ســال نــو بر حامیان حیوانات و محیط زیست و طبیعت ایرانزمین مبارک باد

 روز زمین بر ساکنین برحق آن مبارک باد

     

 

 

ای خدای مهربان که از آسمان بیکران  نظاره گر همه مخلوقات خود هستی... در سال جدید  قلب انسانهای این مرز و بوم را مملو از عشق و شفقت و ترحم به همه مخلوقات خود بنما...

 صدای پای بهــار میآید ...خداوندا ... انسانهای بدقلب این سرزمین را از حق حیات و زندگی دیگر مخلوقات خود مطلع ساز... کاری کن بیرحمی ها کمتر شود... انسان صدای گریه حیوانات محبوس در قفس تنهائی باغ وحش ها - سیرک ها و لابراتوارهای تحقیقاتی  را بشنود.  صدای دروغ دانشمندان و محققیق را بشنود... زمانی که چشمانش را برای دعا و راز و نیاز با تو میبندد.. تصویر حیواناتی که زنده زنده به اسم قربانی برای رفع بلا  سر بریده میشوند.. در ذهنشان مجسم شود  و  زوزه سگ های بیگناهی که در کل دنیا لقب (ّبهترین دوست انسان ) را به یدک میکشند ولی در مملکت ما  به جرم نجس بودن و مزاحم بودن و ...  تیر باران میشوند ... به گوش انسانهای شاکی از وجود آنها و  ماموران بیرحم شهرداری برسد.  صدای شیون بچه گربه های تازه بدنیا آمده که  از مادر جدا کرده و به داخل سطل های زباله شهرداری میاندازند  به گوش ظالمان برسد ... آنها هم حق زندگی دارند... حق زندگی را از آنان سلب ننماید این آدمیزاد ٢پا.

خدایا کاری کن خانم های شیک پوش و متجدد وقتی پالتو پوست خود را لمس میکنند .. صدای فریاد روباهی که پوستش زنده زنده کنده میشود را بشنوند... وقتی زیر دوش آب داغ شیشه شامپو را کف دست  خود خالی میکنند... سوزش درد آور چشمان خرگوش های بیگناه را  احساس کنند... و زمانی که برای یک ساعت تفریح فرزندان خود را به سیرک و باغ وحش  میبرند..  اشک چشم بیگناهان را ببینند.

همه مخلوقات خدا - چه کوچک و چه بزرگ - باید در شادمانی شروع بهار و سال نو سهیم باشند..

داوینچی پیش بینی کرده بود :‌‌ عاقبت روزی انسان در دنیائی زندگی خواهد کرد که در آن با کشت و کشتار دیگر مخلوقات خدا همردیف کشتار انسان برخورد خواهد شد.

من دنبال گفته داوینچی را میگیرم :  روزی .. مخلوقات دیگر خدا.. زندگیشان بموقع خاتمه خواهد یافت... روزی.. درخت ها قرن ها برپای خواهند بود و به حیوانات کمک خواهند کرد برای نفس کشیدن و لانه کردن پرندگان میان شاخ و برگ ها و معاشقه عاشقان زیر سایه  آن..

روزی.. کشتن.. بدرفتاری .. اسارت.. تجاور .. آزمایشات تحقیقاتی .. سوء استفاده ... به زنچیر کشیدن... مخلوقات دیگر خدا... جرم خواهد بود...  (زنده ام به امید آن روز).

اگر به سفر میروید خوش باشید.   من سالهاست از تهران خارج نشده ام .. این روزها تهران خلوت خواهد شد و گربه های خیابانی گرسنه تر از قبل.. به کسانی که در تهران میمانند توصیه میکنم بیشتر به فکر گربه های محله خود باشند چون در این ایام در سطل های زباله نیز چیز زیادی گیرشان نخواهد آمد.

 Your image is loading...

