ظلم و ستم به حیوانات این سرزمین همچنان.. ادامه دارد

تعطیلات سال جدید مثل برق و باد گذشت.. البته برای من فرق چندانی نداشت و تنها تفاوت این بود که خیابانها خلوت بود و نتیجتا" کمتر با صدای دزدگیر اتومبیل آدم های خودخواه نیمه شب ها از خواب پریدم. استراحت درست و حسابی نتوانستم بکنم چون طبق معمول و عادت گربه های خودم سر ساعت ۶ صبح بیدارم میکنند تا تشریف ببرند در حیاط مجتمع برای هوا خوری و گردش (هرچی به این آقای مهندس فیلیپ گفتم ساعت عوض شده و تعطیلاته و مردم مسافرتند دیر تر هم میشه بری بیرون که با دیدن آدم ها وحشت نکنی.. حالیش نشد که نشد ناراحت ).                                                  

 

   آقای فیلیپ

 

کامنت زیر را یک انسان واقعی روی پست قبلی فرستاده :‌

سلام من از طرفداران حیوانات هستم. چند روزه پیش داشتم از سید خندان رد میشدم که یک آقای نیمه محترم از 206 خود پیاده شد و 5 تا بچه گربه ی شیرخواره را که داخل یک جعبه بودند ریخت توی جوب آب! من در نهایت ناباوری و ناراحتی مجبور شدم بچه گربه هارو که نیمه جون بودند بیارم خونه اما الان شرایط بدی دارم. چون سگ خانگی ام به شدت پارس میکنه و پدر و مادرم هم در آپارتمانشون دارن از 9 تا گربه نگهداری میکنند و جایی برای اینها نیست.البته با هر وضعی بود 2 هفته ست که نگهشون داشتم و دارن دندون در میارن! اگه میشه کمکم کنید که بتونم اینهارو به پناهگاه گربه ها بسپرم و گاهی بتونم بهشون سر بزنم.... هر کمکی که لازم باشه خصوصا مالی تا هر زمان که احتیاج باشه خودم و خانواده ام  انجام میدیم. در ضمن در مورد هر اقدامی که در زمینه ی حمایت از حیوانات میخواهید انجام بدین میتونید روی کمک منم حساب کنید.

بله دوستان خوبم همانطور که میبینید با شروع فصل بهار و زایمان گربه های بدبخت، سرازیر شدن بچه گربه ها داخل جوی آب و سطل زباله شهرداری و ... بدست ایرانزمینیان  با فرهنگ ٣٠٠٠ ساله از سر گرفته شد.    

