دامپزشکــان حیــوان ستیـــز

 

یاد داشتی از یک دوست ناشناس

”از وقتی یجه گربه ها بدنیا آمدند مادرشان مجبور بود بیش از گذشته توی خیابانها دنبال غذا پرسه بزند....وقتی لاستیک سنگین خودرو از روی بدن گربه گذشت هیچکس حتی خود راننده عجول هم صدای آخرین ناله او را نشنید. چند قطره شیر از سینه له شده  اش روی آسفالت خیابان چکیده بود.قطرات شیری که بجه گربه های گرسنه با سروصدای فراوان بیصبرانه انتظارش را میکشیدند."

سلام من هم مثل شما عاشق گربه ها هستم و بارها بخاطر غذا دادن و تیمار آنها مورد شماتت برخی همسایه های بی رحم قرار گرفته ام. این داستانک را به امید بیدار شدن وجدان برخی از این گونه آدمها نوشتم و به چند روزنامه ارسال کردم ولی ناامیدتر شدم.من هم چون شما در این مورد خاطرات زیادی دارم. انشاالله با شما بیشتر تماس خواهم گرفت.

(شاهرخ گرامی معلومه جراید چنین مطلبی را درج نمیکنند. مگه هنوز نفهمیدی بیشتر مردم این مملکت حیوان ستیزهای دو آتشه هستند که امیدوارم روزی به سزای اعمال خود برسند)

 

حالا دیگه با اطمینان میشه گفت  ساکنین این سرزمین حیوان ستیز ترین انسانهای کره زمین هستند.  میگی چرا؟  بدلیل اینکه نه تنها مردم عادی.. بلکه کسانی که رشته دامپزشکی را انتخاب کرده اند اکثرا هیچ علاقه ای به حیوانات ندارند  (البته بگذریم از دامپزشکانی که مخصوص معاینه و اطمینان از سلامت حیوانات برای شکم چرانی انسانها هستند).

یکی از دامپزشکانی که چندین ساله دشمنی خود را با حیوانات خصوصا"  گربه های شهری در جراید و مصاحبه های گوناگون ابراز میکنه .. دکتر پیام محبی رئیس بیمارستان دامپزشکی تهرانه که از صدقه سر سگ و گربه ها کلی پول به جیب میزنه.   دلیل  دشمنی ایشان با حیوانات شهری و ترس ایشان از مدفوع گربه ها و یا سرایت بیماری از گربه ها به انسان برای من و هر انسان حیوان دوست دیگری قابل درک نیست.  امیدوارم حیوان دوستان واقعی از مراجعه به این بیمارستان !! خود داری کنند.. چرا؟  الان دلیلش را براتون مینویسم..  اگر گربه خیابانی تصادفی یا بیمار پیدا کنید و از روی دلسوزی ببرید برای ویزیت ،  دامپزشکان محترم بدون چون و چرا  حکم مرگش را صادرمیکنند و اگر حیوان خودتان باشه فوری  یک تست خون میگیرند (که خودشان هم زیاد ازش سر در نمیاورند) و یک نسخه متشابه به شما میدهند  (که درآن بطور حتم نوشته شده روزی یکبار حیوان را بیاورید برای تزریق).. خودم با چشم خودم بعد از مراجعه 10 نفر نسخه های صادره را مشاهده کردم که همه یکسان بودند.   من شخصا" از روی اجبار یک روز تعطیل مجبور شدم گربه نازنینم  را به آنجا ببرم.  45 دقیقه روی پا ایستادم.. ازش تست خون گرفتند بعد هم هرچه سئوال کردم بی جواب ماند..

 

دکتر مشکل گربه من چیه؟

فکر کنم یک نوع ویروس باشه.

 خطرناکه ؟  من 3 تا گربه دیگه درخانه  دارم  قابل انتقال به گربه های دیگر هست؟

 مطمن نیستم حالا میخوای قرنطینه اش کن....

 

  خلاصه ما گربه مان را بردیم خانه و فردا صبح به دامپزشک خودش مراجعه کردیم که با خوردن 2 روز شربت سفالکسین حالش خوب شد و هیچ نیازی به این همه تزریق و بستن آنژیو کت (که اونم سرش کج بود و اصلا"‌ درش باز نمیشد که من بتونم تزریق کنم) و این حرفها نداشت....

