آیا حیوانات احساس و عاطفه ندارند ؟!

 

 

آیا شما نیز معتقدید حیوانات احساس و عاطفه نداشته و همچنین دارای روح نیستند و به همین دلیل بهشت برای آنها  بی معنی است ؟  ولی من بسیار معتقدم که حیوانات نیز  دارای عواطف و احساسات و همچنین روح هستند، و اگر بهشت و جهنمی وجود داشته باشد همه آنها به بهشت خواهند رفت .

 

به نمونه های زیر توجه کنید :‌

 

آیا تا بحال دیده یا شنیده اید که گربه، سگ یا هر حیوان دیگری بچه زنده انسانی را از ماشین به وسط بزگراه پر ترافیک  پرتاب کند  تا از تماشای  له شدن  حیوان زیر چرخ اتومیلی ها  مشعوف شود و احیانا" با موبایل فیلمبرداری کند ؟!

 

دیده یا شنیده اید تفریح و خوش گذرانی حیوانات (سگ یا گرگ یا خرس یا ...)  آتش زدن یا در آوردن چشم انسانهای زنده باشه ؟!

 

شنیده اید که سگها انسانی را در وسط بیابانی برهوت با طنابی محکم به قطعه چوبی بسته و بدون آب و غذا رها کنند و بروند دنبال کارشان  تا  آن انسان اسیر در گرمای بیابان با زجر و شکنجه بعد از دو روز بمیرد ؟!

 

دیده اید  خروس ها دو انسان  را بدون تمایل خودشان با بستن تیغهای تیز به پاهایشان به جان هم بیاندازند  و وادارشان کنند به جنگیدن و سر بر نده شدن یکی و کشته شدن دیگری شرط بندی کنند ؟!

 

شنیده اید گنجشک ها این زیباترین و بی آزارترین مخلوقات خدا ...  بچه انسانی را با تفنگ بادی زخمی کنند بعد بادستهای خود  سرش را از بدنی که هنوز مقداری جان در آن باقیست با خشونت بکنند؟!

 

شنیده اید که  سگ یا گربه ای  6 کودک نوزاد آدمیزاد را در داخل کیسه ای دربسته گذاشته داخل سطل زباله شهرداری بیاندازد یا زنده بگور کند و یا در دهات به رودخانه بیاندازد تا خفه شوند ؟!

 

آیا دیده اید که گربه ها برای تفریح پاهای انسانی را درون پوست گردوی پر شده از قیر داغ قرار بدهند تا از تیک تاک صدای راه رفتن او لذت ببرند؟!

 

تا بحال دیده اید گوسفند یا گاو انسانی را برای ازدواج .. خرید خانه و ماشین و ختنه فرزند و ..... قربانی کند ؟!

 

شنیده اید که عقابی با تفنگ دور برد به انسان بدون سلاح و بی دفاع تیر اندازی کند.

 

دیده اید که خرس انسانی را شکار کند فقط برای اینکه سرش را از بدن جدا کرده و بعنوان تزئین خانه بالای شومینه نصب کند؟! و یا روباه انسانی را فقط برای استفاده از پوست و دمش از بین ببرد ؟‌ 

 

و آیا تا به امروز شنیده اید که کبوتری با دیدن آدمهائی که دم پارک قدم میزنند سرعت اتوموبیلش را زیاد کند و با زیر کردن آنها تفریح کند . مطمئنا   نه دیده و نه شنیده اید  چون این اعمال وحشیانه فقط و فقط از موجودی به اسم انسان سر میزند و بس . 

 

 

حال  برای آندسته که حیوانات را بی احساس و بی شعور مینامند مینویسم خود چه دیده و چه شنیده ام ؟‌

 

 

دیده ام که گربه های عزیزم  چطور در سرمای زمستا ن که مریض میشوم روی تختخواب کنار من بدون سرو صدا میخوابند تا  کمی بیشتر احساس گرما کنم.

 

شنیده ام گربه ای برای نجات زندگی 6 فرزند خود 6 بار به داخل خانه ای که آتش گرفته رفته تا یکی یکی بچه ها را بیرود آورده و در آخر خود از حال رفته است .

 

شنیده ام که یک راسو بچه گربه ای را که در سوراخی داخل زمین گیر کرده، نجات داده است.

 

دیده ام سگی که تفریحش کشتی گرفتن با صاحب مهربان خود است با دیدن کمر درد صاحب خود ازپریدن روی او اجتناب کرده است.

 

شنیده ام که فیلها هنگام قتل عامشان برای کندن عاج  شیون و زاری راه میاندازند و اشک گوسفندی را که منتظر قربانی شدن  است به چشم  دیده ام .

