افتتاح کـافـــه گــربــه در بریتانیا

 

افتتاح کـافـــه گــربــه در بریتانیا

(مطلب زیر را بخوانید و مقایسه کنید با کشور ما که گربه بدبختی حتی اجازه نشستن بیرون درب یک کافی شاپ را ندارد.  فراموش نمیکنم چندی قبل را که با چند تن از دوستان به رستوران گیاه خواری خانه هنرمندان -پارک ایرانشهر رفته بودیم.  و 4 پیشخدمت گردن کلفتی را که بشدت گربه سیاه بدبختی را که بخاطر فرار از سرما آمده بود داخل چطور با لگد و چوب کتک زده و بیرون انداختند)

قرار است در ماه مه‌ امسال کافه‌ای که در آن ده تا پانزده گربه خواهند بود در لندن افتتاح شود. این ایده از ژاپن گرفته شده است که چندین کافه باین منظور وجود دارد. در کافه‌های گربهٔ مشتریها با پرداخت پول بیشتری میتوانند گربه‌ها را ناز و نوازش. یا اینکه مشتریها میتوانند سالیانه با پرداخت یک مبلغ عضویت بدون پرداخت پول اضافه هر بار از ناز کردن گربه‌ها لذت ببرند.

کافه مذکور هنوز افتتاح نشده، لیکن صاحب این کافه می‌گوید که هر روز به طور متوسط پانزده نفر از او درخواست کار در این کافه را میکنند. قرار است این گربه‌ها از پناه‌گاه‌های حیوانات گرفته شوند. 

چند انجمن حمایت حیوانات می‌گویند که نگه‌داری گربه‌ها در کافه‌ها استرس گربه‌ها که به یک مکان ساکت احتیاج دارند را زیاد می‌کند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    
 
 
                   

 

/ 0 نظر / 31 بازدید