حکایت جشنواره حیوانات خانگی در ایرانزمین

متاسفانه اطلاعات اینجانب در مورد جشنواره حیوانات خانگی در پارک چیتگر کامل نبود و وقت کافی برای تحقیق بیشتر نداشتم.  گویا جشنواره فوق با همکاری موزه حیات وحش هشت چنار و کمیته محیط زیست شرکت توسعه و رشد ( خــردورز)  برگزار گردیده که مسئولین آن از حامیان محیط زیست و حیوانات میباشند.  ضمن پوزش از برگزار کنندگان جشنواره امیدوارم در آینده قدم های مثبتی با همکاری مسئولین فوق جهت بهبودی وضعیت حیوانات این کشور برداشته شود.

چندی قبل یکی از جراید حیوان ستیز مصاحبه ای داشت با جناب دکتر کهرم، دارای دکترای محیط زیست طبیعی.. ایشان گویا دکترای خود را در رشته پرنده شناسی نیز در انگلستان کسب کرده اند و درحال حاضر علاوه بر اینکه استاد دانشگاه هستند به گفته خودشان شغل اصلی شان شکاربانی است. متفکر 

بگفته ایشان در یکی از روزنامه های مهمل باف درباره گربه های بدبخت و بیچاره ایرانزمین و سطل‌های مکانیزه  (البته اگر روزنامه فوق سخنان ایشان را تغییر نداده باشد)   «داخل هر سطلی 5-6 گربه مشغول غذا خوردن هستند. یکی از نزدیکان من وقتی داشت زباله در این سطل‌ها می‌انداخت با هجوم یک گربه مواجه شد که روی دست و صورتش پنجه کشید.  او اکنون مشکوک به هاری است. به همین راحتی یک شهروند در شمال تهران، وقتی دارد به وظایف شهروندی‌اش عمل می‌کند، توسط یک گربه مجروح می‌شود.» !!!!!   (وقتی یک به اصطلاح دوستدار طبیعت چنین بگوید از عوام چه انتظار میتوان داشت؟؟؟).

حال باید پرسید کجا ۵-۶ تا گربه با هم در یکزمان قادرند بروند داخل سطل های دکله شهرداری.. اگر یکی بتواند برود درون این سطل ها  و یک تکه استخوان پیدا کند خیلی شاهکار نموده است.. از طرفی مگر آدم٢پا ها چیزی هم باقی میگذارند که ۶ تا گربه آنهم  در هر سطل زباله تعجب سورچرانی کنند.  مگر نمیبینید آدم2پاها  چقدر کیسه زباله روی هم میریزند درون این سطل ها و تازه جا کم میاید و چون در هرکوچه فقط یک سطل موجود میباشد نصف پیاده رو را هم پر میکنند و یکی هم بدشانس مثل من گیر میاید سطل روبروی خانه اش نصب میشود و ساعت ٣ صبح با صداهای وحشتناک ماشین های مخصوص از خواب میپرد...  گربه بدبخت خیلی بتواند همت کند بپرد روی کیسه های روئی سطل  چون اگر برود زیر کیسه ها که خفه میشود.  حال  ۵-۶ تا گربه همزمان چگونه میتوانند وارد سطل دکله شهرداری شده و پارتی بگیرند و سور چرانی کنند و به انسانهای وظیفه شناس نیز حمله کنند و آنها را مجروح سازند !!!  فقط خدا داند و بس.
بجای بدگوئی از گربه ها لطف کنید کمی رحم و شفقت به انسانها بیاموزید. به آنها آموزش بدهید غذای مانده قابل استفاده گربه های گرسنه را جدا در ظرفی یکبار مصرف زیر سطل های دکله بگذارند تا از حمله گربه ها از درون سطل هم درامان باشند. نیشخند  وقتی تبلیغات کانال های تلویزیونی کشورهای متمدن و حتی ترکیه و امارات در مورد رعایت حقوق حیوانات را میبینم و با تبلیغات ضد حیوانی تلویزیون ایران مقایسه میکنم گریه ام میگیرد.   درکشور ترکیه خود شهرداری از مغازه داران و مردم میخواهد به حیوانات گرسنه کمک کنند و حال در مملکت ما رسانه ها مردم را بیشتر تشویق به بدرفتاری با حیوانات مینمایند.

تفاوت ز کجا .... تا به کجا .... 

 
رفتار یک سرباز آمریکائی با گربه خیابانی در عراق 

  

عملیات نجات سگ ها در زلزله هائیتی

 


عملیات نجات حیوانات بعد از سیل فیلیپین

 

 

 

دوستان سبز اندیشم.. گربه خوشگلی که در عکس زیر میبینید در مجتمعی واقع در سعادت آباد زندگی میکرد که بجرم سیاه بودن و بد یمن بودن توسط لگد یک نامروت دیافراگمش پاره شد.  یکی از انسانهای واقعی ساکن آن مجتمع حیوان را از مرگ حتمی نجات داد.   بطور خلاصه گربه بدبخت با کمک چند انسان واقعی بعد از انجام جراحی بسیار سختی سلامتی خود را بازیافت و هم اکنون نزد یکی از دوستان زندگی میکند.  دوست مورد بحث بدلیل داشتن یک گربه خانگی دیگر و نساختن 2 گربه باهم قادر به نگهداری این گربه ماده (پم پم) نمیباشد.  آیا کسی مایل است از این گربه نگهداری کند؟  والله ثواب داره.

اینجانب بدلیل داشتن 3 گربه در آپارتمان قادر به نگهداری نمیباشم وگرنه خودم حتما" میگرفتمش چون عاشق گربه سیاه هستم.

این گربه 7 ماهه است و ماده و عقیم شده

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی پم پم   کلیک کنید

 

 

/ 138 نظر / 136 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیکابان

ژاله جون! ممنون از محبت شما... اگه برام ایمیل کنید که خیلی خوب میشه... یا پست های مربوط به این شازده ها!!! رو بدونم در چه ماه وسالی هستن یه جورایی عکس ها رو هم باز می کنیم[چشمک][نیشخند]

بنجامین

سلام بر بانوی عزیز و حامی سر سخت حیوانات. ژاله جان 8مارس روز جهانی زن را به شما تبریک می گویم با آرزوی بهترینها برای شما. بهم سر بزن به روزم. بدرورد[گل]

رهگذر

با درود 8 مارس روز جهاني زن بر شما دوست عزيز مباركباد به اميد برابري[گل]

RASKOLINKOF

مامان احتمالا من تاچند ماهه آینده برای همیشه ازاین مملکت می رم ودیگه هیچ وقت برنمی گردم.

RASKOLINKOF

[گل] تقدیم به مامان خوبم

انجمن اسب ایران

سلام خانم فتوره چی. من در زمینه اسب و سگ بزرگترین سایهای اینترنی در ایران را دارم. در زمینه گربه ایرانی هم مایل به ایجاد یک سایت بزرگ هستم. آیا مایل به همکاری هستید؟ برتون ایمیل هم فرستادم در ضمن.

default

من خودم اینقدر تحت ظلمم که هواسم به حیوونا نمی ره[ناراحت] من تو وبلاگم عموما از ظلم به انسان مینویسم

ایران دوست

درود بر شما نازنین.[گل] خوب هستید؟ آف های من به دست شما رسید؟[لبخند][قلب]

ایران دوست

برای من کامنت گذاشته بودید که شماره ام را برای شما بفرستم من هم اف گذاشتم که بی ادبی نباشد.[لبخند]