سال گذشته  فکر میکردم رفتار مردم  با حیوانات بهتر شده  ولی متاسفانه از اول سال شاهد ستمکاریهای ٢پا هانسبت به حیوانات بودم.   تعدادی از جوانان (شاید ١٠ درصد) دیدشان نسبت به حیوانات تغییر یافته و تا حدی ترس و وحشتشان از گرفتن مرض از گربه و سگ و پرنده (البته نه برای شکم چرانی) و حتی ماهی قرمز سفره هفت سین آخ از بین رفته و در تهران وبعضی شهرستانها ‌در بعضی محله ها هستند کسانی که به حیوانات و پرندگان غذا رسانی میکنند.. ولی هنوز راه بسیار درازی  در پیش است تا آدم2 پا ها همگی تبدیل شوند به انســان واقعی !!.. هنوز شب ها وقتی ساکم را پر میکنم و میروم به چندین  کوچه و خیابان برای غذا دادن به گربه ها.. در دلم  کلی بد و بیراه نثار مردم میکنم که این همه ساختمان و این همه غذا چطور  هیچکس بفکر کمک رسانی به حیوانات گرسنه نیست ؟    گاهی خوشحال میشوم از  اینکه میبینم در کوجه ای چند مغازه دار گربه ای را در پناه گرفته اند و بهش کمی رسیدگی میکنند.. ولی چه فایده چون همین افراد با گذشت چند وقت گربه را میبرند و جای دیگری رها میکنند. عین این قضیه ٢ مورد در طول این هفته اتفاق  افتاد .. گربه ای بسیار اهلی و مهربان که همیشه در پیاده رو کنار یک میوه فروشی رفت و آمد میکرد و بنظر میرسید  میوه فروش و مغازه های دور و بر با او مهربانند. من نیز گاهی برای گربه غذائی میبردم چون اکثرا"‌ گرسنه بود.   تا اینکه گربه غیبش زد و از زیر زبان  میوه فروش  کشیدم که گربه را برده اند و در محله دیگری رها کرده اند چون  خانم های مشتری از گربه وحشت داشتند و ممکن بود دیگر از مغازه اش خرید نکنند. نمیدانید چه غوغائی در مغازه بپا کردم. هر چی بد و بیراه بود نثارشان کردم و یک آقای متشخص هم دمش گرم با من هم صدائی میکرد.   مورد دیگر گربه ای بود که کنار یک آژانس تاکسی  ٢ سالی پرسه میزد و اصلا" ‌نفهمیدم چه کسی و به چه دلیل با وجود اینکه تازه زایمان کرده بود از آن محل بردش ؟!  حدود ٨ ماه قبل بچه گربه زیر ٢ ماهه ای را از داخل محوطه موتور یک پراید بیرون آوردم و آقایی در یکی از ساختمانهای مجاور نگهداریش را تقبل کرد. این شخص مهربان با داشتن زن و فرزند همیشه تنها بنظر میرسید و این گربه برابش مثل یک دوست خوب شده بود. هر روز با شوق و ذوق از سر کار برمیگشت و ناهار روزانه خودش را که برای گربه گذاشته بود بهش میداد و چند ساعتی با گربه بازی میکرد.  گربه را چون ماده بود عقیم کرد که مثل گربه قبلی فصل جفت گیری زیر لاستیک های اتومبیل کشته نشه . این گربه در قسمت زیرین ساختمان که انباریها قرار داشتند زندگی میکرد و هیچ آزاری برای هیچکس نداشت. تا اینکه یک روز صبح غیب شد... یعنی یکی از ٢پاهای ساختمان اونو برد و خدا میداند  کجا رها کرد.   این گربه از بچگی کنار این شخص بزرگ شده و غذا خورده بود و بطور مسلم مثل گربه های دیگر قادر به یافتن غذا نیست.  خدا میداند چقدر طول خواهد کشید تا طفلکی در جائی که رهایش کرده اند از گرسنگی تلف شود.. واقعا"‌ تف به تو ای آدم٢پای ظالم و بی انصاف که زندگی و حق حیات را فقط حق خودت میدانی. امیدوارم خدای بزرگ و مهربان تلافی این ظلم ها را سر شما در بیاورد.   

از طرف دیگر تعدادی از کسانی که  مسئولیت گربه ای را تقبل  میکنند، بعد از٢-٣ ماه تلفن زده و ابراز میکنند که قادر به نگهداری گربه بیش از این نیستند.  یکی از موارد زن و شوهر جوانی بودند که مسئولیت نگهداری گربه ای که بطور کامل سالم نبود را بعهده گرفته بودند و اول کار  کلی پول خرجش کردند. این گربه بطور مادر زاد حفره کوچکی در سق دهانش هست که باعث میشود همیشه مقداری غذا از حفره بینی اش بیرون بیاید.  چند بار جراحی شد ولی بدون نتیجه.  دور و بریها همه از جوان مهربانی !!!  که نگهداری اونو تقبل کرده بود تشکر میکردند و میگفتند کاش همه مردم به حیوانات خودشان اینطور رسیدگی میکردند !!!‌تا اینکه روزی تماس گرفت و گفت من قادر به نگهداری  این گربه نیستم چون میخواهم یک توله سگ بیاورم..  (عین اسباب بازی.. گربه دلشان را زد و خواستند اسباب بازی جدیدتری برای خودشان تهیه کنند).   مشاهده اینگونه  موارد باعث میشود کمی امیدواری هم که پیدا میکنیم از بین برود.   واقعا"‌ملت بد دل و بیرحمی داریم.. خودمانیم هر چه بلا سر این ملت بیاید حق مسلمشان است..