تــوجــــه ‌:‌

 بچه گربه بسیار زیبا (نر - حدود ٣ ماهه)  واگذار میشود.  خواهر اینجانب بدلیل داشتن ۵ گربه و یک سگ بزرگ در آپارتمان قادر به نگهداری از این طفلکی که صاحبش به خارج رفته و آنرا به او سپرده نمیباشد.  درصورت تمایل کامنت خصوصی بگذارید.

 

/ 149 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
RASKOLINKOF

هرچی آدم لاشی و آش ولاش توی این مملکته برعلیه گربه هارفتار میکنه. تمام دشمنان گربه هاشبیه این یارو عبدل مالک ریگی هرزه هستن[سبز][عصبانی][کلافه][اوغ][اوغ][اوغ][اوغ][عصبانی][عصبانی] جدیدا کشف شده ریگی که همیشه یه ریگی توی کفشش بوده طرفهای حیدرآباد و نظرآباد و اسلام آباد و دشمن آباد درکنار تریاک کشیهاش چندتاگربه روباتیر زده مادرقحبه که بهش میگن.[اوغ] ای ریگی مادرقحبه حیاکن این جهان فانی هرزگیهارو هرچه زودتر رها کن[شیطان] یوهاهاهاهاهاهاهاهاها[شیطان][شیطان][شیطان] من نمیدونم چراهروقت اسم وقیافه این ریگی یادم میاد میخوام از شدت خنده روده برشم.یوهاهاهاهاهاهاهاها[شیطان][شیطان][شیطان]

RASKOLINKOF

وقتی که توی هواپیما این ریگی گربه کش رو دستگیر کرده بودن قیافه اش شبیه این عکس روبرویی شده بود:[خجالت][خجالت][خجالت] یوهاهاهاهاهاهاهاهاهاها[شیطان][شیطان][شیطان]

علی(اهواز)

سلام. یکی از گربه های باغمان که یکساله و ماده است الان حدود 3 روزه که یکی از پاهاش به شدت ورم کرده و زخم عمیقی هم برداشته که فکر میکنم پاش شکسته.خواستم بپرسم ما چکاری میتونیم براش بکنیم؟_(حیوون بیچاره موقع راه رفتن میلنگه) . زخمش رو امروز با بتادین و تتراسایکلین تمیز کردیم خواستم بدونم ضرری براش نداره؟

احمد فلاح

سلام وب جالب و پر محتوايي داري بهت تبريك ميگم اگه علاقه به مطالب روانشناسی داری در وب زیر منتظرت هستم و از نظرات مفیدت پیشاپیش ممنونم با تشکر www.affa110.blogfa.com

امیر

سلام ژاله خانوم منم این روز رو تبریک میگم. چرا چند وقتیه که کم پیدا شدین ؟ من همیشه به وبلاگون میام اما مطلب تازه ای نمی ذارین [ناراحت] به هر حال در هر جا هستین موفق و پاینده باشین. با آرزوی بهترین ها [گل]

مجتبی

ببین داشتن سگ و گربه نشون مدرن بودن نیست. حالم از آدمهای تازه به دوران رسیده بهم می خوره. با فلسفه ی نگهداری این حیوانان مشکل ندارم با مانیفست روشنفکریتون حالم بد میشه. (5 گربه و یک سگ بزرگ) متاسفم برات، عقب مونده.

ایران دوست

درود خوب هستید؟[لبخند] میخواستم ببینم این گربه واگذار شده یا نه. سپاس از شما.[گل][گل]

قاصدک

سلام مرسی که راهنماییم کردی....یعنی به طور سازمانی نمیشه ازشون حمایت کرد؟البته این کارایی که گفتی رو حتما انجام میدم....بازم پیشم بیا...بااجازه لینکت میکنم[لبخند]

علی

من نگهداری میکنم[لبخند]

علی

اگر گربه واگزار نشده من حاضرم[نیشخند][لبخند][خجالت][خرخون]