آقای دکتر پیام محبی از شما خواهش میکنم دست از سر حیوانات (خصوصا" گربه های خیابانی)  بردارید.  این کینه از حیوانات بیگناه شهری را دور بیاندازید و سعی کنید ذهن مردم حیوان ستیز را با ابراز واقعیات روشن کنید و بیش از این نمک روی زخمهای چرکین دل آنها نپاشید.   اینقدر نگران مدفوع گربه ها نباشیید. خودتان که بطور حتم اهل مطالعه هستید و آخرین یافته محققین در مورد توکسوپلاسموز  را مرور میفرمائید... منبع اصلی انتقال توکسوپلاسموز به انسان گوشت حیوانات کشته شده برای شکمچرانی است و نه مدفوع گربه ها... انگل باید وارد جهاز هاضمه بشه تا انسان را درگیر کنه... یعنی باید دست بزنیم به مدفوع  گربه بعد بدون شستن دستمان را بگذاریم دهنمان تا انگل وارد بدنمان بشه.. خودتان خوب میدانید  خانمهای محترم ایرانی اغلب گوشت گوسفند  را روی پیشخوان  آشپزخانه میبرند و تکه تکه میکنند و با همان دست مالیده شده به جسد آلوده  حیوان حبه ای انگور یا تکه ای نان به دهان میگذارندو مبتلا میشوند.. بعد دکتر یا دامپزشکی با اخلاقیات شما حتما" بعد از مراجعه این خانم باو خواهد گفت  : گربه داری؟  اگر جواب مثبت باشه که وای به حال گربه بدبخت و اگر منفی باشه جواب میدهید که حتما" گربه از حیاط یا راه پله های مجتمع رد شده و شما را مبتلا کرده .. غیر از اینه ؟!   

 جناب دکترمحترم خدائیش  طی یکسال گذشته چند مورد مرگ و بیماری شدید از گربه را مشاهده کرده اید  یا خبرش را از همکار دیگری شنیده اید؟  در مملکتی که روزانه  دست کم ده ها نفر براثر آلودگی هوا و آنفولانزاهای مختلف و ایدز و سرطان و  تناول گوشت و چربی فراوان روانه آن دنیا میشوند،   آیا کسی از گربه بیماری گرفته و مرده که ما خبر نداریم و فقط شما با خبرید؟  درضمن هیچ نهادی تا بحال مرگ حیوانات باغ وحش بر اثر مشمشه را تائید نکرده.. شما چطور با اطمینان از آلودگی گربه های باغ و حش و حتی گربه های شهر تهران صحبت میکنید.  واقعا"‌شرم آوره و یکروز بعد در مصاحبه ای دیگر ابراز میدارید که بیماری شیرها مشمشه نبوده و نباید کشته میشدند!!!‌  حتما"‌ همین روزها از شما خواهیم شنید که حتما"‌ گربه های بدبخت ناقل مشمشه و بیماری به ببر سیبریائی و شیرهای باغ وحش بوده اند (ازشما هیچ چیز بعید نیست).  

در زیر توجه کنید به نوشته یک دانشجوی دامپزشکی که از روی علاقه به حیوانات این رشته را انتخاب کرده :

‌ آنقدر در  ایران دامپزشک ها بر خلاف آن چیزی که باید باشند،هستند که هرکسی بخواهد وجهه خوبی از این رشته نشان بدهد باز هم موفق نمیشود !.... قبلا" سعی می کردم خودم و دیگران را به آینده دامپزشکی امیدوار کنم ولی حالا اعتراف می کنم که داشتم خودمو گول می زدم!.... منتظر روزهای وحشتناکی باید باشید... دانشجوها هیچ ارزشی برای جان حیوانات  قائل نیستند.... مشت نشانه خروار است... در کلاس 60 نفره ما فقط سه نفر هستیم که تفکرمان فقط حمایت از حیوانات و سلامتی آنهاست یعنی وظیفه اصلی یک دامپزشک!... یک مشت روانی که کشتن حیوانات جزو خاطرات کودکی و افتخارات الانشان است،  درحال گرفتن مدرک دامپزشکی هستند .. خدا به داد حیوانها برسد!... یک مشت دکتر بی سواد که فقط می خواهند  پول در بیاورند  و احتمالا" تنها کاری که مرتبط با حیوانات انجام میدهند مدیریت یک پت شاپ خواهد بود، در راهند ... کمتر از دوسال دیگه فارغ التحصیل میشوند!... من که واقعا" دارم روانی میشم وسط اینها... دلم میخواهد فرار کنم از این مملکت ، بروم یه جایی که وقتی حیوانات رو با عشق و علاقه درمان می کنم کسی نگاه چپ بهم نکنه....  نتوانستم برای دامپزشکی کاری بکنم... دلم می خواست این رشته را نجات دهم ... تا این رشته و دانشجوهای آن نجات پیدا نکنند، نجات حیوانات از این وضعیت غیر ممکنه!... فکر کنم یه مقدار رویایی فکر می کردم اون اوایل.... تنهایی نمیشه کاری کرد!