 

دست کم روزی یکی دونفر بمن زنگ میزنند در رابطه با مسائل گربه ها... خواهش میکنم به نکات زیر توجه کنید.

 

همانطور که قبلا"‌  به کرات نوشتم..  من خودم  4 گربه در منزل (یک آپارتمان 100 متری) دارم و به حدود 50 گربه نیز غذا رسانی میکنم.  والله بخدا جای اضافی برای گربه های شما ندارم. خواهش میکنم اگر تماس میگیرید فقط برای سئوال و جواب باشد نه برای سپردن گربه های خانگی و یا حتی کوچه و خیابانتان به اینجانب.. گاهی خونم از حرفهای شما بجوش میاید و ناخودآگاه بد برخورد میکنم.  

 

 

 اگر گربه ای میاورید و نگهداری میکنید حتما"‌ عقیمش کنید تا بعد با مشکل روبرو نشوید.   گربه نر بعد از یکسالگی کلافه میشود و شروع میکند به علامت گذاری به در و دیوار و وسائل خانه که بوی بسیار زننده ای دارد.  اگر عقیم بشود این عادت را از دست میدهد و دیگر بیتابی نمیکند برای رفتن بیرون و کتک خوردن از گربه های قوی تر و آدم2پاها و رفتن زیر ماشین و له شدن.   گربه ماده خانگی باید در 7 ماهگی عقیم شود وگرنه با صداهای سرسام آور و زوزه هایش باعث سلب آسایش شما میشود.  اگر هم برود و جفت گیری کند که بعد بچه هایش میمانند روی دستتان و نمیدانید چکارشان کنید.

 

اگر به گربه های کوچه دوست دارید غذا رسانی کنید (که عملی است بسیار شایسته که از چشم خداوند دور نخواهد ماند).  همه گربه ها را یک جا جمع نکنید که در چشم بخیل آدم2پا ها بیاید و شروع کنند به شما گیر دادن.   سعی کنید در گوشه های خلوت کوچه و یا نزدیک سطل های زباله شهرداری به آنها غذا بدهید.  در محوطه مجتمع و یا بالکن خود به هیچ وجه اینکار را نکنید چون مطمئنا" ‌با اعتراض ساکنین مواجه خواهید شد.  اگر احیانا"‌در محوطه مجتمع به یکی دو حیوان غذا میدهید تمام آثار آنرا پاک کنید. نگذارید ظرف یکبار مصرف یا تکه استخوان و هر چیزی که نشان بدهد شما به گربه غذا داده اید روی زمین بماند چون باعث میشود به شما گیر بدهند.  همانهائی که فرزندان دلبندشان تمام مجتمع را کثیف میکنند و به چشم خود دیده ام در گوشه و کنار پارکینگ و حیاط آشغال میریزند و  ادراد میکنند مطمئنا" به شما که به 2 حیوان گرسنه غذا میدهید گیر خواهند داد.  دیروز خانمی بمن زنگ زد که من از روی عادت روی تراس خانه ام به 10 گربه غذا میدهم که همه مجتمع دارند بمن اعتراض میکنند حال من چه باید بکنم.  آیا شما جائی را ندارید اینها را ببرید.  خانم محترم اولا"‌من جائی ندارم در ثانی اشتباه از خودتان است چرا از روز اول گربه ها را در تراس خود غذا دادید تا الان اینجور به دردسر بیافتید. از طرفی شما به چه حقی میخواهید گربه های سن و سال دار آن محله را جمع کنید ببرید جای دیگر.. سعی کنید بهشان غذا ندهید و یا ببرید در کوچه اینکار را بکنید.  ....