 

تجمع کلاغها را هنگام زخمی شدن یکی از آنان همه دیده و شنیده اند . 

 

ناله و شیون توله سگهائی را که زود هنگام از مادرشان جدا میسازند همه دیده و شنیده اند .

 

نجات جان طفل انسانی را توسط یک سگ همه شنیده اند.

 

چندی قبل تمام خبرگزاریهای دنیا اعلام کردند که چند شیر در جنگل جان دختر نو جوانی را از دست چندین نفر که برای تجاوز او را به زور به جنگل کشیده بودند باحلقه زدن دور دختر و فراری دادن آن مردها نجات داده اند.

 

اگر بخوا هم دیده ها و شنیده های خود در مورد شعور و احساس حیوانات را بیش از اینا بازگو کنم مطمئنا" روزها طول خواهد کشید.

 

با اینحال شاید من نتوانم  ثابت کنم که حیوانات دارای روح هستند .. همانطور که نمیتوان ثابت کرد که انسان نیز دارای روح باشد.. فقط به آن دسته از انسانها که معتقدند حیوانات روح ندارند باید بگویم که احتمالا" اگر بهشتی وجود داشته باشد و گذرشان به بهشت بیافتد مجبور خواهند شد  پشت درهای بهشت بمانند چون قبل از انسانها حیوانات آنجا را اشغال خواهند کرد و دیگر جائی برای انسان دو پا وجود نخواهد داشت .

 

 

 

 

/ 66 نظر / 105 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رعنا تبریزی

[لبخند]عزیز دلم عیدت مبارک.سال خوبی داشته باشی

لئون

سلام ژاله عزیز امیدوارم همچنان سال بسیار خوبی را در پیش داشته باشی و همیشه موفق و سلامت باشی . اگر روح همان طبیعت درون موجودات باشد ،میتوان گفت که حیوانات از بعضی از انسان ها روح زیبا تری دارند چه رسد به عواطف و احساسات . و چقدر عواطف حیوانات بخصوص گربه ها همراه با صداقت است...پاینده باشی... [گل][گل] [گل]

امیر

سلام ژاله خانوم سال نوتون مبارک. ایشالله سالی پر از خوشی و کامیابی داشته باشین. با آرزوی بهترین ها [گل]

arahimi

متن خيلي زيبايي نوشتيد، لذت بردم. نمي دونم، شايد بعضي انسانها دلشون از سنگه كه اين نوشته ها و حتي ديدن آزارها و شكنجه هايي كه اين حيوان دو پاي ظالم در برابر بقيه حيوانات مظلوم مرتكب مي شه، كوچكترين اثري در اونا نداره!!! به قول سعدي: آه سعدي اثر كند در كوه // نكند در تو سنگدل اثري ضمناً وبلاگ خيلي قشنگ و خوبي داريد. بهتون تبريك مي گم.

سارا(درخت زیتون)

خیلی ممنونم ازتون واقعا میگم .. نمیدونم چجوری تشکر کنم مرسی منم امتحاناتم تموم بشه میرم تابستون شمال احتمالا یا چند تا از گربه های واگذاری یا سگ های پناهگاه رو میبرم نگه دارم دعا کنید کارم برای رفتن پیش مامانم جور بشه

سارا(درخت زیتون)

سلام ازتون ممنونم واقعا نمیدونم چجوری تشکر کنم .. مرسی من بعد امتحاناتم میرم شمال .. شما هم دعا کنید کارم برای رفتن پیش مامانم درست بشه .. برم شمال میتونم چند تا از گربه های واگذاری یا سگ های پناه گاه رو ببرم نگه دارم . ممنون

لیلا

خدا می دونه که چقدر حرفای شما به دل من نشسته اگه تموم ادما مثل شما فکر کن دنیا بهشت می شد من همیشه با خودم فکر می کنم چرا ادما فکر می کن که حیوان احساس درد نمی کن در حال که خود درون اون ها هم روح قرار داده به اونا اجازه داد مادر بشن و...... کاش می شد دنیای بامهر محبت بیشتری داشت باشیم

فهیمه

بسیارجالب و جذاب بود[تایید]

بهار

کمک! امروز ظهر یه کبوتر اومد تو پنجره فک کردم داره مثل باقی پرنده هایی که میان غذاشو می خوره دیدم نه حالت عادی نداره نوکش رو زمینه و انگار کل سنگینی سرش رو نکشه خیلی را حت گرفتمش! از ظهر تا حالا فقط آب خورده گردنشم نمیتونه تکون بده چیکارش کنم؟؟؟!

امیر

سلام . خیلی قشنگ بود با این وجود میدونم که حیوانات روح ندارن چون اگه داشتن حتما یه جای قرآن گفته بود ولی احساس و عاطفه دارند :[لبخند]