  

ناگفته نماند عده ای از حیوان دوستان این مملکت نیز..!!!! که خود را حامیان حیوانات بی سرپرست یا حیوانات خیابانی مینامند.. بعد از پیدا کردن گربه تصادفی یا سگ آسیب دیده ساده ترین راه .. یعنی مرگ با ترحم را برای حیوان تجویز میکنند. امیدوارم این حامیان عزیز... دوستان و یاران ما... قبل از تصمیم گیری درمورد زندگی یا مرگ حیوان .. تا جائی که امکان دارد سعی در کمک کردن و زنده نگهداشتن حیوان بنمایند و با اولین ویزیت و ابراز عقیده دامپزشک مرتبط در خواباندن گربه یا سگ... براحتی اجازه اینکار را صادر نکنند. حیوانات هم حق زندگی دارند.

 

عزیزم منو ببخش... نیت من نجات تو از بیماری بود.. اصلا"‌ فکرش را نمیکردم زیر تیغ جراحی از دنیا بری.. دوستت دارم و همیشه به یادت هستم... تصورم این بود که حالت خوب بشه و من با یافتن سرپرست دیگری برای آنا ..تو را کنار خودم نگهداری کنم.. بدن ضعیفت را ببینم که روز بروز قویتر بشه و یک گربه نر گردن کلفت بشی.. باورت میشه الان اشکم سرازیر شد؟  هر وقت بیادت میافتم.. بیاد آن نگاه های قشنگت میافتم اشکم سرازیر میشه.. دوستت دارم.. منو ببخش

  

   

/ 46 نظر / 54 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا ترابی

درد ما می دونی چیه؟ منظورم یکی مثل منه که میخوان یه دامپزشک واقعی باشن!.... از طرفی یه سری از این دکترهایی که شما هم اسمشون رو می دونید همش با حرفها و کارهاشون آینده مارو خراب می کنن.... از طرف دیگه ما میگیم بی خیال حرف اینا..ما مسیر خودمون رو می ریم ولی باز هم یه عده دیگه که ربطی هم به دامپزشکی ندارن میان و همه چیز رو خراب می کنن... هرچی ما زحمت بکشیم و اونوقت با یه گلوله تمام..... اصلا" نفهمیدم چی نوشتم... حالم خوش نیست... قاتلین شهرداری هوشی رو کشتن!

لوسی

روز خوبی داشته باشید. [گل][گل] [گل]

لئون

سلام ژاله عزیز چهار شنبه قبل آخرین بخیه بچه گربه را هم دکتر کشید و خوشحالم از اینکه پس از این عمل همان رفتار و شیطنت های قبلی خود را دارد .آن خاک مخصوص گربه هم خیلی کار ها را آسان تر میکند و بسیار سپاسگذارم . [گل][گل] [گل]

فاطمه

[سلام ژاله جون خوب هستین؟؟ من این دوروز نتونستم سری بزنم ویه کم بی خبرم .. خیلی متاسفم که یه جورایی همیشه حامل خبر بد هستم امروز که اومدم شرکت متوجه شدم که 4 تا ازگربه هارو بردن طفلک یکیشون گربه نری بود که این مدت برای جفت گیری می اومد خیلی ناراحت کننده بود حسابی اعصابم ریخت بهم ..[گریه][گریه] خدا ان شاا.. جوابشون روبده .. گربه ها10 تایی می شدن .. یه مشت ادم احمق عوضی اینجا هستن دیگه نه تنها مدیریت که چندتا از به اصطلاح انسان های مزخرف دیگه هم با این گربه ها مشکل داشتن احمق بابا چه می فهمن ازکارگر گرفته تا مدیرهای میانی ومدیر عامل یه مشت احمق بابا چه کارتون داشتن آخه [گریه][گریه][گریه] خدایااااااااااااااااااا.. نمی دونم طفلک این آقایی که به من کمک می کرد برای غذارسانی به گربه هارو مجبور کرده بودن اون بیچاره چندین بار پیچونده بود اما دیگه دستوری بوده می دونید که استبداد کاری توی این مملکت یعنی چی ؟؟؟ امیدوارم که برای آرامش من نگفته باشه که بردن یه جایی که خوبه می گه منطقه مسکونی وخلوت هستش وخیلی کسی با اینا کارنداره ؟؟؟؟ خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااا.. این اشرف مخلوقات چقدر حقیر وناتوان[گریه]