خانم دیگری زنگ زد که من در نارمک هستم و گربه ها را دوست دارم ولی مردم این محله خیلی وحشی هستند بیائید گربه های محل را جمع کنید و ببرید....  گفتم خانم بجای اینکه به بنده امر و نهی کنید گربه های شما را جمع آوری کنم معلوم نیست کجا ببرم بروید با این وحشی های بدوی برخورد کنید.  با آنها صحبت کنید و سعی کنید ارشادشان کنید دست از توحش بردارند.  چرا خودتان را مخفی میکنید و حتی شما که مثلا"‌حیوان دوست هستید از این احساس خودتان خجالت میکشید!!!  من افتخار میکنم که عاشق تمام مخلوقات خداوند هستم.  نترسید شجاع باشید و آدم ها و کودکان وحشی را آموزش دهید.  اگر با شما برخورد کردند بجای ترس و لرز جوابشان را بدهید و کوتاه نیائید.

درخاتمه  لینک زیر را درمورد تصمیمات مجلس در مبارزه با حیوانات خطرناک برای سلامتی آدم ٢پاها  آختعجب بخوانید (من هنوز که هنوزه سر در نیاوردم از این خطرات... لعنت به ستمکاران که به بهانه های مختلف به مخلوقات دیگر خداوند گیر میدهند و ذهن بیمار ایرانزمینیان را مشوش میکنند و متاسفم برای آدم٢پاهائی که هنوز این حرف ها را باور میکنند.   خسته شدم از بس در مورد این مسائل در کوچه و خیابان با خانمهای متشخص و شیک پوش جر و بحث کردم

 

http://www.hakimemehr.ir/news/show_detail.asp?id=5505

 

در کدام کشور دنیا تا بحال چنین چیزی دیده یا شنیده شده است  که  دغدغه نمایندگان محترم مجلس حیوانات بدبخت و بیگناه  باشند و ساعات کاری خود را در مورد ممنوعیت و مبارزه با نگهدارندگان سگ و گربه .. جر و بحث کنند... گویا کشور گل و بلبل ما.. ایرانزمین... هیچ مشکل دیگری غیر از وجود حیوانات خطـــرنـــآک  (البته پرواضح است که هیچ حیوانی خطرناک تر از نوع ٢ پای آن یعنی آدمیزاد نیست )  و بیمــآریــزا و مهلک و نجس العین  ندارد. من بجای نمانیدگان محترم شرمنده ام....  ای نمایندگان محترم و مسلمان.. حیوانات هم حق و حقوقی دارند.. لطف کنید دست کم به احادیث و رساله های دین مبین خودتان رجوع کنید.   روایات حضرت محمد صل الله و امام جعفر صادق را بخوانید .. بلکه کمی دل بیرحمتان  به رحم آید.   چرا طرحی برای مبارزه با بد رفتاری با حیوانات را ارائه نمیدهید ! هر روز محقین برجسته دنیا بیشتر و بیشتر درمورد رابطه مستقیم بدرفتاری و آزار حیوانات در کودکی و ختم شدن آن به جنایت و کشتار آدمها در بزرگسالی پی میبرند و با اینحال در مملکت ما هر روز دولت و خود والدین فرزندانشان را به آزار و کتک زدن و شکنجه حیوانات ترغیب میکنند و به همین دلیل روز به روز بر تعداد جنایتکاران این مملکت افزوده مبشود.

