :

دیروز شبکه یک تلویزیون فیلمی بنام زمانی برای درنگ به کارگردانی روح الله حجازی و نوشته علی طالب آبادی پخش کرد دراین فیلم مردی را نشان میدادند که نور ازاو میبارید و چنان مومن و با خدا بود که  قرآن و تسبیح از دست او نمی افتاد. این مرد در راهی خانمی که ماشینش خراب شده بود را سوار میکند و وقتی اورا میرساند میفهمد که این خانم بسیار خیر است و از کودکان بی سرپرست نگهداری میکند!!! در همین حین نشان میدهد که این مرد صدای سگی را میشنود و سریع از روی زمین مشتهایش را پر از سنگ میکند و به سمت سگ میدود و نشان میدهد سگ بدبختی با زنجیرکوتاهی محکم بسته شده و آن خانم خیر با چوب بلندی محکم به کتک زدن سگ مشغول است و این آقای روحانی هم شروع میکند به پرتاب سنگها به طرف سگ ( این سگ را واقعا میزدند و اصلا" نمایش نبود و سگ از ترس دمش لای پایش بود و پارس میکرد و زوزه میکشید ) و این صحنه بدون هیچ گفتگویی تمام شد و این آقا هم روحانی تر و نورانی تر شد و بعد ازین صحنه نشان داد که آقا گوسفندی را میخرد و پس گردن حیوان را محکم میگیرد و روی زمین میکشد و میبرد و قربانی میکند و همان زمان که گوسفند را  سلاخی میکنند شخصی دارد پایکوبی میکند و داد میزند قربونی کرده قربونی کرده و همه به این مرد روحانی تبریک میگویند !.....
من بعد از دیدن این فیلم چنان عصبانی بودم و برای خودم تاسف خورم که در میان مردمی زیست میکنم که نماد سنگ زدن به شیاطین و توهماتشان سنگ زدن و کتک زدن سگی بسته و بی دفاع است و نماد خداپرستیشان حیوان آزاریست بنظر شما آیا خداوند بزرگ و مهربان عالم راضی به این آزاریست که ما به اسم او به مخلوقاتش میرسانیم ؟؟
پخش این فیلم در تلویزیونی که هزاران کودک پای آن نشسته اند چه چیز به آنها می آموزد جز حیوان آزاری برای خدا؟؟؟؟؟؟؟
کارگردان و فیلم بردار و هنرپیشگان  نامرد و بیرحم برای تهیه سکانس کتک زدن سگ چند بار این حیوان را واقعا"‌ به باد کتک گرفته اند؟؟!!!  و نیت سیمای جمهوری اسلامی از نمایش این فیلم چه بوده؟  ترغیب مردم برای آزار و اذیت حیوانات بی زبان ... برای کشتار سگ ها فقط به جرم نجس بودن ... این بار اولی نیست که یک رسانه ملی اینگونه مسلمانان را تعلیم میدهد و  یک موجود بیگناه خدا را بجرم نجس بودن لایق بدرفتاری و نابودی میداند..
آیا نجاست فقط سگ است ؟
برطبق رساله ها نجاست یازده چیز است :
 
اول :‌ادرار - دوم‌:‌مدفوع - سوم :‌منی - چهارم :‌مردار - پنجم :‌خون - ششم و هفتم :‌سگ و خوک -  هشتم : کافر - نهم :‌شراب - دهم : فقاع - یازدهم :‌عرق شتر نجاستخوار.
حال چگونه است اغلب سخنی و حرفی از نجاسات دیگر نیست و فقط سگ بعنوان نجاست خطاب شده و تنبیه میشود.
مسلمانان دست از آزار حیوانات بردارید  اینقدر خدا خدا میکنید و خود را مسلمان برتر از مسلمانان دیگر جهان میدانید پس چگونه است که  این همه بلایا به سر شما و این مملکت نازل میشود ... چشمتان را بسته اید و برای خود دنیا و خدا و پیامبری ساخته اید مظهر بی رحمی و سنگدلی...
اسلام این نیست.. مسلمان هم شما نیستید.. مگر در کشورهای دیگر مردم مسلمان اینگونه با حیوانات رفتار میکنند که شما میکنید.. مگر کشورهای دیگر برای سگ ها زندان درست کرده اند که شما کرده اید.  متاسفانه سردمداران مملکت و خصوصا"  دست اندرکاران صدا و سیمای جمهوری اسلامی دشمنی خاصی با حیوانات دارند و همواره سعی در گمراه کردن مردم نسبت به مخلوقات دیگر خدا... ولی ای مسلمان تو اینگونه نباش مهربانتر برخورد کن چه با انسانها و چه با دیگر مخلوقات خدا.
 
هوا سرد است.. زمستان است... به حیوانات و پرنده های گرسنه کمک کن و نترس.. از نجس بودن سگ نترس از بیماری زا بودن گربه نترس... از فرار کردن فرشته ها از دورو برخانه ات بخاطر رد شدن یک سگ گرسنه نترس... کمک کردن به حیوان گرسنه سلامتی تو را بخطر نمیاندازد... مهربان باش.. تا فرشتگان واقعی اطرافت را احاطه کنند و  خدا با تو مهربانتر باشد.

 

 

/ 203 نظر / 518 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آلفا

این گربه ها که گفتی فروشی هستن ..؟! من توی آپارتمانم.. اما حاضرم نگهشون دارم..تا حالا خیلی گربه بزرگ کردم.. از بچگی این کار رو کردم.. اتفاقا خیلی دلم می خواست دوباره گربه داشته باشم.. اگه هنوز گربه ها رو داره بهم خبر بده.. ای میل و وبلاگم رو میذارم.. منتظرم..

آلفا

feri_alpha@yahoo.com منتظر خبر گربه ها هستم.. [گل]

دوستان همشهری امروز را حتما"‌بخرید و مطلبی با عنوان (مرگ با ترحم) که در مورد کشتار سگها و زندگی سالم نوشته شده حتما"‌بخوانید.. چه شجاعتی...

سمیه

واقعا به دور از انسانیت است که ما مسلمانیم و به خداوند اعتقاد داریم ولی خواسته که خداوند را شاد می کند محبت به سایر بندگانش است همانور که در انجیل همانند قرآن به این نکته اشاره شده است و ما به ظاهر مسلمان این آفریده ها ی خداوند را اینگونه ازار داده .

فرگل

سلام وبلاگ جالبي داريد من با توجه به اينكه علاقه زيادي به حيوانات ندارم ولي با ايده شما موافقم با آرزوي بهترينها [گل]

يامين

خدا لعنت کند همه کساني که حيوانات رو اذيت مي کنند منم ناراحت شدم منم ميخواهم از اونا دفاع کنم چگونه بايد بکنم؟

يامين

تو ايران آدمها هم حق و حقوقي ندارند چه برسه به حيوانهاي بدبخت و بيچاره[گریه][عصبانی][ناراحت]

متین فر

[گل][گل][گل] درودبرمادرگلها [گل][گل][گل]

علی

همه چیزو به دین ربط می دین نکنین این کارا رو

روهام

سلام خوبید ؟ ممنون که به من سر زدین من لینگتون کردم اگر خواستید و دوست داشتید شما هم بکنید بازم ممنون بای