فاطمه

به خدا ژاله جون من همین کاررو می کنم اصلاَ داخل شرکت ابدا بهشون غذا نمی دم می رم بیرون براشون می ریزم اونم تازه نه جلوی درب شرکت طفلی ها تامنو می بینن خودشون میان دنبالم .. اما به این حیاط لعنتی عادت کردن می رن لابلای پالت ها می خوابن انقدر حالمو گرفتن که نگو[گریه]خداروشکر آقای نوروزی خیلی انسان خوبی وگفت خیالت راحت باشه بردیم وردآورد سمت خونه های مسکونی ولشون کردیم - آره مطمئنه خودش با اونا رفته .گفت که لااقل اونجا می تونن چیزی گیر بیارن ( اگه بتونن با محیط اخت بشن ؟؟؟؟[گریه]).. حماقت انتهانداره یا توهمسایگی که به 2 تا طفل معصوم رحم نکرد نه اینجا درمحل کارم همیشه حماقت وخریت هست .. بنده خدا آقای نوروزی چند ماه پیچوندشون تا دیروز دوباره ازسرناهار بلندش کرده بودن خیلی ناراحته واعصابش داقون .. تازه بی شرفی تا اینجاست که گربه یه کم مالیده به لباس این بنده خدا بد نگهبانی به اتاق راهش نداده که تو الان کثیفی فکرکن ؟؟؟ کثیف خودشون می گن ببر خودشون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!! خیلی اعصابش به هم ریخته بود.. میگه من این دوروز حسابی بهشون رسیدم نذاشتم گشنه برن ... خدا جای حق نشسته اینا پاشو می خورن ...[گریه]

ava

سلام وخسته نباشید.خانم فتوره چی دکتر محبی اونقدرام که میگین آدم بدی نیست.پول به جیب زدن از هر راهی شیوه زندگی کردن تو ایرانه. اما این آقای دکتر هم کم زحمت نمیکشن.شما اگر در عرض یک هفته 4 تا گربه تصادفی وسخت صدمه دیده پیدا کنید آیا میتونید پول دوا درمون همشونو بدین؟میتونین از همشون نگه داری کنین؟ اگرنه ، آدمهای مناسبی میتونید پیدا کنین که این گربه هارو واگذار کنید؟ سخته...خیلی مشکله... من برای زندگی هیچ موجودی تصمیم نمیگیرم.حتی سوسکها حمامم رو نمیکشم اما کسی رو هم متهم به بی احساسی و پول دوستی و جنایت نمیکنم... ممنون از وقتی که گذاشتین وموفق باشین آوا

جکیل

هر وقت نوشته هاتو می خونم دلم می گیره-تو یکی از پستهام نوشتم که چقدر حیوونا رو دوست دارم-ولی دوست داشتن بدون عمل به چه درد می خوره کاش واقعا می شد یه پناهگاه واسه حیوونای مریض ساخت

دکتر سمپاتیک

سلام دوست عزیز بعد از مدت ها دوری سعادت خواندن این پست شما را داشتم.حیف است حامیان به این خوبی حیوانات از حمایت انسانی خود در این مقوله محروم باشند.احساس شما قابل ستایش هست و این احساس زمانی زیبا تر میشود که مطالب انتقادی خود را با توهین و اهانت به یک شخص و یا جامعه از افراد پیش نبرید.همانطور که رویت نسخه های روتین و تکراری از فوق تخصص های پزشکی چندان شما را آشفته نمیکند دیدن کارهای روتین درمانی حیوانات نباید چندان عجیب به نظر شما بیاید.ندادن جواب قاطع قبل از آرمایش خون کار درست تری است تا دادن یه آنتی بیوتیک قبل از گرفتن سی بی سی .در هر حال اصل مطلب شما کاملا درست و منطقی است ولی در بیان موضوعات مرتبط خواهشا کمی دور از جبهه گیری های اجتماعی باشید.

elahe

سلام ژاله جون..خوبی؟ [لبخند]اسمم الهس .... راستش تازگیا یه بچه گربه پیداکردم.....بابت حرفایه قشنگت ممنون....باعث شد نگرانیم ازبیماریهایه شایع رفع بشه..............ولی یه سوال داشتم چطورمیتونم گربه کوچولومو تمیز کنم؟؟؟آخه از÷ب بدش میاد؟ درضمن گربم مادس چْطورعقیمش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟باید برم پیش دامپزشک؟درکل هیچ نوع اطلاعاتی ندارم.......اگه راهنماییم کنی ممنون میشم.........بازم ممنونم خیلی مهربونید.......[ماچ]