/ 26 نظر / 55 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نانازی

و اما قسمت دوم : یکی از پیشی های محوطه که بهش غذا میدیم حامله هست و ما تصمیم داریم این پیشی ناز مهربون رو عقیم کنیم و برای بچه هاش هم سرپناه پیدا کنیم چون سابقه از دست رفتن بچه گربه ها زیاده ولی نمیدونیم میشه یه گربه آزاد رو به مدت طولانی توی یه حموم نگهداشت؟ (واسه زایمان و مدتی که بچه ها رو شیر میده ؟) چون گربه های من به شدت غیر اجتماعی هستند و ممکنه دعوا کنند و آسیب به این خانوم برسونند. و اینکه چند وقت بعد از زایمان میشه عملش کرد ؟ یعنی منظورم شیرش اینا خشک نمیشه ؟ و بعدتر هم اینکه بعد از این مدت این گربه دوباره میتونه برگرده به محیط و زندگی کنه یعنی تبدیل به پت نمیشه که زندگی بیرون براش سخت بشه ؟ البته اینجا مردم با حیوونا مهربون هستن و خودمون هم هر روز بهش غذا میدیم . ببخشید با این همه سوال .....[خجالت]

شکمو

:(((((((((((( motasefam vaghan mardome marizi darim

شهرزاد

ژاله خانوم سلام گربه ی ماده ی تو حیاط خونه ی ما چند روزه دوتا بچه ی کوچولوش و آورده اینجا.می خواستم بدونم مراقبت خاص یا غذاهای خاصی برای این دوره (شیردهی گربه ی ماده) هست که باید رعایت کنم؟ قبلا سر بیمار شدن یکی دیگه از گربه هام بهم گفته بودید بهتره بچه گربه ها رو واکسینه کرد.اما مادرشون اصلا اجازه ی نزدیک شدن و بهمون نمیده باید چی کار کنم؟ و اینکه این گربه ی ما بچه هاشو دوباره از اینجا منتقل میکنه به جای دیگه؟واگر اینطوره میشه کاری کرد که اونها رو جابه جا نکنه؟ مرسی از راهنمایی های همیشگی تون.

غزاله سلمان صفت

اگه یه بچه گربه کوچولو سیاه دارید من متقاضیم. با ایمیل ارتباط برقرار کنید.

امیر

سلام ژاله خانوم فقط می تونم بگم متاسفم. در نمایشگاه دانشگاه رجایی تهران به ما ملحق بشین با آرزوی بهترین ها [لبخند][گل]

غزاله سلمان صفت

اگه کوچولو باشه حالا یه رنگ دیگه بود هم بود. سیاه فیوریته :دی با تشکر.

مه ناز

http://www.thepetitionsite.com/11/maximum-sentence-for-these-animal-torturers/ سازمان حمایت از حیوانات ایران انتشار تصاویر پوست کندن یک گربه زنده توسط چند نفر در جمهوری دومینیکن سبب عکس العمل جهانی فعالان حقوق حیوانات شده است. برای ابراز انزجار از این حرکت زننده دادخواستی به صورت آنلاین تهیه شده است. جهت همراهی با این حرکت شایسته و ارسال این دادخواست به مقامات دومینیکن، این دادخواست را از اینجا امضا کنید. امیدواریم با شناسایی این جانیان از روی تصاویر، جمهوری دومینیکن اقدام مناسبی جهت برخورد با آنها انجام دهد. دادخواست جهانی جهت اعلام انزجار از این اقدام

علی

مطالب درج شده بسیار جالب وحرف دل تمام فرشتگانی میباشد که در سرما وگرما نیمهای شب صبح زود و........ به حیوانات بی پناه رسیدگی کرده و مورد شماتت بعضی از انسانها قرار میگیرند امید است همه مردم بتوانند نوشته ارزشمند شما را مطالعه نموده تا شاید قسمت کوچکی از باورهایشان در مورد حیوانات بی پناه باز سازی شود

علیرضا پیرایش

سلام دوست عزیز از شما متشکرم که از حقوق حیوانات دفاع میکنید برای شما وتمامی حامیان حیوانات آرزوی سلامتی دارم موفق باشید